18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie z nielegalnego koczowiska dostaną mieszkania!

Miisiek89 • 2013-04-18, 21:56
Tak moi drodzy Sadole, tytuł nie kłamie. Sprawę nielegalnego koczowiska we Wrocławiu śledzę od kilku dni. Najpierw UM wysłało do nich pisma z prośbą o opuszczenie terenu, termin mijał, społeczeństwo się zbulwersowało i na ich ciche prośby odpowiedziały organizacje narodowe.


W sobotę 20.04 miała się/odbędzie się "nieoficjalna' likwidacja tego koczowiska. Przyczyniło się to do licznych komentarzy nawołujących do nienawiści. Zainterweniowała Policja i mamy kilka aresztowań. Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania.

Przeglądając dziś lokalne strony dowiadujemy się, że UM Wrocławia zapewni cyganom łamiącym prawo mieszkanka socjalne.

Gazeta Wrocławska:
Wrocławski magistrat złożył w czwartek do sądu pozew o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. - Zgodnie z prawem będziemy dążyć do odzyskania działki nielegalnie zajętej przez Romów - mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Przekazując informację o złożeniu pozwu rzecznik Paweł Czuma dodał, że jeżeli sąd zdecyduje o eksmisji, miasto zaproponuje Romom lokale socjalne. Wrocławscy urzędnicy zadeklarowali to również podczas spotkania z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

- Planowaliśmy ten pozew wcześniej. Jeśli sąd zdecyduje o eksmisji Romów, zaproponujemy im zastępcze lokale socjalne.
Nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy pozew. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski, zależy to m.in. od tego czy spełnia on wszystkie wymogi formalne. - Jeżeli tak, to trafi na wokandę w normalnym trybie - powiedział sędzia.

Wcześniej miasto zawiadomiło policję o popełnieniu wykroczenia, polegającego na nielegalnym zajmowaniu przez Romów terenu, za co grozi grzywna.

Tymczasem w czwartek publikowaliśmy list Romana Kwiatkowskiego - szefa Stowarzyszenia Romów w Polsce, do prezydenta Wrocławia. Roman Kwiatkowski apeluje w nim, aby Władzie miasta połączyły swoje wysiłki z organizacjami pozarządowymi i działającymi na rzecz ochrony praw człowieka, takimi jak Amnesty International czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, a także wieloma wrocławianami, którzy już teraz wspierają jak mogą rumuńskich Romów z ul. Kamieńskiego.

Poniżej kilka komentarzy Wrocławian:

Co ma wspólnego łamanie praw człowieka z eksmisją z nielegalnie zajmowanego terenu? Zaraz się okaże, że wszyscy możemy mieszkać za darmo, nie musimy płacić za wodę czy za czynsz, bo nas nie można wywalić - bo ochrona praw człowieka. Co to do cholery jest?!

Uważam, że jeśli Magistrat DA im mieszkania zastępcze, to nasze wrocławskie rodziny, które latami czekają na lokale socjalne, powinny złożyć do sądu zbiorowy pozew przeciw miastu o nierówność i dyskryminację rasową.
Nie może być tak, że Polak jest gorzej traktowany niż łamiący prawo obcokrajowiec.

Nie wiem na co czekają ludzie ze schronisk: Brata Alberta, Samotnej Matki itp. Przecież wystarczy tylko zająć jakiś teren, zbudować koczowisko. i już dostaną po lokalu socjalnym, bo nie będzie można uczynić ich bezdomnymi. Oczywiście jakby co ,to z pewnością Nomada i spółka wezmą ich w obronę.

A kolejka oczekująca na lokal socjalny we Wrocławiu ponad 10 lat nie obowiązuje?
Ile rodzin Polaków zostanie pominiętych mimo, że mają także dzieci?

