18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie z nielegalnego koczowiska dostanÄ… mieszkania!

Miisiek89 • 2013-04-18, 21:56
Tak moi drodzy Sadole, tytuł nie kłamie. Sprawę nielegalnego koczowiska we Wrocławiu śledzę od kilku dni. Najpierw UM wysłało do nich pisma z prośbą o opuszczenie terenu, termin mijał, społeczeństwo się zbulwersowało i na ich ciche prośby odpowiedziały organizacje narodowe.


W sobotę 20.04 miała się/odbędzie się "nieoficjalna' likwidacja tego koczowiska. Przyczyniło się to do licznych komentarzy nawołujących do nienawiści. Zainterweniowała Policja i mamy kilka aresztowań. Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania.

Przeglądając dziś lokalne strony dowiadujemy się, że UM Wrocławia zapewni cyganom łamiącym prawo mieszkanka socjalne.

Gazeta Wrocławska:
Wrocławski magistrat złożył w czwartek do sądu pozew o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. - Zgodnie z prawem będziemy dążyć do odzyskania działki nielegalnie zajętej przez Romów - mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Przekazując informację o złożeniu pozwu rzecznik Paweł Czuma dodał, że jeżeli sąd zdecyduje o eksmisji, miasto zaproponuje Romom lokale socjalne. Wrocławscy urzędnicy zadeklarowali to również podczas spotkania z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

- Planowaliśmy ten pozew wcześniej. Jeśli sąd zdecyduje o eksmisji Romów, zaproponujemy im zastępcze lokale socjalne.
Nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy pozew. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski, zależy to m.in. od tego czy spełnia on wszystkie wymogi formalne. - Jeżeli tak, to trafi na wokandę w normalnym trybie - powiedział sędzia.

Wcześniej miasto zawiadomiło policję o popełnieniu wykroczenia, polegającego na nielegalnym zajmowaniu przez Romów terenu, za co grozi grzywna.

Tymczasem w czwartek publikowaliśmy list Romana Kwiatkowskiego - szefa Stowarzyszenia Romów w Polsce, do prezydenta Wrocławia. Roman Kwiatkowski apeluje w nim, aby Władzie miasta połączyły swoje wysiłki z organizacjami pozarządowymi i działającymi na rzecz ochrony praw człowieka, takimi jak Amnesty International czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, a także wieloma wrocławianami, którzy już teraz wspierają jak mogą rumuńskich Romów z ul. Kamieńskiego.

Poniżej kilka komentarzy Wrocławian:

Co ma wspólnego łamanie praw człowieka z eksmisją z nielegalnie zajmowanego terenu? Zaraz się okaże, że wszyscy możemy mieszkać za darmo, nie musimy płacić za wodę czy za czynsz, bo nas nie można wywalić - bo ochrona praw człowieka. Co to do cholery jest?!

Uważam, że jeśli Magistrat DA im mieszkania zastępcze, to nasze wrocławskie rodziny, które latami czekają na lokale socjalne, powinny złożyć do sądu zbiorowy pozew przeciw miastu o nierówność i dyskryminację rasową.
Nie może być tak, że Polak jest gorzej traktowany niż łamiący prawo obcokrajowiec.

Nie wiem na co czekają ludzie ze schronisk: Brata Alberta, Samotnej Matki itp. Przecież wystarczy tylko zająć jakiś teren, zbudować koczowisko. i już dostaną po lokalu socjalnym, bo nie będzie można uczynić ich bezdomnymi. Oczywiście jakby co ,to z pewnością Nomada i spółka wezmą ich w obronę.

A kolejka oczekująca na lokal socjalny we Wrocławiu ponad 10 lat nie obowiązuje?
Ile rodzin Polaków zostanie pominiętych mimo, że mają także dzieci?

Będzie jeden precedens a zrobi się zwyczaj - nie dla takiej kłamliwej równości! Dlaczego polak ma być gorszy od cudzoziemca w swoim kraju? Nie ma prawa? A gdzie są ośrodki dla uchodźców (ekonomiczni)?

lotnik_1

2013-04-19, 09:16
Niby biedaki ale caliber trzymajÄ… w salonie na dywanie...

gangstareso

2013-04-19, 09:31
macie waszą piękną polskę nigdy w życiu nie chwycił bym karabinu nie poszedł bym walczyć za ten żydowski kraj i jak tu nie być rasistą i anty polakiem

jubbaday

2013-04-19, 09:34
Czytając takie artykuły dochodzę do wniosku, ze należę do najgorszej grupy społecznej. Mam 30 lat, żadnej klasy inwalidzkiej i pracuję a co najgorsze miewam zainteresowania i ambicje. Najgorzej być mną w Polsce. :( Kiedy my w końcu przestaniemy promować patologię. Niech te darmozjady gniją na śmietnikach.

MMike

2013-04-19, 09:40
Miisiek89 napisał/a:

Obrazek

Dla zainteresowanych lokalizacja.



Wynajem kontenerów na gruz, to zapewne tam?

