18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie z nielegalnego koczowiska dostaną mieszkania!

Miisiek89 • 2013-04-18, 21:56
Tak moi drodzy Sadole, tytuł nie kłamie. Sprawę nielegalnego koczowiska we Wrocławiu śledzę od kilku dni. Najpierw UM wysłało do nich pisma z prośbą o opuszczenie terenu, termin mijał, społeczeństwo się zbulwersowało i na ich ciche prośby odpowiedziały organizacje narodowe.


W sobotę 20.04 miała się/odbędzie się "nieoficjalna' likwidacja tego koczowiska. Przyczyniło się to do licznych komentarzy nawołujących do nienawiści. Zainterweniowała Policja i mamy kilka aresztowań. Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania.

Przeglądając dziś lokalne strony dowiadujemy się, że UM Wrocławia zapewni cyganom łamiącym prawo mieszkanka socjalne.

Gazeta Wrocławska:
Wrocławski magistrat złożył w czwartek do sądu pozew o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. - Zgodnie z prawem będziemy dążyć do odzyskania działki nielegalnie zajętej przez Romów - mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Przekazując informację o złożeniu pozwu rzecznik Paweł Czuma dodał, że jeżeli sąd zdecyduje o eksmisji, miasto zaproponuje Romom lokale socjalne. Wrocławscy urzędnicy zadeklarowali to również podczas spotkania z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

- Planowaliśmy ten pozew wcześniej. Jeśli sąd zdecyduje o eksmisji Romów, zaproponujemy im zastępcze lokale socjalne.
Nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy pozew. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski, zależy to m.in. od tego czy spełnia on wszystkie wymogi formalne. - Jeżeli tak, to trafi na wokandę w normalnym trybie - powiedział sędzia.

Wcześniej miasto zawiadomiło policję o popełnieniu wykroczenia, polegającego na nielegalnym zajmowaniu przez Romów terenu, za co grozi grzywna.

Tymczasem w czwartek publikowaliśmy list Romana Kwiatkowskiego - szefa Stowarzyszenia Romów w Polsce, do prezydenta Wrocławia. Roman Kwiatkowski apeluje w nim, aby Władzie miasta połączyły swoje wysiłki z organizacjami pozarządowymi i działającymi na rzecz ochrony praw człowieka, takimi jak Amnesty International czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, a także wieloma wrocławianami, którzy już teraz wspierają jak mogą rumuńskich Romów z ul. Kamieńskiego.

Poniżej kilka komentarzy Wrocławian:

Co ma wspólnego łamanie praw człowieka z eksmisją z nielegalnie zajmowanego terenu? Zaraz się okaże, że wszyscy możemy mieszkać za darmo, nie musimy płacić za wodę czy za czynsz, bo nas nie można wywalić - bo ochrona praw człowieka. Co to do cholery jest?!

Uważam, że jeśli Magistrat DA im mieszkania zastępcze, to nasze wrocławskie rodziny, które latami czekają na lokale socjalne, powinny złożyć do sądu zbiorowy pozew przeciw miastu o nierówność i dyskryminację rasową.
Nie może być tak, że Polak jest gorzej traktowany niż łamiący prawo obcokrajowiec.

Nie wiem na co czekają ludzie ze schronisk: Brata Alberta, Samotnej Matki itp. Przecież wystarczy tylko zająć jakiś teren, zbudować koczowisko. i już dostaną po lokalu socjalnym, bo nie będzie można uczynić ich bezdomnymi. Oczywiście jakby co ,to z pewnością Nomada i spółka wezmą ich w obronę.

A kolejka oczekująca na lokal socjalny we Wrocławiu ponad 10 lat nie obowiązuje?
Ile rodzin Polaków zostanie pominiętych mimo, że mają także dzieci?

Będzie jeden precedens a zrobi się zwyczaj - nie dla takiej kłamliwej równości! Dlaczego polak ma być gorszy od cudzoziemca w swoim kraju? Nie ma prawa? A gdzie są ośrodki dla uchodźców (ekonomiczni)?

Eliot Imperio

2013-04-19, 12:15
Wracajac do tego kolesia co doniósł na policję- nie powinien dostac perm bana i blokade na zakładanie konta? Jeśli okaże się, że na prawdę policja się tym zajęła nigdy więcej nie napisze komentarza. Nic już nie będzie można powiedzieć/napisać, żeby nie mieć problemów. Fajnie, że ktoś z naszego, sadystycznego społeczeństwa donosi na policje. Nie chce mi się już nawet o tym myśleć...

Mycroft

2013-04-19, 12:23
Myślę, że należy wracać cyklicznie do czytania artykułu Randalla z Gamblera 10/95 - Randall zostaje żydem i pedałem.

W dzisiejszych czasach artykuł winien mieć tytuł - Randall zostaje złodziejem, brudasem, żydem i pedałem, co zapewnia mu całkowitą nietykalność i daje bonus w postaci mieszkania....

chainsawgutsfucker

2013-04-19, 12:44
A nie mówiłem, że skończy się tak, że dupę utruje stowarzyszenie romów polskich, amnesty international, nigdy więcej i inne podobne ścierwa, które zjadły by własne koszerne gówno byle w Polsce nastała wspaniała równość i wielokulturowa cywilizacja?

