18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coś o czym każdy piwosz powinien wiedzieć.

maruda13 • 2013-03-09, 20:21
Czy ktoś kiedyś zastanawiał się do czego służy kropkowanie denka puszki piwa?


Tak dla waszej wiadomości podaje tajną informacje z koncernu piwowarskiego.
Sprawdzajcie zanim kupicie piwo w puszce czy nie ma kropek pod nim takie jakby mazakiem.

W momencie gdy jest jedna tzn. że piwo już było raz zwrócone ze sklepu do koncernu piwowarskiego ponieważ straciło swoją ważność następnie zostało zlane na nowo do kadzi, tam powrotem jest barwione i gazowane. Jak 2 kropki to 2 razy było już przerabiane itd aż do 4 kropek. Czym ich więcej tym gorsze siki pijecie.

Jak nie ma kropek pod puszką to piwko jest świeże i pochodzi z pierwszej produkcji.

Dodam, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem, tylko oczywiście poza naszą wiedzą i plecami.
Kilka krotnie przelane trafiają na promocję.


Poniżej przykładowy wygląd kropki.


pomaranczowy4

2013-03-14, 23:59
[video]
[/video]
może troche to mało przyjemna praktyka, ale wole jak będzie tak, niżeli miałbym pić piwo które jest 2 raz w obiegu...

Człowiek Skurwiel

2013-05-01, 18:36
Pachnie mi to miejską legendą. Poza tym co mam zrobić, jeśli ja piję głównie z butelek pifo? :(

cipendays20

2013-05-02, 08:16
pracuje na browarze w leżajsku więc mogę się wypowiedzieć cos na ten temat mianowicie po pierwsze piwa które wracają ze sklepów na browar są automatycznie wylewane nie ma takiej możliwości żeby wróciły do tanków i do ponownego rozlania browar nie może sobie pozwolić na takie coś po drugie ile czasu by to zajęło żeby ktoś stał przy kadzi i otwierał puszki w wlewał piwo z powrotem a po trzecie ktoś wcześniej napisał że litera L na dnie puszki to znaczy 4 sort gówno prawda litera L oznacza numer lini czyli numer partii a nie który to sort

ryhuskaua

2013-05-04, 10:47
@up debil debil,on przykładowo to napisał

KompaniaPiwowarska

2013-05-24, 14:26
Kropki widoczne na denkach puszek mają pomóc w identyfikacji partii wyprodukowanych przez producentów. Informują producentów opakowań oraz nas, pracowników Kompanii Piwowarskiej, z jakich puszek korzysta dana partia piwa. Przykładowo, zakład produkujący puszki dla naszych piw w Bydgoszczy posiada 8 maszyn natryskujących powłokę wewnętrzną. Aby móc rozpoznać maszynę produkcyjną - na denku są umieszczone kropki: maszyna nr 1 oznaczona jest jedną czarną kropką, maszyna nr 2 – dwiema czarnymi kropkami itd. Pełna informacja na ten temat znajduje się pod poniższym linkiem: http://www.kp.pl/dla-mediow/aktualnosci/oznaczenia-na-opakowaniach-piwa-kompanii-piwowarskiej-dla-bezpieczenstwa-konsumentow.html Z góry dziękujemy za szerzenie prawdziwych informacji :)

Adriana Borucka, specjalista ds. pr, Kompania Piwowarska

kolbe11

2013-10-09, 18:34
Jest to oczywiście ściema. Szukanie taniej sensacji.