Będzie jeden precedens a zrobi się zwyczaj - nie dla takiej kłamliwej równości! Dlaczego polak ma być gorszy od cudzoziemca w swoim kraju? Nie ma prawa? A gdzie są ośrodki dla uchodźców (ekonomiczni)?

Do...........00

2013-04-19, 00:31
k***a a Polakom dajcie sznury i pistolety, żeby się chociaż męczyćna ulicy nie musieli. k***A, jak tak można...

necroboss

2013-04-19, 00:34
Po pierwsze, jesteście idiotami, wyzywając kraj/państwo/ludzi itd. Gazeta Wrocławska wam napisała, że sprawą zainteresowała się prokuratura z policją, dodatkowo użytkownicy wzywający do "nienawiści i agresji" pochodzą głównie z tego forum, a inni idioci chwalili się w komentarzach cytuję "sadistic już wie, co z nimi zrobić". Więc w chwili obecnej to wygląda z pewnością tak, że niebieskie czapeczki siedzą sobie i czytają posty na forum, szykując listy do admina z prośbą o przekazanie danych osobowych (w razie odmowy postępowanie karne, więc w zasadzie to nie prośba).

Wniosek: waszą anonimowością możecie sobie w chwili obecnej podetrzeć dupsko i na pewno kilku osobom wpadnie jakieś CBŚ albo ABW, CIA, FBI, WBT do domu, przetrzepią kompa i 3 lata w zawiasach, plus oczywiście nielegalne oprogramowanie.

Po drugie, użytkownik, który stwierdził cytuję "Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania." powinien zostać WYj***nY Z SADOLA NA ZBITY k***A PYSK Z DOŻYWOTNIM BANEM NA GUID, IP zewnętrzne, IP sieciowe, ADRES MAC, a nawet dostać milion tracking cookies z dopiskiem @mssv, żeby tego nie usunął i NIGDY prze nigdy nie wchodzić na ten portal never k***a again. Admin, RUSZ DUPSKO BO CI PRZEZ TAKICH ********** *** *** ******** *** *** DOMENĘ PRZEKIERUJĄ DO CERTU I BYE BYE SADISTIC!

Po trzecie, jakie wysiedlenie? Jakie mieszkania zastępcze? Panowie w mundurkach - zapytajcie swojego komendanta, co się w latach 80' robiło z nielegalnymi zbiorowiskami ludzi, przypomnijcie mu hasło "PAŁĄ PRZEZ ŁEB". Oddać ziemię prywaciarzom pod supermarket? Ograniczać narodowościowców? Humanitarnie to można wysłać pomoc do Tutsi czy Hutu. Humanitarnie to amerykanie zamiast rozstrzeliwać Talibów, strzelają do nich z haubic 105mm, nawet nie czują bólu a rozbryzgują się po całych szczytach górskich Afganistanu. Widzicie różnicę pojęć słowa humanitaryzm? Zróbcie im tam nalot, w poszukiwaniu ukradzionego sprzętu RTV, już wtedy wam zrobią problemy. Wtedy wyciągacie pałki, robicie swoje, a dla telewizji mówicie "opór przeciwko policji z użyciem narzędzi". Wy jesteście czyści, romowie w więzieniach, działki wolne, narodowościowcy zadowoleni, a za bohaterskie wyczyny minister obrony da wam medal. Pomóżcie normalnym ludziom chodź raz, a nie działajcie pod naporem tępego systemu, który z kryminalistów robi bohaterów, a do więzień wsadza się właścicieli prosperujących firm tylko dlatego, że wpłacili VAT do urzędu 3 dni za późno. POMÓŻCIE NAM!

Rzekłem...

