topic

Cykl inkwizytorski - Jacek Piekara

timmy77 • 2018-03-19, 15:48
Aż się zdziwiłem, że tego tutaj nie ma, bo przeczytałem bardzo dużo książek i ta na pewno zasługuje na miano sadystycznej, a przynajmniej napisana jest w bardzo dobrym i czarnym humorze. W skrócie to jest to uniwersum, w którym Jezus zszedł z krzyża i zaj***ł wszystkich, którzy mu się przeciwstawili.

Główny bohater to Mordimer Madderdin, wielbiciel burdeli i wasz uniżony sługa, który jest funkcjonariuszem inkwizytorium, w którego też czasach osadzona jest akcja.

W tytule bardzo ciekawie opisane są sceny tortur przeprowadzanych na podejrzanych o czarostwo, w fabułę jest wpleciona dość duża nutka erotyki i pikanterii oraz na szczęście mniejsza nutka nekrofilii... Czasami czytając miałem wrażenie, że książka odzwierciedla seksualne fantazje autora.

Ogólnie książka cała wypełniona jest czarnym humorem, torturami i pornografią, więc myślę, że idealna tematyka na to forum.Polecam przeczytać według kolejności chronologicznej wydarzeń, a nie według wydawania poszczególnych tomów. Jest na necie dostępny cały cykl w audiobooku, który również polecam do słuchania w aucie czy w pracy, ale jak w pracy, to raczej nie na głośnikach bo współpracownicy mogli by dziwnie się patrzeć przy niektórych momentach ;)

~Jaczuro

2018-03-24, 10:34
O, Mordimmer zawsze spoko. Byly lepsze i gorsze tomy acz faktycznie z czystym sumieniem mozna polecic.
nie pamietam czy to bylo, ale "Przenajswietsza Rzeczpospolita" powinna bhc top 1 jezeli chodzi o sadyzm bo o ile fantasta poplynal nie tylko z watkami sil nadprzyrodzonych, tak kompresja brutalnosci w tej jednej ksiazce jest wieksza niz w calym çyklu inkwizytorskim. tam dopiero wylal na papier swoje fantazje o r*chaniu 12 lateo i wpie**alania posilkow z niemowlat.

Okrutnik6

2018-10-31, 23:48
Czyta się bardzo dobrze, zresztą niedawno ukazał się Płomień i krzyż tom II.

luka100

2019-11-07, 21:27
Jak wygląda sytuacja "Płomień i krzyż tom II" i III, są to bezpośrednie chronologiczne kontynuacje Tomu I? Czytałem gdzieś o "błędzie chronologicznym" autora w tomie III, ale nie doszukałem się nawet szczątkowych informacji. Zastanawiam się czy czytać tomy I-III, a dalej tak jak na grafice wyżej czy też tom III nie zaspoileruje mi czegoś...