Powinni sprzedać grunt prywatnemu inwestorowi, on by po prostu oczyścił ziemię pod budowę supermarketu buldożerem i tyle... Tak zrobili z koczowiskiem bezdomnych (mieszkali w starych działkach i trochę tam sami pobudowali) w moim mieście. Oczywiście mieszkań socjalnych nikt nie dostał...
Tylko dziwnym trafem jak ex-dziewczyna kumpla pracowała w opiece socjalnej jako opiekunka to tylko do cyganów chodziła. Jakoś nikomu innemu opiekun socjalny się nie należał. Mimo tego, że np stara cyganka miała 10000 wnuczków i wnucząt które i tak nie pracowały (no, chyba że złodziej albo żebrak stał się oficjalnym zawodem)

yonderbrack

2013-04-19, 13:03
k***a To jest po prostu skandal. To trzeba nagłośnić- Francuzi potrafili wypie**olić ich "do siebie"... Jeżeli sprawa potoczy się dalej to obiecuję, że każdego j***nego brudasa będę traktować kijem. nie może być tak, że ja muszę wynajmować bo nie dostanę kredytu a j***niec, okradający mnie FORMALNIE I W ŚWIETLE PRAWA ma lepiej ode mnie.
Co najgorsze- wszyscy wiecie że tak jest.
Zaj***ć i porzucić sępom- do pracy ich nie można dać bo zostanie goła ziemia. TFU!

adolfh

2013-04-19, 13:51
Eliot Imperio napisał/a:

Wracajac do tego kolesia co doniósł na policję- nie powinien dostac perm bana i blokade na zakładanie konta? Jeśli okaże się, że na prawdę policja się tym zajęła nigdy więcej nie napisze komentarza. Nic już nie będzie można powiedzieć/napisać, żeby nie mieć problemów. Fajnie, że ktoś z naszego, sadystycznego społeczeństwa donosi na policje. Nie chce mi się już nawet o tym myśleć...


Pewnie jakaś je*ana wtyka, zwykły pies. :dupsko:

Grzyb18

2013-04-19, 14:37
Jakim prawem brudasy mają dostać mieszkania socjalne, które rozpie**olą w ciągu miesiąca i będą żądać ich remontu? Powinni ich deportować ciężarówkami do Rumumii i obciążyć kosztami transportu.

Eliot Imperio

2013-04-19, 14:38
"A im, obywatelom Unii, pobytu w Polsce nie można zakazać". Jak nie można? Polacy którzy mają w dupie angielskie przepisy są normalnie deportowani, tym bardziej gdyby była taka sytuacja jak ta. Dziwić się ludziom że są groźby? Mam rodzine, która mieszka w blokach zaraz obok koczowiska. Policja nawet już nie chce tam przyjeżdżac, tyle mają zgłoszeń. No to co jest grane? Ja, praworządny obywatel, zgłaszam że nie czuję się w miejscu gdzie mieszkam bezpiecznie, bo nielegalnie zajmujący teren cyganie utrudniają życie. Zgłaszam to organom temu przeznaczonym i slyszę w słuchawce- przykro mi, wiemy o tej sprawie, niestety nic nie możemy z tym zrobić. Jak oni nie mogą, to kto może? Ciekawe jakby na placu solnym sobie pierdyknęli tabor, to też by nie mogli z tym zrobić. Zaraz by się Dutkiewicz rzucił i wygonił. Tu nie ma co ich "eksmitować", bo eksmisje to ja mogę dostać z moją familią z mieszkania które jest moje, a nie z lepianki którą sam sobie wybudowałem na nieswojej ziemii. W jakich czasach my żyjemy...

Grzyb18

2013-04-19, 14:41
k***a efekt będzie taki że się zbierze trochę ludzi i sami załatwią sprawę i dojdzie do jakiejś tragedii. Biedni cyganie mieszkają w lepiankach. k***a stać ich żeby utrzymywać samochody (pewnie kradzione), żebrają pod kościołami a z powodzeniem 200 zł rozmienią.

nemiroff

2013-04-19, 15:04
też mi nowość k***a czeczeni już od 6 lat w polsce mieszkania dostają

rusofil

2013-04-19, 15:04
Oj oj, uważajcie, bo wam się dupki zapalą. Za dużo ognia tam dokładacie. Wasze komentarze są dla mnie rozrywką, czuję się, jakbym obserwowała spinające dupy, głupawe dzieci z podstawówki. Dobzi jesteście w tym.

Miisiek89

2013-04-19, 15:13
@rusofil - zmien forum, jak Ci się nie podoba charakter wypowiedzi. W polemike z Toba już się nikt nie bedzie wdawal.

szpajder

2013-04-19, 15:14
Ja się wdam w "polemikę".

rusofil
O masz! Tutaj też "nawracasz"? Twoja pokrętna mentalność do końca życia będzie tematem moich przemyśleń podczas srania. Może wróć na swoją ukochaną "wioszkę".

W temacie: wk***iające jest, że oni w większości mają renty z ZUS, zasiłki z MOPSów. Państwo pozwala im przejadać nasze pieniążki.

Sekker

2013-04-19, 15:36
NieWiemZeWiem napisał/a:

k***a k***a k***a k***a jego mac noz k***a jego mac k***a! ja pie**ole... k***a!...nie no do h*ja pana, k***a jego mac hahah no ja jebie w p*zdu ... Ludzie! zbieramy ekipa z sadistic.pl i jedziemy pie**olnac sobie namioty gdzies na dzialce i dostaniemy miekszania! to jest k***a loteria! haha! a ja głupi gram w lotto...a tu wystarczy jebnac się gdzieś na działce, srać na niej, r*chać, rzygać, żreć i po kilku tygodniach dostane mieszkanie! pie**ole studia! zostane koczowistą! Zrobie tak w kilku miejscach,,,zbiore tak z 4 mieszkania i zaczne je wynajmowac. To jest panowie Byznes


Przykro mi ale nie dostaniesz. Nie jesteś brudasem.