Morgennes

2013-04-19, 00:56
Nie no super... tylko zastanawia mnie kilka spraw. Dlaczego k***a nam nikt nic nie da? Człowiek łazi, płaszczy się przed urzędasami i się k***a nie może doprosić o nic. Ilu młodych czeka bóg wie ile na własne mieszkanie, na jakąkolwiek pomoc. ALE NIE k***A! Trzeba być nierobem i koczować na jakimś kartoflisku to Ci w zębach klucz do nowego lokum przyniosą. Urzędasy myślą że to coś zmieni? Oni dalej będą nierobami i będą żyć tak jak dotychczas i na tym się nie skończy bo dasz im palec to upie**olą Ci całą rękę! Niewielki procent Romów w ogóle gdziekolwiek pracuje więc czego się oni spodziewają!? Przesiedlą ich w inne miejsce to ludzie tam mieszkający zaczną narzekać... no k***a mać to jest tak proste, że aż prawdziwe! :homer:
Proszę bardzo niech sobie żyją, płodzą się itd. a nie naszym kosztem! Niech się wezmą za robotę, a pragnę nadmienić, że nawet dla ludności polskiej jest ciężko o pracę więc sytuacja jest raczej oczywista.

Ktoś wspominał o tym, że chce pie**olnąć wszystko i koczować na jakimś wyp*zdowie. Daj znać gdzie i kiedy wchodzę w to w końcu też k***a chcę coś dostać za wk***ianie innych mieszkańców i nierobienie niczego!

Eliot Imperio

2013-04-19, 01:04
necroboss napisał/a:

Po pierwsze, jesteście idiotami, wyzywając kraj/państwo/ludzi itd. Gazeta Wrocławska wam napisała, że sprawą zainteresowała się prokuratura z policją, dodatkowo użytkownicy wzywający do "nienawiści i agresji" pochodzą głównie z tego forum, a inni idioci chwalili się w komentarzach cytuję "sadistic już wie, co z nimi zrobić". Więc w chwili obecnej to wygląda z pewnością tak, że niebieskie czapeczki siedzą sobie i czytają posty na forum, szykując listy do admina z prośbą o przekazanie danych osobowych (w razie odmowy postępowanie karne, więc w zasadzie to nie prośba).

Wniosek: waszą anonimowością możecie sobie w chwili obecnej podetrzeć dupsko i na pewno kilku osobom wpadnie jakieś CBŚ albo ABW, CIA, FBI, WBT do domu, przetrzepią kompa i 3 lata w zawiasach, plus oczywiście nielegalne oprogramowanie.

Po drugie, użytkownik, który stwierdził cytuję "Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania." powinien zostać WYj***nY Z SADOLA NA ZBITY k***A PYSK Z DOŻYWOTNIM BANEM NA GUID, IP zewnętrzne, IP sieciowe, ADRES MAC, a nawet dostać milion tracking cookies z dopiskiem @mssv, żeby tego nie usunął i NIGDY prze nigdy nie wchodzić na ten portal never k***a again. Admin, RUSZ DUPSKO BO CI PRZEZ TAKICH ********** *** *** ******** *** *** DOMENĘ PRZEKIERUJĄ DO CERTU I BYE BYE SADISTIC!

Po trzecie, jakie wysiedlenie? Jakie mieszkania zastępcze? Panowie w mundurkach - zapytajcie swojego komendanta, co się w latach 80' robiło z nielegalnymi zbiorowiskami ludzi, przypomnijcie mu hasło "PAŁĄ PRZEZ ŁEB". Oddać ziemię prywaciarzom pod supermarket? Ograniczać narodowościowców? Humanitarnie to można wysłać pomoc do Tutsi czy Hutu. Humanitarnie to amerykanie zamiast rozstrzeliwać Talibów, strzelają do nich z haubic 105mm, nawet nie czują bólu a rozbryzgują się po całych szczytach górskich Afganistanu. Widzicie różnicę pojęć słowa humanitaryzm? Zróbcie im tam nalot, w poszukiwaniu ukradzionego sprzętu RTV, już wtedy wam zrobią problemy. Wtedy wyciągacie pałki, robicie swoje, a dla telewizji mówicie "opór przeciwko policji z użyciem narzędzi". Wy jesteście czyści, romowie w więzieniach, działki wolne, narodowościowcy zadowoleni, a za bohaterskie wyczyny minister obrony da wam medal. Pomóżcie normalnym ludziom chodź raz, a nie działajcie pod naporem tępego systemu, który z kryminalistów robi bohaterów, a do więzień wsadza się właścicieli prosperujących firm tylko dlatego, że wpłacili VAT do urzędu 3 dni za późno. POMÓŻCIE NAM!

