18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Culiacan i walka narcos z policją

zajcev • 2019-10-18, 20:19
Wczoraj doszło do dość mocnego starcia kartelu z Sinaloa z gwardią narodową i policją w Meksyku. Przeglądam internet i widzę, że w w polskich mediach piękna wiadomość:
"Bitwa gangu z policją. Syn "El Chapo" zatrzymany"

Cytat:

W mieście Culiacan, stolicy położonego na północnym zachodzie Meksyku stanu Sinaloa, uchodzącego za "twierdzę" narkotykowego barona Joaquina "El Chapo" Guzmana, doszło w czwartek wieczorem do regularnej bitwy między policją i członkami kartelu Sinaloa.
Według mediów meksykańskich, w tym telewizji Milenio TV i Televisa, w trakcie walk zatrzymano Ovidio Guzmana, syna "El Chapo" skazanego w lipcu w USA na dożywotnie więzienie.



Wszystko pięknie ładnie, tylko już zapomnieli podać informacji, że władze jednak uległy i ze względów na bezpieczeństwo, zdecydowali się jednak go wypuścić..


Cytat:

The chaos erupted as Mexican security forces arrested Ovidio Guzmán, son of the drug lord known as El Chapo, who’s serving a life sentence in the United States. But things got confusing after the initial reports of the arrest. Reuters reported that Security Minister Alfonso Durazo told them that "security forces retreated without Ovidio Guzman to protect lives."




W TV oczywiście specjalny program na żywo, można było zobaczyć np moment ucieczki ludzi z aresztu? więzienia? którzy wykorzystali chaos i po prostu zdecydowali się na ucieczkę. Komentarze policjantów biorących udział w akcji, którzy przyznali, że członkowie kartelu są lepiej wyposażeni od nich.
Po opuszczonych ulicach można było zobaczyć jedynie pojazdy policji vs pojazdy członków kartelu z karabinami maszynowymi..

Ogólnie duży chaos, mieszkańcy którzy byli akurat wtedy w pracy, nie mogli opuścić budynków, zresztą wyjście na zewnątrz dobrą opcją nie było.

Parę fotek:














Filmik przedstawiający uciekających więźniów (sorry za jakość ale nie chciało mi się wstawać i nagrywać z bliska):




Tutaj też trochę informacji po angielsku i filmy z Twittera:
https://www.azcentral.com/story/opinion/op-ed/elviadiaz/2019/10/17/gunbattle-breaks-out-culiacan-showing-cartels-still-mighty-strong/4015771002/?fbclid=IwAR2bpQLetbK-mG4xWDdBEnAqul7Z8va6wzk-wy3Y-Pq8p6N9mzuYeYqz_TA


Jak to odbierane jest w Meksyku? Ludzie wk***... na prezydenta.. kolejny raz władza pokazała, że nie są w stanie sobie poradzić z kartelem.. a fakt wypuszczenia Ovidio Guzmana kompromituje ich jeszcze bardziej.

A wczorajsza akcja pewnie będzie dobrym materiałem do Netflixowej serii Narcos :)

Wiewór

2019-10-22, 09:09
@up dokładnie. Palą jana, że ze strachu przed bandytami i z troski o ludzi a komendant główny pewnie wziął pod stołem i ch*j.