18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czołgiem po Pajęcznie

SuchyHarry • 2019-06-14, 23:06
giveusatank.... A nie, to T-55 8-)

Cytat:



Pajęczańska policja otrzymała w czwartek 13 czerwca nietypowe zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic miasta. Na miejscu okazało się, że prowadzący czołg T55 mężczyzna był pod wpływem alkoholu. "Pancerny" trzeźwieje w policyjnym areszcie, a czołg na jego koszt odholowano na strzeżony parking.


Zgłoszenie o czołgu jadącym jedną z głównych ulic Pajęczna dyżurny tamtejszej policji otrzymał w czwartek 13 czerwca około godz. 21:40. Patrol natychmiast został skierowany w rejon ul. Mickiewicza. Na miejscu funkcjonariusze zastali zaparkowany na ulicy czołg T55 i stojącego obok mężczyznę. Policjanci ustalili, że wcześniej był on pasażerem poruszającego się ulicami Pajęczna czołgu.

Niedługo później funkcjonariusze zlokalizowali też 49-letniego właściciela pojazdu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko promil. "Pancerny" trafił do policyjnego aresztu. Zarzuty najprawdopodobniej usłyszy jeszcze dziś. Czołg odholowano na strzeżony parking. Policjantom w odprowadzeniu pojazdu pomógł były żołnierz mający uprawnienia do kierowania takimi pojazdami.

- Jak wynika z wstępnych ustaleń początkowo czołg był transportowany na lawecie, która zepsuła się. Pojazd wojskowy zdjęto z niej na czas naprawy. Kiedy ponownie miał zostać załadowany zapewne wiedziony fantazją a raczej brakiem wyobraźni i alkoholem 49-latek postanowił zabierając na pokład pasażera odbyć przejażdżkę ulicami Pajęczna. Czołg nie ma ubezpieczenia komunikacyjnego a właściciel uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 49-latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany - informuje mł. asp. Marcin Pawełoszek, rzecznik prasowy pajęczańskiej policji.



źródło: https://dzienniklodzki.pl


+relacja TVP Lódź


Amatorskie wideo:


i zdjęcia:





McQurwa

2019-06-14, 23:22
Czy wystarcz prawko kat B, a może tylko karta rowerowa

gabriel0

2019-06-14, 23:30
"Pojazd wolnobieżny według definicji z ustawy Prawo u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pojazd wolnobieżny nie jest wyłączony spod ruchu po drodze publicznej. Zatem nie ma przeszkód w poruszaniu się po takiej drodze, tak jak rowerem."

Hmm, chyba się łapie.

aaaaaaaaaaaaaa

2019-06-15, 00:04
gabriel0 napisał/a:

"Pojazd wolnobieżny według definicji z ustawy Prawo u Ruchu Drogowym to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h,.



T-55 jeździ(ł) trochę szybciej.
1.Nakładki gumowe na gąsienice.(czytaj, brak)
2.Jazda pod wpływem
3.Stworzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym...

Jak dla mnie wpie**ol i dalsze dotkliwe konsekwencje.

bleblebator1

2019-06-15, 00:32
Jak bym miał taki czołg, sam bym wojne z lgbt wygrał. Wystarczy pokazać armatę :mrgreen:

forest1600

2019-06-15, 02:50
Ciekawe skąd oni k***a wzięli czołg na chodzie...

czarny83

2019-06-15, 05:00
kużwa czytam tytuł i sobie myślę kuźwa jakiś nowy supermocny materiał wynaleźli. Ze przejadą czołgiem po pajęczynie... :D

Ke...........nt

2019-06-15, 08:02
Pierwszy argument policjantki: "TEN POJAZD NIE MA ŻADNEGO UBEZPIECZENIA"
Zj***ny kraj kompletnie. Nic nie zrobisz bez papierka. Lada moment na wysranie się też trzeba będzie otrzymać zgodę urzędnika.

edek.bajzel

2019-06-15, 08:18
,, za prowadzenie czołgu w stanie nietrzeźwości, kara ....... ,, śmiechłem

AndreaLiliana

2019-06-15, 11:35
forest1600 napisał/a:

Ciekawe skąd oni k***a wzięli czołg na chodzie...



To akurat nie aż takie trudne. T-55 był najliczniej produkowanym czołgiem na świecie, a w WP służył jeszcze w latach 90. Konstrukcja prosta jak budowa cepa, części zamiennych mnóstwo, z silnikiem poradzi sobie nawet traktorzysta z PGR-u.

surojak

2019-06-15, 11:49
Pewnie "nowy" czołg od hamburgerów

forest1600

2019-06-15, 12:14
AndreaLiliana napisał/a:

To akurat nie aż takie trudne. T-55 był najliczniej produkowanym czołgiem na świecie, a w WP służył jeszcze w latach 90. Konstrukcja prosta jak budowa cepa, części zamiennych mnóstwo, z silnikiem poradzi sobie nawet traktorzysta z PGR-u.



No tak, ale zastanawia mnie gdzie on to kupił i na jaką cholerę.

bloodwar

2019-06-15, 13:08
Jak to gdzie - na licytacji sprzętu wojskowego, po usunięciu cech użyteczności z broni (zamek, zaspawanie wylotu lufy) jest to taki sam pojazd jak koparka czy traktor

SzmaPan

2019-06-15, 14:41
ja pie**ole...