Rzekłem...



Nie podciągaj mi tutaj hamburgerów pod lokalny problem. Z romami zawsze były kłopoty. Nigdy nie palili sie do pracy, ani specjalnie nie kwapili się żeby zmienić opinie o sobie- oni najzwyczajniej w świecie mają to w dupie. Nie interesuje ich nic, a później mówią w TV i radio że nie mają gdzie pójść. A mieli kiedyś gdzie pójść jak tutaj przyjechali? Nie, to se pierdyknę chate, o, tutaj jest fajnie. Tu będzie moje osiedle. No przecież nigdzie w świecie jako mniejszość Polak nie jest tak traktowany jak oni u nas. I z jakiej racji? Nie strasz policją, zawsze na forum znajdzie sie kilku oszołomów co pieprzą trzy po trzy. Tutaj nie trzeba podżegać do nienawiści, wychodzi sama z siebie jak czytasz to co napisane. Bo powolutku ta czarka goryczy zaczyna się przelewać i ludzie to dostrzegają, zwłaszcza taką niesprawiedliwość. I zaraz pojawi się głos Amnesty- przecież to biedni ludzie, nie mają gdzie pójść, musi się nimi ktoś zająć. Okej, to ich sobie zabierzcie jak się tak o nich troszczycie. Ja muszę mieć prace żeby mieć za co żyć, na takie życie jakie prowadzą oni nie pozwala mi chociażby godność. Mieszkania socjalne? Kto będzie za to płacić? Znowu my, z naszej kieszeni? No jak tu się nie wk***ić przecież.

ddss

2013-04-19, 01:18
DuckDodgers napisał/a:

Zaczyna się... Dzisiaj cyganie jutro ciapaci. Polaków by Straż Wiejska pałami pogoniła i nikt by palcem nie kiwnął.



Wojna polsko polska nadal trwa , tylko cyganie mają u nas przywileje
a dzieciaki dostają 5 lat więzienia za kradzież atrapy loda.

Morgennes

2013-04-19, 01:20
Eliot Imperio napisał/a:

Nie strasz policją, zawsze na forum znajdzie sie kilku oszołomów co pieprzą trzy po trzy. Tutaj nie trzeba podżegać do nienawiści, wychodzi sama z siebie jak czytasz to co napisane


Kolego i to wystarczy... takie sprawy dla policji są jak wygrane w totka! Bo piszesz w złości coś, gdzieś w internecie a nasza policja już wyszukuje co ciekawsze wypowiedzi, a potem jest śledztwo wezwania, sprawa w sądzie, Ty się bronisz ale ni ch*ja bo napisałeś tak i tak, dostajesz wyrok jako rasista, pozbawienie wolności, zawiasy, grzywnę, prace społeczne czy cholera wie co tam jeszcze i mają się czym pochwalić! Kolejny plusik do wykrywalności i skuteczności stróżów prawa. Na domiar złego zawsze znajdzie się jakaś konfitura i pewnie w tym przypadku było (i będzie) tak samo. Więc radzę powściągnąć język.

