18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie z nielegalnego koczowiska dostaną mieszkania!

Miisiek89 • 2013-04-18, 21:56
Tak moi drodzy Sadole, tytuł nie kłamie. Sprawę nielegalnego koczowiska we Wrocławiu śledzę od kilku dni. Najpierw UM wysłało do nich pisma z prośbą o opuszczenie terenu, termin mijał, społeczeństwo się zbulwersowało i na ich ciche prośby odpowiedziały organizacje narodowe.


W sobotę 20.04 miała się/odbędzie się "nieoficjalna' likwidacja tego koczowiska. Przyczyniło się to do licznych komentarzy nawołujących do nienawiści. Zainterweniowała Policja i mamy kilka aresztowań. Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania.

Przeglądając dziś lokalne strony dowiadujemy się, że UM Wrocławia zapewni cyganom łamiącym prawo mieszkanka socjalne.

Gazeta Wrocławska:
Wrocławski magistrat złożył w czwartek do sądu pozew o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. - Zgodnie z prawem będziemy dążyć do odzyskania działki nielegalnie zajętej przez Romów - mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Przekazując informację o złożeniu pozwu rzecznik Paweł Czuma dodał, że jeżeli sąd zdecyduje o eksmisji, miasto zaproponuje Romom lokale socjalne. Wrocławscy urzędnicy zadeklarowali to również podczas spotkania z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

- Planowaliśmy ten pozew wcześniej. Jeśli sąd zdecyduje o eksmisji Romów, zaproponujemy im zastępcze lokale socjalne.
Nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy pozew. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski, zależy to m.in. od tego czy spełnia on wszystkie wymogi formalne. - Jeżeli tak, to trafi na wokandę w normalnym trybie - powiedział sędzia.

Wcześniej miasto zawiadomiło policję o popełnieniu wykroczenia, polegającego na nielegalnym zajmowaniu przez Romów terenu, za co grozi grzywna.

Tymczasem w czwartek publikowaliśmy list Romana Kwiatkowskiego - szefa Stowarzyszenia Romów w Polsce, do prezydenta Wrocławia. Roman Kwiatkowski apeluje w nim, aby Władzie miasta połączyły swoje wysiłki z organizacjami pozarządowymi i działającymi na rzecz ochrony praw człowieka, takimi jak Amnesty International czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, a także wieloma wrocławianami, którzy już teraz wspierają jak mogą rumuńskich Romów z ul. Kamieńskiego.

Poniżej kilka komentarzy Wrocławian:

Co ma wspólnego łamanie praw człowieka z eksmisją z nielegalnie zajmowanego terenu? Zaraz się okaże, że wszyscy możemy mieszkać za darmo, nie musimy płacić za wodę czy za czynsz, bo nas nie można wywalić - bo ochrona praw człowieka. Co to do cholery jest?!

Uważam, że jeśli Magistrat DA im mieszkania zastępcze, to nasze wrocławskie rodziny, które latami czekają na lokale socjalne, powinny złożyć do sądu zbiorowy pozew przeciw miastu o nierówność i dyskryminację rasową.
Nie może być tak, że Polak jest gorzej traktowany niż łamiący prawo obcokrajowiec.

Nie wiem na co czekają ludzie ze schronisk: Brata Alberta, Samotnej Matki itp. Przecież wystarczy tylko zająć jakiś teren, zbudować koczowisko. i już dostaną po lokalu socjalnym, bo nie będzie można uczynić ich bezdomnymi. Oczywiście jakby co ,to z pewnością Nomada i spółka wezmą ich w obronę.

A kolejka oczekująca na lokal socjalny we Wrocławiu ponad 10 lat nie obowiązuje?
Ile rodzin Polaków zostanie pominiętych mimo, że mają także dzieci?

Będzie jeden precedens a zrobi się zwyczaj - nie dla takiej kłamliwej równości! Dlaczego polak ma być gorszy od cudzoziemca w swoim kraju? Nie ma prawa? A gdzie są ośrodki dla uchodźców (ekonomiczni)?

gryzly123

2013-04-18, 23:51
Roszp napisał/a:

Prawo mówi niestety, że nie można dokonać eksmisji bez przydzielenia lokalu zastępczego.



Wytłumacz mi proszę, jakiej k***a eksmisji? Jak eksmitować kogoś z terenu, który nie należy do niego!?

A tymczasem szukam na allegro przyczepy jakoś tanio żeby zamieszkać w parku, a za parę tygodni dostanę mieszkanko za wasze podatki :mrgreen:

~Velture

2013-04-18, 23:55
Cytat:

Wytłumacz mi proszę, jakiej k***a eksmisji? Jak eksmitować kogoś z terenu, który nie należy do niego!?


Normalnie, k***a.... Tak samo było głośno o k***ach co wynajmowały jakiś lokal po czym nie płaciły za nic nikomu i nie dało się ich wyj***ć z własnego mieszkania jeśli nie mieli stałego miejsca zameldowania bo tak samo jak tutaj aby ich wyj***ć miasto musiałby dać lokal zastępczy. Pełno tego było w programach typu interwencja, uwaga, wizjery itp. Tam byli jeszcze na tyle bezczelni ,że nie dość ,że nie płacili za media, czynsz, wynajem to jeszcze pozywali do sądu właściciela mieszkania jak elektrownia odłączała prąd albo gazownia gaz.

