18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co znaleziono na strychu u dziadka?

Halman • 2018-02-04, 22:26
Cytat:

Mężczyzna, podczas robienia porządków odkrył zakurzoną skrzynię. W środku były dwa szklane pojemniki o średnicy sześciu i długości trzydziestu centymetrów, kształtem przypominające czubki pocisków. Jędrzejowianin nie miał pojęcia jaka substancja mogła być w środku, ale intuicja podpowiedziała mu, że lepiej oddać ją w ręce policji.

"Nie widział, co to jest i bardzo rozsądnie powiadomił służby ratunkowe" - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Michał Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik, który ocenił, że pojemniki mogą mieć przeznaczenie bojowe. Nie był pewny, więc następnie wezwano pracowników jednostek ratownictwa chemicznego. Jednak oni również nie potrafili stwierdzić, co to za substancja

Sprawa zaczęła robić się poważna. Wojewoda zwrócił się do Ministerstwa Obrony Narodowej. "Liczymy na stanowisko ich eksperta w tym zakresie" - powiedział Jerzy Szeląg, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Policja od czwartku czas pilnuje miejsca, w którym je znaleziono.





Żródło
Pomijając mocz dziadka i babki w ramach perwersyjnej pamiątki może jakiś ekspert zabierze głos?

lakeroll

2018-02-04, 22:33
Dwie flachy a ministerstwo się tym zajmuję, co to za jaja wyj***łbym wszystkich od wojewody w dół :facepalm2:

BigDaddyD

2018-02-04, 22:41
2 szklane ampułki w których może być cokolwiek (np. za apteki), robią z igły widły, żaden bojowy środek chemiczny by tak nie wyglądał...
Edit: Ktoś napisał że jest to środek gaśniczy z lat 20, wrzuca się to do ognia, całość pęka i gasi ogień.

Myxxer

2018-02-04, 22:41
mocz na 100%

facet85

2018-02-04, 22:44
Wąglik! k***a mówię wam...

~Ludomir

2018-02-04, 22:44
Wygląda jak próbki moczu NRDowskich lekkoatletek.

Argeusz

2018-02-04, 22:45
Trucizna albo nitrogliceryna.

furandi

2018-02-04, 22:45
A to nie są czopki?

mygyry

2018-02-04, 22:47
Już widzę te nagłówki w wyborczej "Polski neonazista szykował się do eksterminacji żydów bronią chemiczną ukrywaną od czasów wojny" :amused:

~DMT

2018-02-04, 23:03
Na tyle mnie to zaciekawiło, że pozwoliłem sobie poszukać odpowiedzi...

Zajęło mi to max 10 minut. To co widzimy, to środek bojowy z I Wojny Światowej najprawdopodobniej fosgen.



Po lewej czysty, po prawej mieszanka najprawdopodobniej z chlorem...

~Velture

2018-02-04, 23:05
Ludzie to fajne rzeczy mają na strychu a u mnie tylko zdechłe myszy się walają :-/

anatomopatolog

2018-02-04, 23:07
@~MaszAyahuaskę
jak fosgen to by można było podrzucić w jakimś niemieckim ośrodku dla ciapatych :D

kaiel

2018-02-04, 23:08
potwierdzam,to czopki będące elementem niemieckiej gry towarzyskiej w której zadaniem było odnalezienie w tłumie graczy drugiej osoby z czopkiem w dupie zaglądając tylko w gardło i mówiąc "hakenkreuz!"

Babiczko

2018-02-04, 23:16
Dziadek przez wojnę spuszczał się do takich ampułek i do dzisiaj kolor i konsystencja po prostu nie przetrwały. Kolega powiedział, że tak się dzieje...