Pleso93

2013-04-19, 09:57
A Panowie w policji ile zarabiacie?
hahahahaha
Patrole, raporciki, zarwane noce, boruty z kibolami, bezsensowne wezwania, połowa narodu Was nienawidzi + jesteście sługuskami swoich przełożonych za jakieś 1500zł/mc, a żona z dzieckiem, w domu tęsknią. "Tatusia nie ma, tatuś na służbie". Na pewno Wasze żony czują się cudownie kiedy śpią same w nocy w dwuosobowym łóżku, a Wy jesteście w pracy, w której zdarzy Wam się narażać własne zdrowie. Ojej, a co będzie kiedy jakieś ciawusy pobiją Waszego syna, zgwałcą Wam córeczkę, napadną żonę, zdemolują działkę? Ojej, co będzie? Będzie świadomość, że dzięki Waszej sumiennej służbie mieli taką możliwość :)
hahahaha :rofl:
Czytajcie nasze posty, spisujcie, drukujcie, analizujcie. Wszystko w imię służby :trollencjusz:

Powodzenia w śledztwie!

Konan

2013-04-19, 10:18
k***a w Polsce najbardziej to nie opłaca się być uczciwym Polakiem. Najlepiej to tu mają cygany, żule i przestępcy...

oponaodjelcza

2013-04-19, 10:22
Pewnie, niech dają im mieszkania, ale nastroje są takie jak każdy widzi i podejrzewam, że prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto nie będzie miał nic do stracenia i zrobi im taki rozpie**ol, że żaden cygan nie piśnie. No ale najprościej to ścigać za podżeganie do nienawiści, bo powinniśmy ich k***a kochać za opie**alanie się, kradzież, smród i mieszkania z pieniędzy polskich podatników. Nie wiem, czy wszędzie są takie nastroje, czy to tylko sadistic, ale wątpię, żeby ktoś akurat stanął za cyganami. Poza tym pewnie prędzej czy później znajdzie się jakaś bojówka, Wrocław to nie jest małe miasto.

Inhiss

2013-04-19, 10:46
Z żoną mieszkam we Wrocławiu od rozpoczęcia studiów(będzie już jakieś 10 lat). Oboje pracujemy i od roku mamy własne mieszkanie. Chodź własne to dużo powiedziane - kredyt. Ja wcale nie zarabiam źle ale obecnie raczej nie mamy co myslec o dzieciach. To co zarobimy najpierw jest zabierane przez bank, później swoją dolę odbiera państwo (znacznie większą niż bank) i na koniec zostaje nie za wiele. Ostateczenie pieniądze, które zarabiam pójdą na wychowanie romskich dzieci, a nie tych Polskich... moich.

Ten kraj jest popiepszony.

Lord_Rzeźnik

2013-04-19, 11:06
Pierwsze, co zrobią, jak dostaną (jeśli) te mieszkania, to
* wyrwą kaloryfery ze ścian i sprzedadzą na złom
* sprzedadzą kuchenkę gazową, a gotować będą nad ogniskami
*sprzedadzą całą resztę wyposażenia
*okradną piwnice sąsiadom o ile ci ich nie zabiją wcześniej

Osobiście nie czuję się komfortowo, jak widzę cygana. Zapala mi się czerwona lampka, rękę trzymam gotową do ataku (obrony :) . Myślę, że "czyściciele kamienic" zacierają ręce bo szykuje się dla nich nowa fucha :)

SZ

2013-04-19, 11:08
Proponuję urządzić zjazd Sadoli we Wrocławiu i odj***ć party trip po tych mieszkaniach- w koncu myśmy kupili...

xblazex

2013-04-19, 11:28
i jeszcze Calibra ...

Go...........ta

2013-04-19, 11:47
to ja się k***a tułam po europie k***a, bo mi te pały z urzędu nie chciały dać domu socjalnego w momencie kiedy, k***a miałem eksmisje, a te j***ne brudasy, które k***a się nie edukują, kradną, srają gdzie popadnie, jebią gównem, mają dostać mieszkania socjalne, za które te jebańce i tak nie będą płacić ... no chyba w naszym kraju panuje już totalny popie**ol, żeby cygan był ważniejszy od rodowitego Polaka, który płaci podatki, mówię wam ten kraj sam się k***a zapie**oli we własnym pojebaństwie ... takie rzeczy to mi kompletnie odbierają chęć do życia ... ja pie**olę ... jakbym się zakoczował tak jak oni w lesie to by nikt nawet o tym nie usłyszał tylko wyj***li by mnie głębiej do buszu, żebym stamtąd nie wychodził.

Pa...........‚y

2013-04-19, 12:04
No k***a, co to jest... polak musi zapie**alać równo, żeby iść na swoje, albo kredyty brać na resztę życia w tym zj***nym kraju, a brudas dostanie, bo bezprawnie zajął teren i nie można go wywalić. Proponuję nocą mołotowa na każdy śmierdzący szałas, coby sprawiedliwie nie wpie**alać brudasów na początek kolejki, ludzie czekają od dawna na lokale.

Tw...........ir

2013-04-19, 12:06
k***a a ja mam 24 lata i jak nie wezme kredytu to tylko mieszkanko wynajmowac moge... co za k***y rzadza Polska ze cygan dostanie a ja nie.... i jak tu nie wolac Polska dla Polakow skoro k***a rom cygan i ki ch*j wie kto jeszcze ma lepiej niz rodowity Polak

kossa69

2013-04-19, 12:10
WELCOME TO POLAND
Tylko tu normalny porządny obywatel jest traktowany jak śmieć, a zagraniczny śmieć (dosłownie) jest traktowany przez państwo jak ktoś lepszy. Normalnie brak mi słów co się dzieje w tym kraju. Nie długo będzie trzeba chyba wyjechać do Australii, bo jeszcze tam nie ma ciapatych i romów. I szybko się tam nie pojawią, bo przecież trudno jest się dostać do Austrii ukrytym pod ciężarówką.