18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyganie z nielegalnego koczowiska dostaną mieszkania!

Miisiek89 • 2013-04-18, 21:56
Tak moi drodzy Sadole, tytuł nie kłamie. Sprawę nielegalnego koczowiska we Wrocławiu śledzę od kilku dni. Najpierw UM wysłało do nich pisma z prośbą o opuszczenie terenu, termin mijał, społeczeństwo się zbulwersowało i na ich ciche prośby odpowiedziały organizacje narodowe.


W sobotę 20.04 miała się/odbędzie się "nieoficjalna' likwidacja tego koczowiska. Przyczyniło się to do licznych komentarzy nawołujących do nienawiści. Zainterweniowała Policja i mamy kilka aresztowań. Jeden z użytkowników Sadistica w komentarzu napisał, że powiadomi organy ścigania.

Przeglądając dziś lokalne strony dowiadujemy się, że UM Wrocławia zapewni cyganom łamiącym prawo mieszkanka socjalne.

Gazeta Wrocławska:
Wrocławski magistrat złożył w czwartek do sądu pozew o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. - Zgodnie z prawem będziemy dążyć do odzyskania działki nielegalnie zajętej przez Romów - mówi Paweł Czuma, rzecznik prasowy wrocławskiego magistratu.
Przekazując informację o złożeniu pozwu rzecznik Paweł Czuma dodał, że jeżeli sąd zdecyduje o eksmisji, miasto zaproponuje Romom lokale socjalne. Wrocławscy urzędnicy zadeklarowali to również podczas spotkania z przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Amnesty International Polska, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Warszawie.

- Planowaliśmy ten pozew wcześniej. Jeśli sąd zdecyduje o eksmisji Romów, zaproponujemy im zastępcze lokale socjalne.
Nie wiadomo, kiedy sąd rozpatrzy pozew. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski, zależy to m.in. od tego czy spełnia on wszystkie wymogi formalne. - Jeżeli tak, to trafi na wokandę w normalnym trybie - powiedział sędzia.

Wcześniej miasto zawiadomiło policję o popełnieniu wykroczenia, polegającego na nielegalnym zajmowaniu przez Romów terenu, za co grozi grzywna.

Tymczasem w czwartek publikowaliśmy list Romana Kwiatkowskiego - szefa Stowarzyszenia Romów w Polsce, do prezydenta Wrocławia. Roman Kwiatkowski apeluje w nim, aby Władzie miasta połączyły swoje wysiłki z organizacjami pozarządowymi i działającymi na rzecz ochrony praw człowieka, takimi jak Amnesty International czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, a także wieloma wrocławianami, którzy już teraz wspierają jak mogą rumuńskich Romów z ul. Kamieńskiego.

Poniżej kilka komentarzy Wrocławian:

Co ma wspólnego łamanie praw człowieka z eksmisją z nielegalnie zajmowanego terenu? Zaraz się okaże, że wszyscy możemy mieszkać za darmo, nie musimy płacić za wodę czy za czynsz, bo nas nie można wywalić - bo ochrona praw człowieka. Co to do cholery jest?!

Uważam, że jeśli Magistrat DA im mieszkania zastępcze, to nasze wrocławskie rodziny, które latami czekają na lokale socjalne, powinny złożyć do sądu zbiorowy pozew przeciw miastu o nierówność i dyskryminację rasową.
Nie może być tak, że Polak jest gorzej traktowany niż łamiący prawo obcokrajowiec.

Nie wiem na co czekają ludzie ze schronisk: Brata Alberta, Samotnej Matki itp. Przecież wystarczy tylko zająć jakiś teren, zbudować koczowisko. i już dostaną po lokalu socjalnym, bo nie będzie można uczynić ich bezdomnymi. Oczywiście jakby co ,to z pewnością Nomada i spółka wezmą ich w obronę.

A kolejka oczekująca na lokal socjalny we Wrocławiu ponad 10 lat nie obowiązuje?
Ile rodzin Polaków zostanie pominiętych mimo, że mają także dzieci?

Będzie jeden precedens a zrobi się zwyczaj - nie dla takiej kłamliwej równości! Dlaczego polak ma być gorszy od cudzoziemca w swoim kraju? Nie ma prawa? A gdzie są ośrodki dla uchodźców (ekonomiczni)?

GelSSon

2013-04-18, 23:16
nooo to jeszce renty im dać i eldorado k***a !

Geho

2013-04-18, 23:18
Pozew o dyskryminację (Polaków) tutaj jest jak najbardziej uzasadniony.
A na tej mapie w prawym dolnym rogu - wynajem kontenerów na gruz :D

Dr.Kafar

2013-04-18, 23:19
Na ja pie**ole k***a mać, to ja, ciężko haruje, zapie**alam na dwa etaty, żeby mieć na mieszkanie, a zasrane śmierdzące nieroby, od tak dostają je za friko? No k***a, ręce się same prostują...

DuckDodgers

2013-04-18, 23:20
Zaczyna się... Dzisiaj cyganie jutro ciapaci. Polaków by Straż Wiejska pałami pogoniła i nikt by palcem nie kiwnął.

Gus

2013-04-18, 23:25
Cytat:

Prawo mówi niestety, że nie można dokonać eksmisji bez przydzielenia lokalu zastępczego.



