18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Co byś zrobił?

Syn_Milionera • 2016-01-07, 18:38
Wieczór, ciemno na dworze. Nagle do twoich drzwi puka dorosły facet w czarnej sukience. Co robisz?

a) Nie otwierasz drzwi w obawie o najgorsze
b) Dzwonisz na policję
c) Wpuszczasz mężczyznę, wręczasz mu kopertę z pieniędzmi po czym ów mężczyzna oblewa cię wodą i wychodzi



spoiler

sidian

2016-01-07, 23:45
krzyks napisał/a:

Też nie odmawiasz ze skrępowania? Ja pochodzę z rodziny katolickiej, sam nie przyjmuję księdza, ale uwzględniając rodzinę, która przyjmuje i to, że większość znajomych to katolicy... okazuje się, że może 30% ludzi których znam przyjmuje księdza.... Uważasz, że się nie przyznają? Nie.. Są bardziej chrześcijanami niż katolikami.... po za tym... krępowaliby się właśnie tym, że przyjęli księdza.




A wiesz, że chrześcijanie mają inne dziesięć przykazań niż katolicy? Co z nich za chrześcijanie, skoro wzorem moralnym jest dla nich katechizm kościoła katolickiego a nie biblia? W świętych wierzą? Aniołów? Maryję zawsze dziewicę? Przecież to wszystko dodatki kościoła katolickiego, nic z tego w biblii nie ma. Katolicka "moralność" też jest oparta na dziełach filozofów kościoła, np. Tomasza z Akwinu. Żadni z nich chrześcijanie i żadni z nich katolicy. Ot, typowy polski katolik. Praktykujący, niewierzący. A na ateistach psy wieszacie...

lolnaz

2016-01-08, 00:16
Jeżeli ktoś mi wyjaśni powód bólu dupy tego typu ateisto-gimbo-wojowników internetu to stawiam kratę browarów.

Myrdol

2016-01-08, 01:09
sidian co ty człowieku bredzisz?

Chrześcijanizm to jest religia, a katolicyzm to nic innego jak jedno z wielu wyznań tejże religii.
Każde wyznanie chrześcijańskie przestrzega 10 przykazań i to ono jest głównymi zasadami, którymi kierują się chrześcijanie. Większość wyznań ma własne doktryny,ale oparte własnie na dekalogu.

Nigdy nie było i nie będzie takiej sytuacji,ze Kościół Katolicki będzie stawiał za ważniejsze 5 przykazań kościelnych nad dekalogiem.

KKK został stworzony po to by przeciętny katolik mógłby znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące swojej wiary i odpowiedzieć sobie np; co się kryje pod pojęciem "moralność"



Guzik

2016-01-08, 01:26
Z tym 85-90 to przesada trochę bo tyle to może być katolików na papierach w KK. Każdy jest wierzący dopóki nie trzeba hajsu wyciągać. Widzę u siebie na wsi jak to wygląda - jest stara część wsi, gdzie każdy przyjmuje takiego księdza i pewnie z tej części jest z 70% "ofiary". Na nowym osiedlu (gdzie większość to j***ne imigranty z innych miejscowości co za kasą przyjechali :D ) ludzie mają wyj***ne, nie chcą nabijać kasy księdzu-pijakowi albo po prostu odsypiają nockę/powrót z trasy i w dupie mają "wizyty duszpasterskie".

PS Chciałbym zobaczyć ilu wierzących by u nas zostało gdyby wprowadzili podatek jak u niemców.

ojcieckogut

2016-01-08, 01:39
No to z innej strony

Facet który dał ślub twoim rodzicom, ochrzcił cię i dopuścił do pierwszej komunii przychodzi na zapowiedzianą wizytę pogadać 5 min, raz do roku, ale ty go nie wpuścisz bo nie masz czasu. Jest zwyczaj że ludzie dają mu pieniądze, bo facet nie ma innej roboty jak dbać o dobre samopoczucie tych którzy mają na to ochotę, ale nie ma obowiązku mu płacić.

Nie wpuścisz go nawet do domu, ale nie przeszkodzi ci to za kilka lat przyjść do niego i opowiadać jakim dobrym jesteś katolikiem żeby tylko dał ci ślub...

... ale poza tym zachowujesz się racjonalnie.

SpijaczWymiotów

2016-01-08, 02:25
Kaddafi napisał/a:

Może być nawet 100% ! Nikt nikomu nie nakazuje przyjmować księdza po kolędzie. Do ślubu kościelnego to ty pierwszy w kolejce będziesz i nie pie**ol mi tu, żeś zatwardziały ateista jest.



Ty tak na serio ten dowcip bierzesz?
A jak dam dowcip o lekarzach też napiszesz "ty pierwszy w kolejce do lekarza będziesz jak coś ci się stanie"?

A jak dam dowcip o piekarzach napiszesz "ty pierwszy do kolejki po chleb będziesz jak zgłodniejesz"?

