18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś pięknego...

WujekZpiwnicy • 2021-07-11, 23:50
Nasza młodzież dumą narodu (na szczęście nie naszego)


MadDave

2021-07-12, 08:25
Kiedyś pracowałem na produkcji z ukrami i muszę przyznać że część z nich to zwykli debile. Byłem tam krótko ale od przełożonej dowiedziałem się że między innymi przypadki o których wspomnę pracują tam już od 2-3 lat.

Był koleś, na oko jako 40 lat który nie potrafił policzyć do 16 - ogólnie nie tylko on, ale ja miałem go do "pomocy" i ogólnie lepiej mi się pracowało jak go nie było. jego jedyną rolą było układanie skrzynek na palecie żeby było równo 16. Czasem układał 12, czasem 18 ale k***a rzadko kiedy 16. Całą zmianę piłowałem go o to i następnego dnia się chyba obraził i w ogóle się nie zjawił w robocie xd
Jakieś dziewczyny z czeczenii czy ch*j wie skąd - taśma na chodzie, podajnik zablokowany. A te bezmyślnie sypią owoce dalej na tą taśme gdzie dosłownie półtora metra dalej wszystko się wypie**ala na podłogę niemalże pod ich stopy XD mówię im że podajnik stoi, drę się a te nic. Tylko z pustym spojrzeniem nieprzejawiającym żadnej myśli patrzyły się na mnie żeby coś zrobić.
W trakcie inwentaryzacji- pewien saszka, miał poukładać palety ze skrzynkami na owoce wzdłuż takiego tunelu/przejścia między halami. To tak je ustawiiał żeby było mu wygodnie, jedna przy drugiej w kierunku że tak to ujmę- dowolnym. Czego efektem było zabudowanie sobie drogi przejścia między halami xD
Na domiar złego wydaje mi się że niektórzy się nie myli bo j***ło od nich tak że k***a nos wykręcało i zbierało się na rzygi.
Byłem tam miesiąc ale czułem się jakbym awansował do roli brygadzisty. Od przełożonej dowiedziełm się że spokojnie mogę się wyręczać szoszonami. Jednak wiązało się to z ryzykiem sp***olonej roboty i przedłużenia jakiejś jednej czynności. Co się w gruncie rzeczy nie opłacało za ch*j.

kogut117

2021-07-12, 09:09
Ja pie**ole 1 dzien w pracy i kaczke dostal do reki, po przewozi 100 palet to sie wyrobi

PoProstuNIKT

2021-07-12, 09:12
widziałem takiego downa na zakładzie gdzie programowałem maszyny CNC (ja bez szkoły informatyk) a on był siostrzeńcem któregoś z pracowaników , też informatyk - ale miał papiery na to. (podejrzewam że żółte też)

Fx12

2021-07-12, 09:33
Zenonn napisał/a:

Tu nie ma się z czego śmiać. Jeszcze jak ukry nie były tak popularne w PL, to kolega miał kilku na zakładzie. Jeden potrafił przez całą halę wracac z mopem do wiaderka, które stało na drugim końcu, a inny jak dostał mieszadło założone na wiertarkę, to memłał ta wiertarka w wiadrze bez jej włączenia. Także różny jest poziom rozwoju pracowników.
A na marginesie, mysliscie, że te wszystkie dzieciaki, dla których największym idolem jest jakaś Ekipa, to umieją więcej niż ten z filmu ?
Przecież kazdy z nich będzie influencerem i nic nie musi umieć robić, oprócz zdjęć i życia na pokaz. Tak im się przynajmniej wydaje.



w czerwcu na firmę dostaliśmy "z darów UP" młodocianego do roboty na staż:
- weź te 3 lampy, włóż do tamtego pudełka i tu wpisz ile i po ile
Lampy włożone, patrzę na papier a tam wpisana jedna sztuka. W ogóle z pisaniem to osobna historia: takich kulfonów i hieroglifów w życiu nie widziałem zaś podpisywał się imieniem i nazwiskiem (2-sylabowe) ok 15 sek.
- dlaczego wpisałeś jedną kiedy włożyłeś trzy ? Gdybym tego nie zauważył jesteśmy 90zł w plecy ?
Cisza. Zacięty. Mózg wyłączony.
Innym razem miał zliczyć 3 pozycje: 2x2,50 + 1x5 + 1x3. Policzył. Wyszło mu 8. Kazałem zebrać manatki, kubek który sobie przyniósł i wypier...
I to jest "coś" co legitymuje się dokumentami ukończenia TECHNIKUM !!! Owszem, matury na szczęście nie zdał ale ma papiery z technikum, profil informatyczny. Nie umie pisać, nie umie liczyć, nie umie mówić, nie umie myśleć. Przyszłość narodu że ja pier...

wir00z

2021-07-12, 10:19
Się k***a śmiejecie,a 80% z Was nie umiałoby się tym wózkiem posłużyć. Ale faktu nie zmienia to,że przez tych j***nych banderowców Polacy zarabiają tak jak zarabiają. Jak ktoś przychodzi do mnie po podwyżkę (jestem majstrem w firmie meblarskiej) to za każdym razem mówię,że nie da rady,bo Stary twierdzi,że Ukraince robią za mniej i że na jego miejsce jest dziesięciu następnych :roll:

FalleN959

2021-07-12, 10:53
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Jest film jak jeździ widłakiem?



