18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Coraz gorsze te Boeingi

emperorzbigniew • 2020-01-15, 17:50
Dwie katastrofy 737-800 MAX, problemy z wytrzymałością, z drzwiami, wyciek wewnętrznych dokumentów, a tutaj jeszcze - i to na rodzimej ziemi - mamy piękny przykład chemtrailsów.



A tak na serio - 777 zrzuca paliwo w okolicy LAX ze względu na konieczność awaryjnego lądowania (problemy techniczne). Nic się nie stało za wyjątkiem faktu, że sporo tego spadło okoliczne szkoły (dokładniej sześć szkół) w efekcie czego ponad 60 osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej.

Tutaj źródełka: pierwsze, drugie.

radek225

2020-01-15, 18:29
emperorzbigniew napisał/a:

Nic się nie stało za wyjątkiem faktu, że sporo tego spadło okoliczne szkoły (dokładniej sześć szkół) w efekcie czego ponad 60 osobom trzeba było udzielić pomocy medycznej.
Tutaj źródełka: , .



Jak nafta może zatruć? Pije się ją jak ma się problem z błonami śluzowymi, czy jako srakostop. Oczywiście nie pije się tego litrami, ale łyżeczkami.

MaciejLubicz

2020-01-15, 18:41
[quote="radek225"]Jak nafta może zatruć? Pije się ją jak ma się problem z błonami śluzowymi, czy jako srakostop. Oczywiście nie pije się tego litrami, ale łyżeczkami.[/quo a to ciekawe

Budrys2000

2020-01-15, 18:47
W "Zmiennikach" łapali zrzucane paliwo do beczek. No ale to było za komuny, nie marnowało się surowców ;-)

saves

2020-01-15, 18:51
Kiedyś czytałem, że to paliwo jest rozpylane w tak drobnych kroplach, że praktycznie jest niemożliwe by spadło na ziemię. Amerykańce zwęszyli procesy odszkodowawcze. ;)

Lew

2020-01-15, 19:08
Bardziej mnie ciekawi który Kontroler zezwolił na zrzut paliwa w strefie mieszkalnej XD Na takiej wysokości dodatkowo

bloodwar

2020-01-15, 20:18
Znając życie Amerykańce widząc samolot zrzucający paliwo sami polewali swoje dzieci paliwem ściąganym na szybko z pickupa swojego a potem hyc, odszkodowanko i insta-milionerzy

SZ...........GU

2020-01-15, 20:40
byłem w LA i znam te okolice - tam mieszkają murzyny i meksy. Tam można zrzucać

zaqaz

2020-01-15, 21:53
SZARY_Z_SZEREGU napisał/a:

byłem w LA i znam te okolice - tam mieszkają murzyny i meksy. Tam można zrzucać



Może to nie wypadek? Tyle, że nie zdążyli podpalić przed przybyciem kamer...

Zygzaq

2020-01-15, 22:15
I teraz będzie wielkie halo że zrzucał paliwo, jakby pilot podchodząc do, uwaga, AWARYJNEGO lądowania miał czas i miejsce żeby zobaczyć gdzie może to paliwo zrzucać. Tu nie ma czasu na myślenie, trzeba działać, powiadomić kontrolę lotu, utrzymać kontrolę nad samolotem, wprowadzić w życie awaryjne procedury itp.

A swoją drogą ci debile zamiast uciec do budynków to ch*j wie co robili. Jakby mi nad głową takie coś przeleciało to bym sp***alał jak najdalej a nie czekał aż na mnie spadnie, tym bardziej że musiało tam ostro tym paliwem śmierdzieć.

aronio

2020-01-15, 22:54
Budrys2000 napisał/a:

W "Zmiennikach" łapali zrzucane paliwo do beczek. No ale to było za komuny, nie marnowało się surowców



98 oktanów :)

vonter

2020-01-15, 23:16
Czlowieku... wez Ty sie naucz Polskiego

~Beny

2020-01-15, 23:28
vonter napisał/a:

Czlowieku... wez Ty sie naucz Polskiego



Napisał vonter bez polskich znaków i waląc bubla w słowie 'polskiego'.

emperorzbigniew

2020-01-15, 23:46
radek225 napisał/a:

Jak nafta może zatruć? Pije się ją jak ma się problem z błonami śluzowymi, czy jako srakostop. Oczywiście nie pije się tego litrami, ale łyżeczkami.



Nie zriserczowałem tego aż tak bardzo, ale choćby tutaj: https://www.atsdr.cdc.gov/phs/phs.asp?id=771&tid=150 piszą o potencjalnych efektach dla organizmów żywych. Zabójcze to nie jest, ale pewnie może i podrażnić, i wywołać panikę, że za rok komuś odpadnie wątroba albo jakiś inny narząd. Ewentualnie tutaj https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12775519 jest coś o efektach przewlekłego narażenia na kontakt z Jet A-1 i innymi paliwami.