18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co znaleziono na strychu u dziadka?

Halman • 2018-02-04, 22:26
Cytat:

Mężczyzna, podczas robienia porządków odkrył zakurzoną skrzynię. W środku były dwa szklane pojemniki o średnicy sześciu i długości trzydziestu centymetrów, kształtem przypominające czubki pocisków. Jędrzejowianin nie miał pojęcia jaka substancja mogła być w środku, ale intuicja podpowiedziała mu, że lepiej oddać ją w ręce policji.

"Nie widział, co to jest i bardzo rozsądnie powiadomił służby ratunkowe" - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Michał Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Na miejsce przyjechał policyjny pirotechnik, który ocenił, że pojemniki mogą mieć przeznaczenie bojowe. Nie był pewny, więc następnie wezwano pracowników jednostek ratownictwa chemicznego. Jednak oni również nie potrafili stwierdzić, co to za substancja

Sprawa zaczęła robić się poważna. Wojewoda zwrócił się do Ministerstwa Obrony Narodowej. "Liczymy na stanowisko ich eksperta w tym zakresie" - powiedział Jerzy Szeląg, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Policja od czwartku czas pilnuje miejsca, w którym je znaleziono.





Żródło
Pomijając mocz dziadka i babki w ramach perwersyjnej pamiątki może jakiś ekspert zabierze głos?

hellbwoi

2018-02-04, 23:26
pie**olenie o szopenie...
Cytat:

Broń chemiczna?
Początkowo zachodziło podejrzenie, że tajemnicza substancja mogła być jakiegoś rodzaju bronią chemiczną. Dlatego policjanci zabezpieczyli teren i wezwali na pomoc specjalistów z wojska. Ostatecznie okazało się, że w butelkach znajduje się mieszanina 3 substancji chemicznych. Nie są to bojowe gazy trujące, dlatego nie ma zagrożenia bezpośredniego dla życia i zdrowia mieszkańców.

Były to związki chemiczne na bazie siarki, które stosuje się jako odczynniki chemiczne w laboratorium. Znalezione pojemniki przewiezione zostaną do 2 Regionalnej Bazy Logistycznej. Tam przeprowadzone zostaną bardziej szczegółowe badania lub ich utylizacja. – informuje


elfis

2018-02-04, 23:26
wygląda jak czopek na bóle dupy lewactwa,
jest kilku niezależnych polityków którzy czekają na ten lek

Budrys2000

2018-02-04, 23:34
Stymulant germańskich dziewcząt

tranzystor

2018-02-05, 00:03
elfis napisał/a:

wygląda jak czopek na bóle dupy lewactwa,




Kształt może tak, ale rozmiar raczej odpowiada upodobaniom kucy.

manson__

2018-02-05, 01:15
Dzisiaj bawią się tak:

-_..........._-

2018-02-05, 03:09
Miałem partyzanta w rodzinie i opowiadał mi o czymś takim. Na zdjęciach znajduje się broń biologiczna brytyjskiej produkcji używana podczas drugiej wojny światowej przez polskich partyzantów do walki z hitlerowcami. Polacy mimo przekazywania im takich środków - tzw. "materiałów specjalnych", jak to ujmowano w meldunkach - praktycznie nigdy ich nie używali. Większość zniszczono, a ponieważ między szyfrowanymi meldunkami (które często też ginęły) nie zachowywała się wiedza o zawartości ampułek, to może być wszystko - od wąglika po gaz musztardowy. Oczywiście, do wiadomości publicznej może trafić także informacja, że są to odczynniki chemiczne :)

en-em

2018-02-05, 05:02
Niemcy nawet wódę w pastylkach mieli,więc można wszystkiego się spodziewać ;)

TeaWithLemon

2018-02-05, 09:58
MaszAyahuaskę napisał/a:

Na tyle mnie to zaciekawiło, że pozwoliłem sobie poszukać odpowiedzi...

Zajęło mi to max 10 minut. To co widzimy, to środek bojowy z I Wojny Światowej najprawdopodobniej fosgen.

Obrazek

Po lewej czysty, po prawej mieszanka najprawdopodobniej z chlorem...