XD taki młot egzaminu by nie zdał

bimbel195

2021-07-12, 11:12
Historia zasłyszana od kumpla pracującego w fachu budowlanym

Mieli nowego ziomka który robił już z nimi wtedy któryś tydzień, no i wysłali go kiedyś żeby przywiózł beton z betoniarki. Młody poszedł po ten beton ale nie wraca dosyć długo, w końcu ziomek po niego poszedł i pie**olnął plackiem na glebe ze śmiechu, Typ ładował kielnią całą taczkę betonu z betoniarki bo nie domyślił się ze to wielkie koło przy zbiorniuku betoniarki służy do czegoś innego niż skręcanie

Koniec

andrzejrobert75

2021-07-12, 12:33
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Jest film jak jeździ widłakiem?



Na hardzie

dżonyłojlker

2021-07-12, 12:38
Pan_Cernik napisał/a:

średnio rozgarnięty pracownik powinien ogarnąć jego działanie w ok 10 minut



To chyba w zakładzie pracy chronionej dla ciężko przyj***nych na łeb :roll:

JaTylkonaChwile

2021-07-12, 12:41
Zenonn napisał/a:

Tu nie ma się z czego śmiać. Jeszcze jak ukry nie były tak popularne w PL, to kolega miał kilku na zakładzie. Jeden potrafił przez całą halę wracac z mopem do wiaderka, które stało na drugim końcu, a inny jak dostał mieszadło założone na wiertarkę, to memłał ta wiertarka w wiadrze bez jej włączenia. Także różny jest poziom rozwoju pracowników.
A na marginesie, mysliscie, że te wszystkie dzieciaki, dla których największym idolem jest jakaś Ekipa, to umieją więcej niż ten z filmu ?
Przecież kazdy z nich będzie influencerem i nic nie musi umieć robić, oprócz zdjęć i życia na pokaz. Tak im się przynajmniej wydaje.



We wroclawiu pytam pani sprzatajacej gdzie znajduje sie najblizsza toaleta - chcialem pojsc dziecko przewinac a babka :
- ja nie znaju, ja ni panimaju, ja nie rozumim...

Ja pie**ole - przeciaz ona musiala miec jakies szkolenie BHP, musiala miec wytlumaczone gdzie sa wyjscia ewakuacyjne, musili jej wytlumaczyc... podczas tlumaczenia zapewne kiwala glowa i mruczala : DA.... DA... DA... rozmowe pewie zakonczala albo do piczu/paszczu albo żopy

Gawar

2021-07-12, 15:02
Do tego potzreba chłopa nie galot

loptih

2021-07-12, 15:17
Zenonn napisał/a:

Tu nie ma się z czego śmiać. Jeszcze jak ukry nie były tak popularne w PL, to kolega miał kilku na zakładzie. Jeden potrafił przez całą halę wracac z mopem do wiaderka, które stało na drugim końcu, a inny jak dostał mieszadło założone na wiertarkę, to memłał ta wiertarka w wiadrze bez jej włączenia. Także różny jest poziom rozwoju pracowników.
A na marginesie, mysliscie, że te wszystkie dzieciaki, dla których największym idolem jest jakaś Ekipa, to umieją więcej niż ten z filmu ?
Przecież kazdy z nich będzie influencerem i nic nie musi umieć robić, oprócz zdjęć i życia na pokaz. Tak im się przynajmniej wydaje.



Troche jest w tym racji co napisałeś ale też nie można wrzucać wszystkich do jednego wora.

impressa88

2021-07-12, 15:58
Zenonn napisał/a:

Tu nie ma się z czego śmiać. Jeszcze jak ukry nie były tak popularne w PL, to kolega miał kilku na zakładzie. Jeden potrafił przez całą halę wracac z mopem do wiaderka, które stało na drugim końcu, a inny jak dostał mieszadło założone na wiertarkę, to memłał ta wiertarka w wiadrze bez jej włączenia. Także różny jest poziom rozwoju pracowników.
A na marginesie, mysliscie, że te wszystkie dzieciaki, dla których największym idolem jest jakaś Ekipa, to umieją więcej niż ten z filmu ?
Przecież kazdy z nich będzie influencerem i nic nie musi umieć robić, oprócz zdjęć i życia na pokaz. Tak im się przynajmniej wydaje.



Tak długo jak ich rodzice będą żyć a później szybko życie zweryfikuje

kanalistakp

2021-07-12, 16:03
nie no ogólnie beka itd. ale bardzo często, niestety, jaka płaca taka praca. I nie mówię że w tym przypadku tak musi być, ale często za stawki jakie są oferowane to nawet się nie opłaca włączać myślenia.

ZaSwojePiję

2021-07-12, 17:30
kanalistakp napisał/a:

nie no ogólnie beka itd. ale bardzo często, niestety, jaka płaca taka praca. I nie mówię że w tym przypadku tak musi być, ale często za stawki jakie są oferowane to nawet się nie opłaca włączać myślenia.



Co innego jest znac sie na robocie i sie opie**alac, a co innego byc kretynem i udawac, ze sie cos potrafi.