Przepraszam Cie bardzo, kolego, ale po primo jaka "eksmisja", tam nie ma domów/lokalów/apartamentów/bloków tylko śmieci sklecone na kształt "szopy", a po drugie primo ultimo to te cygany NIE MAJĄ obywatelstwa POLSKIEGO, którzy NIE PŁACĄ ŻADNYCH podatków i NIE PRACUJĄ, natomiast KRADNĄ i ŻEBRZĄ NA ULICY.



TAKIE-"OSOBY"-NIE-POWINNY-MIEĆ-ŻADNYCH-PRAW.

Wiwat eurokołchoz, gdzie "obcokrajowiec" ma więcej praw od rdzennego obywatela !

Ko...........in

2013-04-18, 23:27
Wrocławiu, ale Ty k***a nie myślisz (nie obrażając mieszkańców), dajesz im mieszkania za to że srają na TWOJE ZIEMIE, a kto będzie płacił podatki za to mieszkanie ? Może zrobicie zbiórkę jeszcze pieniędzy dla nich i obsadzicie ich na urzędach miasta...

"[...] Zwariuje, oszaleje serio. Albo Ci ludzie pogłupieli, albo coś jest ze mną[...]" ~~Zeus

abominacja

2013-04-18, 23:27
A ja wam powiem, że coś mi się wydaje, że teren po tym "nielegalnym obozowisku" to już sobie jakiś deweloper na osiedle upatrzył. No tylko że brudasy przeszkadzaja, więc deweloper idzie do urzędu miasta, tu posmaruje, tu liźnie i nagle we Wrocławiu wielka akcja "ostateczne rozwiązanie kwestii cygańskiej".Dewelopera może terminy cisną, więc już władze miasta wszystko zrobią, żeby brudasów stamtąd usunąć, włącznie zapewne z wypłaceniem każdemu odszkodowania, zapewnieniem prywatnej opieki medycznej dożywotnio i urządzeniem "mieszkanek socjalnych". Bo jak mówi stare, dobre powiedzenie "jak ie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze".

Ko...........in

2013-04-18, 23:30
ahh jeszcze jedno.. załóżmy że ciapaci dostają mieszkania socjalne, w bloku. Sąsiedzi zaczną się skarżyć na, smród, brud, nieodpowiednie zachowanie itp. i ja się pytam " Co wtedy zrobicie ?" Przeniesiecie tych sąsiadów na te gówna gdzie mieszkali cyganie, czy może olejecie sprawę?

The_Grimm

2013-04-18, 23:32
A jakieś k***a źródło tych zajebistych doniesień? Jak już ktoś coś wrzuca, to niech dopisze skąd te informacje ma, bo tak patrzę po zj***nym guglu i jedyne co mi wyskakuje, to odnośnik tutaj, albo na wykop, i nigdzie nie ma tekstu źródłowego.
Nie bronię brudnych ciulów, ale jak normalni ludzie muszą czekać w p*zdu czasu na "przydział", to wk***ia sytuacja, gdzie j***ne darmozjady dostają mieszkania tylko dlatego, że są cyganami i sobie samowolne koczowisko urządzili.

kustoszpan

2013-04-18, 23:34
The_Grimm napisał/a:

A jakieś k***a źródło tych zajebistych doniesień? Jak już ktoś coś wrzuca, to niech dopisze skąd te informacje ma, bo tak patrzę po zj***nym guglu i jedyne co mi wyskakuje, to odnośnik tutaj, albo na wykop, i nigdzie nie ma tekstu źródłowego.



Obyś k***a miał rację... a jeśli okaże się to ściemą, to mam nadzieję że prowokator wyląduje z banem, bo k***a prawie hercszlag dostałem :-x

Beowolf2

2013-04-18, 23:35
To jest jednak dziwne, Polak za granicą nie znaczy wiele, bo nie jest u siebie. Więc u siebie w kraju powinien być panem, ale tu niespodzianka, tolerancja, dyskryminacja i jeszcze kilka innych wyrazów i zamiast być kimś jest nikim. Bo własny kraj r*cha go w dupę.
Zaczyna już mnie dupa boleć od tego, że jestem Polakiem, bo byle gruzojad ma więcej od tego kraju niż ja.
Dziękuję , pozdrawiam.

303

2013-04-18, 23:36
No tak k***a mać, jestę brudasę to dostaje kwadrat w prezencie, a głupi polak zapie**ala na 30-40m2 mieszkanie w ząbkach lub innym zadupiu podmiejskim 30 lat żeby to spłacić, a taki k***a od ręki bez kolejki na socjalne nawet, ja pie**ole k***a j***na mać, miałem odpalone xvideos miałem zwalić ale wszedłem na saodla i k***a ch*j mi opadł jak to przeczytałem nie dość że cyganie mają mieszkanie a ja męczę się na wynajmie płacąc w ch*j, to jeszcze z walenia nici.

tr...........ke

2013-04-18, 23:40
W jakim ja k***a kraju żyje...

cerastes

2013-04-18, 23:45
to niech się k***a naród w końcu zbierze i wybierze do władzy partię prawicową !!! gwarantuję Wam że wróci normalność !!!


innego wyjścia nie ma, obecny system rozkrada Nasz ciężko wypracowany przez Naród majątek !!

trzeba k***a z tym raz na zawsze skończyć..