Więc jak już ci pokazałem jaki poj***ny kraj mamy to widzisz dlaczego to nazywa się eksmisją.

Eliot Imperio

2013-04-18, 23:56
Jeśli tak, to nic tylko załamać ręce. Jeśli to nie trafi do telewizji, będe reklamować to info wszędzie gdzie możliwe. No zaraz- mój wujek z trójką dzieciaków i żoną czekają na mieszkanie od dobrych 12 lat. Chłop uczciwie zapie**ala, a ciągle ma problem z przydziałem takiego mieszkania. Polecę mu chyba, żeby wziął namioty i rozłożył je gdzieś w dużym miejscu to może dostanie idąc za przykładem PEŁNOPRAWNYCH obywateli naszego kraju. Wk***iłem się tak, ze nie zasnę do ch*ja.

DuckDodgers

2013-04-18, 23:57
cerastes napisał/a:

to niech się k***a naród w końcu zbierze i wybierze do władzy partię prawicową !!! gwarantuję Wam że wróci normalność !!!



Czyli kogo na przykład? Macierewicza? Zawisze? A może Giertycha znowu na ministra edukacji coby do wyprawki szkolnej która jest zmorą wielu rodzin było trzeba mundurki dokupywać albo przeganiać oszołomów spod pałacu prezydenckiego? Z deszczu pod rynnę, nie dzięki.

oooouz

2013-04-18, 23:59
to mniejszość narodowa, a państwo bierze z tego co wiem za nią kase.
jak wrocławianin jestem tym oburzony,ale w sumie w dvpie to mam, koncze studia i wysram sie na ten kraj.
Kumpel ostatnio mówił, że do ich miasta (Brzeg Opolski) burmistrz sprowadza 2000cyganów, bo on ma z tego kase, a co sie tam bedzie działo , to nie jego sprawa, tak tez jest dużo rómów, ale oni już mieszkają w mieszkaniach socjalnych.
Ziomek szedł z dziewczyna, kiedy zaatakowało go dwoch romów, chcieli kasy oczywiscie, nie spoedziewali sie, i zostali troche obezwładnieni, a kumpel ma o propogawanie poglądów jakiś (nienawiści?
do miejszosci?, )oraz jeszcze jakis za próbe pobicia i coś tam.

kurczak94

2013-04-19, 00:01
DuckDodgers napisał/a:



Czyli kogo na przykład? Macierewicza? Zawisze? A może Giertycha znowu na ministra edukacji coby do wyprawki szkolnej która jest zmorą wielu rodzin było trzeba mundurki dokupywać albo przeganiać oszołomów spod pałacu prezydenckiego? Z deszczu pod rynnę, nie dzięki.



W tym wypadku zostaje JKM.

Eliot Imperio

2013-04-19, 00:06
Konradgrzegorz napisał/a:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=446848542069974&set=oa.322737934496586&type=1&theater

Heuheuhue który z sadoli wpada na sobotni piknik ? :D



Eee, ja myślałem że to jakiś fan wymyśli anty page'a a tutaj coś serio...

Konradgrzegorz

2013-04-19, 00:07
To prawda...Przy okazji chłopaki z nop'u mają wpaść tego samego dnia...

Kabe

2013-04-19, 00:07
Miisiek89 napisał/a:

Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania



Eeee skalar! dzwoń na swój ulubiony numer bo szerzą tu nienawiść rasową! :amused:
k***a mój ulubieniec z tego portalu, jak nic :lol:

DuckDodgers

2013-04-19, 00:09
kurczak94 napisał/a:



W tym wypadku zostaje JKM.


Albo nie głosować w ogóle.

wexors

2013-04-19, 00:11
ale jesli nawet oni dostaną te mieszkania to na 80% do nich nie pójdą. Bo niby po co ? Mają placić za wode i prąd jak cywilizowani ludzie ? na ch*j im to ? oni maja za darmo mieszkanko , bez opłat za prad i wode (bo podpie**alaja na lewo) a ze lato idzie to i ciepło też im bedzie. Oni maja w dupie waszą pomoc.

Caban1908

2013-04-19, 00:14
Heheheh, mój ojciec który ma 47 lat i jest cieślą (teoretycznie w miarę dobrze płatny zawód w budowlance) tp zapie**ala po 10-12 godzin w Norwegii, bo tutaj nie może znaleźć pracy bo na budowę przyjmują do 35 lat i jeszcze do tej pory nie ma mieszkania tylko na wynajmie mieszka :/
k***a.

Ba...........co

2013-04-19, 00:24
Ja, k***a płace za wynajem bo za robotą trzeba jeździć ch*j wie gdzie a tu j***ny ciapaty dostanie mieszkanie bo mu sie dobrze żebrze we Wrocłąwiu bo ludzie dużo dają??? Na ch*j mam pracować? Na ciapatych? Zaczynają nam brudasy włazić do domów. Czas coś rozk***ić.