18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś o czym każdy piwosz powinien wiedzieć.

maruda13 • 2013-03-09, 20:21
Czy ktoś kiedyś zastanawiał się do czego służy kropkowanie denka puszki piwa?


Tak dla waszej wiadomości podaje tajną informacje z koncernu piwowarskiego.
Sprawdzajcie zanim kupicie piwo w puszce czy nie ma kropek pod nim takie jakby mazakiem.

W momencie gdy jest jedna tzn. że piwo już było raz zwrócone ze sklepu do koncernu piwowarskiego ponieważ straciło swoją ważność następnie zostało zlane na nowo do kadzi, tam powrotem jest barwione i gazowane. Jak 2 kropki to 2 razy było już przerabiane itd aż do 4 kropek. Czym ich więcej tym gorsze siki pijecie.

Jak nie ma kropek pod puszką to piwko jest świeże i pochodzi z pierwszej produkcji.

Dodam, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem, tylko oczywiście poza naszą wiedzą i plecami.
Kilka krotnie przelane trafiają na promocję.


Poniżej przykładowy wygląd kropki.


Pierre d'Ollony

2013-03-09, 20:29
No są :/ Dzięki k***a, jednak wolałbym żyć w niewiedzy ://

Niegosław

2013-03-09, 20:30
Jak się pije PIWO to nie ma kropek. Jak się pije masowo robione szczyny to nie ma co się dziwić. Tylko browary regionalne!

snortinCoke

2013-03-09, 20:32
dobrze sie składa właśnie zamierzałem iść po piwo

~Sunday

2013-03-09, 20:44
Gdybyś chociaż użył swojego zdjęcia...
No nic przynajmniej dowiedziałem się jak zrobić z aluminiowej puszki zwierciadło. <klik>

kaiel

2013-03-09, 20:45
za piątym razem zaspawują zawleczkę

maruda13

2013-03-09, 20:46
jak napisałem zdjęcie przykładowe, od czasu oświecenia nie posiadam w domu puszek z kropkami.
Ponadto wziąłem pierwsze zdjęcie z googla. Proste rozwiązania są często najlepsze.

herbalix

2013-03-09, 20:55
ch*ja prawda. wynegocjować takie warunki, żeby zwrócić przetermesa mogą tylko wielkie sieci, ale bardziej opłaca im się zrobić promocję i wszystko sprzedać np. po cenie zakupu albo z minimalną stratą. mniejsze sklepy zamawiają tyle, ile im zejdzie.

poza tym koszt transportu, rozpakowania, przetworzenia, ponownego zapakowania i dostawy byłby zbyt duży, tym bardziej, jeśli napój ten miałby trafić na promocję.

nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie w necie. ja mógłbym napisać, że jeśli numer partii zaczyna się na L to jest to piwo 4 gatunku, w sumie to nie piwo tylko pomyje po płukaniu tych kadzi, beczek, czy w czym tam rozpuszcza się ten granulat, z którego potem pijecie "piwo".

maruda13

2013-03-09, 21:03
herbalix napisał/a:

ch*ja prawda. wynegocjować takie warunki, żeby zwrócić przetermesa mogą tylko wielkie sieci, ale bardziej opłaca im się zrobić promocję i wszystko sprzedać np. po cenie zakupu albo z minimalną stratą. mniejsze sklepy zamawiają tyle, ile im zejdzie.

poza tym koszt transportu, rozpakowania, przetworzenia, ponownego zapakowania i dostawy byłby zbyt duży, tym bardziej, jeśli napój ten miałby trafić na promocję.

nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie w necie. ja mógłbym napisać, że jeśli numer partii zaczyna się na L to jest to piwo 4 gatunku, w sumie to nie piwo tylko pomyje po płukaniu tych kadzi, beczek, czy w czym tam rozpuszcza się ten granulat, z którego potem pijecie "piwo".



szybki test kup dwa piwa jeden marki; jedno bez kropek a drugie z co najmniej dwoma.
Sprawdź i skończ pie**olić.

NieWiemZeWiem

2013-03-09, 21:13
łooo dzieki za info wlasnie pije kasztelana ale tylko wyjatkowo ogolnie osobiscie pije te z malych browarow regionalnych!

bartunialke

2013-03-09, 21:15
Nie ważne ile razy zwrócone, ważne żeby sponiewierało.
Poza tym jak alkohol może stracić swoją ważność?

^50Cent^

2013-03-09, 21:15
Za ten temat musi być piwo! Następnym razem będę sprawdzał zanim kupie.

ma...........do

2013-03-09, 21:16
Nie wiem kto Ci takich bzdur nagadał odnośnie znakowania kropkami denek...bo tylko tak można to skomentować. Służy to wyłącznie przy kontroli jakości puszki...energetyki oraz cała masa innych napojów też będzie miała "kropki". Możesz mi wierzyć,że ktoś ostro zrobił Cie w ch*ja;)