Moc internetu jest wielka.. Przekonaliscie mnie. Ide sprawdzic co Pradziad schowal w piwnicy i na strychu :P

spinaczel

2018-02-05, 15:31
@up@up@up@foto: niekoniecznie to musi być to. Może takie ampulki były popularne do przechowywania czegokolwiek?

krasnal_hałabała

2018-02-05, 15:36
MaszAyahuaskę napisał/a:

Na tyle mnie to zaciekawiło, że pozwoliłem sobie poszukać odpowiedzi...

Zajęło mi to max 10 minut. To co widzimy, to środek bojowy z I Wojny Światowej najprawdopodobniej fosgen.

Obrazek

Po lewej czysty, po prawej mieszanka najprawdopodobniej z chlorem...




Mnie zaraz jasny ch*j strzeli, władze, służby ratownictwa chemicznego, ministerstwo obrony narodowej i inne służby nie potrafiły tygodniami sprawdzić i do dzisiaj nie wiedzą co to jest a byle patałach (bez urazy, nie mam cię za takiego to tylko przykład), z internetu w 10 minut znajdzie... to tylko pokazuje jakie niekompetentne służby mamy. Ale poważnie, uważaj żeby cię o coś nie oskarżyli bo te k***y żeby przykryć własną niekompetencje są gotowi cię zamknąć za to że ty wiedziałeś a oni nie. To samo tyczy się służby zdrowia, miałem jedną chorobę (mniejsza jaką, układu trawiennego), służba zdrowia rok mnie nie wyleczyła, sam się wyleczyłem jedząc codziennie po ząbku czosnku i kilka innych spożywczych specyfików z marketu albo rynku (mniejsza jakich bo jeszcze ktoś sobie krzywdę zrobi, dodam że czosnek jedzony zbyt często obniża ciśnienie i tętnicze i szkodzi wątrobie a w dodatku podrażnia błonę śluzową żołądka), to samo z grypą, czosnek, sok z cebuli, miód lipowy albo akacjowy, cytryna, rutinoscorbin, apap, leżenie w łóżku, dużo snu i wody mineralnej, gorąca herbata z miodem i cytryną, syrop prawoślazowy, wyciąg z babki lancetowatej (w przypadku zapalenia oskrzeli i w tym przypadku odpada syrop prawoślazowy który mimo iż pomaga w odkrztuszaniu to zwęża oskrzela), i człowiek zdrowy jak ryba.

k***a, brak kompetencji służb w Polsce to już zakrawa o dzicz, w dzisiejszych czasach prędzej ci pomoże farmaceuta niż lekarz specjalista, ba! prędzej baba zielarka ci pomoże. A co do służb, to błagam, niech ktoś się pojawi i powie że Aya się myli bo jak on w 10 minut znalazł to czego nie mogli pracownicy służb to ja się boję korzystać z czegokolwiek publicznego w tym kraju...

A tak przy okazji, jak oni nie chcą tego w butelce to mogą mi dać.

Cenfurion

2018-02-05, 15:45
Piszę właśnie inżynierskie o tematyce broni chemicznej i biologicznej. Pół komputera zawalone materiałami dydaktycznymi, reportażami, schematami itp. w grudniu moja dziewczyna własnoręcznie robiła świeczki ozdobne. Parafina, knoty i barwniki itp. cała kuchnia w tym - garnki, foremki.

Jakby ktoś postanowił się zainteresować komputerem po IP i mnie odwiedził to myślę że bym się długo tłumaczył

dmnkzl

2018-02-05, 16:15
A ja pozwoliłem sobie sprawdzić co to jest ten fosgen.

"W reakcji z alkoholami daje estry (chloromrówczany i węglany), zaś z amoniakiem – mocznik"

Czyli dodać amoniaku i mamy szczyny.

sirapacz

2018-02-05, 17:08
@krasnal_hałabała jak już lecimy w offtopy to zgadzam się z tym co napisałeś za wyjątkiem APAPu - no chyba, że znudziła ci się wątroba. PAracetamol nie ma działania przeciwzapalnego. Ibuprofen - zniszczysz sobie nerki ;) ale przynajmniej się wyleczysz z przeziębienia:)

The_Generat

2018-02-05, 17:08
zróbcie "czelendż" kto z sadoli to na strzała pie**olnie i tylko nagrywajcie (w poziomie), żeby ewentualnie był materiał na harda