18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co piąty pocisk to niewypał

cadirad • 2018-03-08, 19:32
Żołnierze najdzielniejszej armii świata pokazują odwagę i prawidłową reakcję na niewypał (zwłaszcza kamerzysta).



Biancaaaa

2018-03-08, 19:48
krzyk jak najbardziej adekwatny do sytuacji, ale brzmiał niczym krzyk nieskalanej deprawacją niewiasty :D

woytasw

2018-03-08, 21:48
U mnie w MON udało się załadować 3 pociski zanim ładowniczy się zorientował, że nic nie wyleciało z lufy. Strzelała cała bateria a on jak automat tylko ładował ....

jbone

2018-03-08, 22:29
powiedzcie mi czym jest idea moździerza? nastawiasz na daną trajektorię,pocisk leci po paraboli uderza w cel.wsadzasz następny pocisk i ten następny trafia w to samo miejsce(skąd ludzie już sp***olili bo jebnął pierwszy) więc tylko powiększasz dziurę w ziemi.

masonski-cyklista

2018-03-08, 22:32
W nas takie strzelanie wygląda zupełnie inaczej.

Sosna84

2018-03-08, 22:43
Widzę że tutaj sami k***a komando foki. Albo raczej komando wywłoki :D

sirapacz

2018-03-08, 23:19
@jbone nie byłem w wojsku ale nie trzeba w nim być by na logikę wiedzieć że: a) przy wystrzale chcesz czy nie chcesz delikatnie przesuwa (ubija) się ziemia z moździerzem b) wiatr znosi pociski i nigdy nie wieje z taką samą prędkością i kierunkiem c) pocisk nie jest spasowany w lufie co do ułamka milimetra bo by się klinował - to też daje ci lekki rozrzut choć pomijalny jak weźmiesz pod uwagę wiatr

Takafura

2018-03-08, 23:59
jbone napisał/a:

powiedzcie mi czym jest idea moździerza? nastawiasz na daną trajektorię,pocisk leci po paraboli uderza w cel.wsadzasz następny pocisk i ten następny trafia w to samo miejsce(skąd ludzie już sp***olili bo jebnął pierwszy) więc tylko powiększasz dziurę w ziemi.


Są pokrętła i możesz korygować kąty i tym samym przeorać równo kawałek terenu. No i jest jeszcze obserwator ( teraz pewnie dron) i masz na żywo relację.

masonski-cyklista

2018-03-09, 08:17
Polski armia używa system SKO-M. Pokrętła są rzeczywiście i dwóch celowniczych. Dwóch gości przy rurze w dziwnej pozycji mówiących - nie mam - nie mam - mam - mam - nie mam -. Oczywiście mówię o dziewięćdziesiątkach.

Wiewór

2018-03-09, 10:05
jbone napisał/a:

powiedzcie mi czym jest idea moździerza? nastawiasz na daną trajektorię,pocisk leci po paraboli uderza w cel.wsadzasz następny pocisk i ten następny trafia w to samo miejsce(skąd ludzie już sp***olili bo jebnął pierwszy) więc tylko powiększasz dziurę w ziemi.


Na przykład możesz prowadzić ogień zaporowy. Żołnierze wroga nie przejdą.
Umiejętnie kierując ogniem możesz ich zmyślnie kierować w określone miejsce.

Lizodup

2018-03-09, 12:41
ja bym se takom bombke do gaci wsadzil

ellsworth

2018-03-09, 19:21
jbone napisał/a:

powiedzcie mi czym jest idea moździerza? nastawiasz na daną trajektorię,pocisk leci po paraboli uderza w cel.wsadzasz następny pocisk i ten następny trafia w to samo miejsce(skąd ludzie już sp***olili bo jebnął pierwszy) więc tylko powiększasz dziurę w ziemi.


Jak trafisz 2 razy w to samo miejsce to możesz obstawiać 6 w totka! O to przecież chodzi, w całym tym ustrojstwie, że cel to tylko obszar prawdopodobieństwa trafienia malejący od jego środka.