Eliot Imperio

2013-04-19, 01:28
Szczerze? Nie piszę w złości. Dawno to już przeszło. W tym kraju szybko coś takiego przechodzi i chyba nic mnie na świecie już nie zdziwi. W Polsce zmienia się to w obojętność, dlatego później dzieje jak się dzieje- każdy ma już to w dupie. A wracając do tematu- chłopie, to jest sadistic. Jeśli o coś takiego sie przyczepią, to boję sie pomyśleć co bedzie jak zajrzą na harda... Albo zaczną czytać większość komentarzy. To myślę, że wszyscy idziemy do pierdla z marszu i już powinniśmy się pakować. Nie mówię o komentarzach typu "wziąć koktalje i to spalić" bo to faktycznie jest w tym momencie już raczej sprawa z góry przesądzona. Ciekawi mnie dalszy obrót tej sprawy.

NcLR

2013-04-19, 01:55
Polacy powinni 200-300m dalej rozbić swój obóz i ciekawe czy też dostali by mieszkania czy po prostu by wpadła policja i rozgoniła ekipe;)

Dobrutro

2013-04-19, 03:59
Większość ludzi nie stać na mieszkanie. Ba! Nawet bank nie chce pożyczki dawać przy niskich dochodach i niektórzy ludzie dalej muszą z rodzicami mieszkać kątem lub u teściów. A tu ludzie od tak z niczego dostają mieszkania. Szlag może człowieka trafić. Darmowe paczki dla biednych, obiadki dla biednych, mieszkania dla biednych, wczasy dla biednych, a reszta "średniaków" musi tyrać na wszystko sama. Bo dla państwa są "za bogaci", a sami muszą się martwić by wiązać koniec z końcem od wypłaty do wypłaty. Idę rozbić gdzieś prowizoryczną szopę, może mi też wszystko dadzą od nic nie robienia. :/

TelewiZorro

2013-04-19, 04:35
nie rozumiem dlaczego jeszcze nie powstalo jakies konkurencyjne obozowisko - na przyklad w centrum obok poczty glownej. Zrobic obozowisko i domagac sie mieszkan za free! Musi byc w centrum zeby klulo w oczy...

kicaqq

2013-04-19, 04:39
wszyscy jestescie smieszni w ch*j bo potraficie tylko pisac a cygany i tak maja wyj***ne na ulicy przechodzicie obok takiego i trzymiecie ryj a tutaj wielcy naconalisci zal...

Włodzimierz

2013-04-19, 06:33
@Morgennes, kwestia jest taka, że póki mnie za rękę nie złapią mogą mi naskoczyć. Może to być konto żony, dziecka czy może sąsiad znowu kradnie WiFi i odpie**ala, tego nie są w stanie udowodnić.

Wracając do tematu, bez komentarza bo zaraz na wylew pie**olnę tak się wk***iłem.


// Jakby ktoś chciał koczować to piszcie na PW, mam jakiś karton po TV, pralnicy, za darmo oddam.

Miisiek89

2013-04-19, 08:02
@nercoboss - skad takie smiale stwierdzenia co do mojej osoby? Stwierdzilem fakt, nikt się z tym nie ukrywal, kazdy mogl zobaczyc post tego uzytkownika. To nie ja podpie**olilem uzytkownikow czy organizatorow 'likwidacji" na policji.

Razi mnie po prostu to że w spolecznosci tego portalu ktos donosi i jeszcze się z tym nie ukrywa. Pewnie i tak kilku funkcjonariuszy przeglada portal - ale sa jakies zasady, żeby podpie**alac od razu?

necroboss

2013-04-19, 08:55
Misiek89 -> chodziło mi oczywiście o użytkownika, który powiadomił policję, nie o ciebie. Późno już było, styrany pracą byłem, napisałem to nie składnie, sorry :)

Ktoś tam jeszcze na górze nie zauważył, że w moim poście popieram wszelkie inicjatywy any-cygańskie, ale ostrzegam uczciwych obywateli przed działaniami prewencyjnymi policji. Po co masz Polaku 3 lata w zawiasach dostać zamiast cieszyć się z romskiej niedoli z czystymi papierami?

Także - publiczni krzykacze to debile, bo zamiast działać, za słowa same trafią do ciupy. Tyle.