:homer:

UBcjaPOLSKA

2016-01-08, 02:40
Mam 28 lat. Przyjmuję księdza. Wręczam hajs na działalność. Skromnie. 20-50 pln.

janlew

2016-01-08, 09:06
j***ć lewacki antykatolickie ścierwa!!! Wypie**alać do Paryża całować muzułmanów pod meczetami w p*zdę. PS. Do ateistów nic nie mam.

qwachu

2016-01-08, 10:53
Ja pie**ole, spina o księdza, bo kolęda. Zeszyciki od Religi pochowane co?

U mnie był ksiądz akurat jak byłem w robocie jeszcze, żona przyjmowała, gość jest młody i wyluzowany. Obczaił, że mam drukarkę 3D i żony wypytywał, widać interesuje się takimi rzeczami jak od razu rozpoznał co to za urządzenie, bo nie każdy laik na pierwszy rzut oka zaczai co to za sześcian na biurku stoi :) Żonka ni w ząb nie zna żadnych parametrów tego sprzętu oprócz stopnia zakurzenia na czarnym po 3 dniach, więc dużo się nie dowiedział :)

Jeżeli chodzi o siano, to w poprzednim roku, tak szybko wpadł na kolędę i wyleciał, że go z kopertka goniłem :) Uważam, że za posługę należy się, chociaż nie ma wymogu, daje kto chce i ile może. Raz Matula jak nam się nie przelewało dawała 20 w kopercie, ksiądz nie przyjął, bo wiedział jaka jest sytuacja ciężka i zaproponował, że w razie czego parafia może pomóc.

Widać moi poprzednicy już pięknie wypunktowali wielki wasz ateizm. Tak jak mój lemingowy kumpel w robocie: księża = pedofile, ale ślub kościelny musi być, bo rodzina naciska (pytałem się, czy za żonę bierze kobietę czy rodzinę - nie odpowiedział, tylko się zmieszał), jak do ślubu to rekolekcje wszystkie odbębnił, przy księdzu najgorliwszy z gorliwszych, po kolędzie - ksiądz = pedofil i złodziej, bo kasę na utrzymanie parafii ciągnie.

Najlepsze jest to, że parafie prowadzą rejestry parafian, właśnie dla tego, żeby na przestrzeni życia parafianina, nawet świeży ksiądz wiedział jak dany parafianin zachowywał się. Dlatego popieram księży jak nie chcą udzielać ślubów czy pochówków na parafialnych cmentarzach osobom, które nigdy kolędy nie przyjęły, nie chodziły do kościoła, itd. Kościół to wspólnota, a wspólnota wymaga wkładu własnego i sam papier, że należysz do wspólnoty nic nie da.


Dla mnie to ludzie jak inni, jako osoby zaufania publicznego mają na sobie znaczny ciężar moralny, jeżeli chodzi o zachowanie, ale k***a, to nie chodzące bóstwa, oni tez potrafią przekląć, napić spokojnie razem się można z nimi, tez interesują się sprzętem, sportem, lubią samochody i to co inni ludzie. Tylko ludzie maja jakiś poj***ny pogląd, że ksiądz to powinien w prochowiec się zawinąć, żywić się energią światła i w ogóle zachowywać się jak budda.


Ja nie wiem, przewinąłem się przez kilka parafii w swoim życiu i większość księży jakich widziałem to ludzie zaangażowani w życie społeczności: albo organizują coś dla dzieci, czy starszych ludzi, pomagają biednym i osobom starszym (również materialnie), jeżdżą na misje humanitarne, gada się z nimi normalnie, jak ze zwykłymi ludźmi, często gdyby nie sutanna, to po cywilnemu nie szło by rozpoznać, że to ksiądz.. Gdzie Ci wszyscy pedofile i złodzieje? Póki co taki ewidentny przypadek brania kasy widziałem u jednego księdza w Koninie co jeździł sobie za dobra jak na parafię furką i ledwo w ciuchy się mieścił. Większość zastrzeżeń ludzi to do starych proboszczów była, że odprawia msze po 1,5h, bo już ledwo się rusza i nie chce młodego dopuścić albo, w druga stronę, że młody uwija się w 45 minut, a nie pełna godzinę :D


Żeby nie było, do kościoła głównie nie chodzę, bo nie czuje potrzeby i tego ducha wspólnoty, zona chodzi, bo czuje taką potrzebę, ale np. u niej na wiosce lubię chodzić, bo ma fajnego proboszcza, bardzo zaangażowanego w życie społeczności i miło go posłuchać, bo czuć, że to gość o głębokiej wierze, zaangażowany w społeczność.

Ma...........gw

2016-01-08, 11:33
Daję piwko bo uśmiałem się, aż musiałem na chwilkę iść do toalety ;) do księży nic nie mam, ludzie jak my, z jednym nawet przybiłem się kieliszkiem i fajnie pogadałem. Nie ważne w co kto wierzy, w którego boga czy talerz makaronu, tylko jakim jest się człowiekiem.

