18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Coś o czym każdy piwosz powinien wiedzieć.

maruda13 • 2013-03-09, 20:21
Czy ktoś kiedyś zastanawiał się do czego służy kropkowanie denka puszki piwa?


Tak dla waszej wiadomości podaje tajną informacje z koncernu piwowarskiego.
Sprawdzajcie zanim kupicie piwo w puszce czy nie ma kropek pod nim takie jakby mazakiem.

W momencie gdy jest jedna tzn. że piwo już było raz zwrócone ze sklepu do koncernu piwowarskiego ponieważ straciło swoją ważność następnie zostało zlane na nowo do kadzi, tam powrotem jest barwione i gazowane. Jak 2 kropki to 2 razy było już przerabiane itd aż do 4 kropek. Czym ich więcej tym gorsze siki pijecie.

Jak nie ma kropek pod puszką to piwko jest świeże i pochodzi z pierwszej produkcji.

Dodam, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem, tylko oczywiście poza naszą wiedzą i plecami.
Kilka krotnie przelane trafiają na promocję.


Poniżej przykładowy wygląd kropki.


Goglik

2013-03-09, 21:48
co za pierdoły

pracuje na dziale napoje. nie ma czegoś takiego jak zwrot starego piwa do dostawcy. przeterminowane piwo się wylewa, nie ma innej opcji.

Lexus23K

2013-03-09, 21:53
Pod Tigerem tez cos takiego jest :)

AngryCow

2013-03-09, 22:06
Bzdura jak sk***ysyn, ale najśmieszniejsze jest to, że autor tematu chyba sam w to wierzy. A dzięki niemu uwierzyło w to pewnie wielu innych przygłupów. :mrgreen:

rafiki

2013-03-09, 22:08
Gogul napisał/a:

(...) dodam tyle, że to tyskie, które kupiłem osobno. w czteropaku dna są bez kropek. piwko za materiał będę się pilnował.



Tyskie to nie piwo tylko koncernowe szczyny. Smacznego.

Tylko małe browary i zrozumcie że nie da się zrobić PIWA za 2 zł.

Yaniu

2013-03-09, 22:22
Przeterminowane browary się wylewa. Wiem, bo pracowałem na magazynie i widziałem na własne oczy. Autor tematu dał się zrobić w ch*ja przez kolegę z pracy. Zwłaszcza, że te kropki występują nie tylko na puszkach z piwem.

ja...........91

2013-03-09, 23:18
Sadistic trzyma poziom, nie ma to tamto.

BongMan

2013-03-09, 23:19
Mądry temat, dużo mądrych ludzi się wypowiedziało w komentarzach... Ale ja piję piwo z butelki. Gdzie mam szukać tych złowieszczych kropek?

XtravaganZa

2013-03-09, 23:28
A wie ktoś o co chodzi z tymi wytłoczonymi numerami pod puszkami? Każda puszka ma taki numer, nieważne czy to piwo czy dr. pepper. Czasami trzeba się dokładnie przyjrzeć, bo słabo je widać.

Zygzaq

2013-03-09, 23:29
@up
Ze sklepu może się wylewa, ale jak im zostanie z 50 tys puszek przy masowej produkcji w magazynie w browarze, postoją z ponad pół roku, to jakoś nie wierze, że oni to piwo wylewają. Teraz już wiem, czemu czasami po 4 browarach mam zgagę i mnie piecze w bebechach pół dnia, a innym razem po 10 nawet mnie głowa nie boli rano (mimo, że pije zwykle butelkowane, ale pewnie z tym robią tak samo).

Ps. I wiem już dlaczego raz kupiłem żubra mającego 6,2% (normalnie ma 6%)

opanie

2013-03-10, 00:28
@up

Pracowałem w browarze w Białymstoku i uwierz mi, że piwa, które wracały całymi paletami z centrów dystrybucji były wylewane do kanału i nikt nie myślał o tym, żeby ponownie wprowadzić je do obiegu.

dubbeat

2013-03-10, 01:28
ja pie**olę... chcecie liczyć j***ne kropki za każdym razem gdy pijecie piwo, to liczcie... Ja, kiedy chce napić się piwa, to kupuję piwo z małych, regionalnych browarów, a nie syf z wielkich koncernów, których produkty są ch*jowjej jakości... Nie trzeba żadnych kropek na spodzie opakowania by wiedzieć co się pije..

pi...........ka

2013-03-10, 08:52
a co z butelkowymi ? ja juz dawno zauwazylem róznice miedzy swieżym lechem a okropnym sikiem. Lecz myslałem ze to polega bardziej na tym ze jak browark stoi w lodówce i osiedlowy sklep slabo preżnie to wyłączaja lodówki na noc. i ziebiony i chłodzony traci swoj urok. ;)

JURIJ_77

2013-03-10, 09:26
Cytat:

Tylko małe browary i zrozumcie że nie da się zrobić PIWA za 2 zł.



powiedz to Czechom (najlepsze piwa na świecie) i popatrz na ceny piwa u nich ... wszystko się da, gdy nie ma żydowskiej akcyzy i podatków.

DarkCore

2013-03-10, 09:38
JURIJ_77 napisał/a:



powiedz to Czechom (najlepsze piwa na świecie) i popatrz na ceny piwa u nich ... wszystko się da, gdy nie ma żydowskiej akcyzy i podatków.



ch**ja tam że najlepsze. Najlepsze są Polskie regionalne :)