TurboDown

2016-01-08, 12:19
UBcjaPOLSKA napisał/a:

Mam 28 lat. Przyjmuję księdza. Wręczam hajs na działalność. Skromnie. 20-50 pln.



No i git, twój wybór. Ja na czas wizyty się ulatniam, ale nie mam nic przeciwko że w domu przyjmuja i pare złotych rzucą - ich sprawa 8-)

Kto chce niech przyjmuje, kto nie chce to nie.

th...........ng

2016-01-08, 13:43
Up

*nie dotyczy muzułmanów

Paatryk

2016-01-08, 17:44
Moim zdaniem nie ważne jest to że jak ktoś nie wpuszcza ksiedza po koledzie albo nie ma go co niedziele w kosciele to od razu jest ateista. Sam nie chodze do kosciola i nie wpuszczam. Wierze w Boga, a nie w koscioł. Jak ktoś nie widzi tej różnicy i myśli że dajać ksiedzu 200 zł na tace czy w koperte "znajdzie miejsce w niebie" to niech sie pie**olnie w ten glupi łeb, najlepiej czyms ciezkim.

csark

2016-01-08, 19:49
Kaddafi napisał/a:

Może być nawet 100% ! Nikt nikomu nie nakazuje przyjmować księdza po kolędzie. Do ślubu kościelnego to ty pierwszy w kolejce będziesz i nie pie**ol mi tu, żeś zatwardziały ateista jest.


Argument o ślubie kościelnym jak zawsze z d u p y. Księdza nie wpuszczam od lat, kościoła nie wspieram, ślubu kościelnego nie mam, mój syn będzie ochrzczony jeśli sam zechce, bo ja w gusła nie wierzę. Fanatyzm w każdej postaci mnie obrzydza, wliczając katolicki.

Do mojej matuli od zawsze przychodzi ten sam ksiądz po kopertę.. tfu.. po kolędzie i co roku pyta, gdzie ona pracuje - mimo, że od 10 lat jest na emeryturze. Taka to dbałość o owieczki i umacnianie więzi we wspólnocie.

sidian

2016-01-08, 22:36
Myrdol napisał/a:

sidian co ty człowieku bredzisz?

Chrześcijanizm to jest religia, a katolicyzm to nic innego jak jedno z wielu wyznań tejże religii.
Każde wyznanie chrześcijańskie przestrzega 10 przykazań i to ono jest głównymi zasadami, którymi kierują się chrześcijanie. Większość wyznań ma własne doktryny,ale oparte własnie na dekalogu.

Nigdy nie było i nie będzie takiej sytuacji,ze Kościół Katolicki będzie stawiał za ważniejsze 5 przykazań kościelnych nad dekalogiem.

KKK został stworzony po to by przeciętny katolik mógłby znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące swojej wiary i odpowiedzieć sobie np; co się kryje pod pojęciem "moralność"




W skrócie:

Dekalog chrześcijanina:

Cytat:

(2) Ja jestem JHWH, twój Elohim, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja JHWH, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

(7) Nie będziesz wzywał imienia JHWH, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż JHWH nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

(8) Pamiętaj o dniu szabatu (soboty), aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci JHWH, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił JHWH niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił JHWH dzień szabatu (soboty) i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą JHWH, Bóg twój, da tobie.

(13) Nie będziesz zabijać.

(14) Nie będziesz cudzołożyć.

(15) Nie będziesz kraść.

(16) Nie będziesz mówić przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

(17) Nie będziesz pożądać domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądać żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.



Dekalog katolika:

Cytat:

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż.
7. Nie kradnij.
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.



Widzisz różnice? Zasadnicze, co? Te dziesięć przykazań, które wszyscy katolicy znają, nie pochodzi z biblii. Pochodzą z katechizmu kościoła katolickiego. Według oryginalnego dekalogu te wszystkie Jezusy na krzyżach w kościołach, obrazy Maryi i wszelkie inne podobizny boga i boskich są grzechem. I to grzechem śmiertelnym.

KKK został stworzony po to, żeby z religii uczynić religię państwową. Bezlitośnie rozprawił się z wieloma chrześcijańskimi sektami po to, by w końcu, parafrazując imperatora Palpatine, zapanował pokój. I pokój panował, o tak, Pax Romana Christiana. A potem taki jeden dupek przybił kartkę do drzwi i świat znów zobaczył, co się dzieje, jak masz wielu bogów i wyznawców, którzy się wzajemnie nienawidzą. KKK powstał dokładnie po to, żeby temu zapobiec, bo Grecja i Rzym dały doskonałe świadectwo tego, co się dzieje, gdy masz wielu bogów. Cóż, nie wyszło. A dzisiaj znów przez to przechodzimy, tylko już nie z perspektywy odłamów chrześcijaństwa.