18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ciężkie zycia pasażera w Wuhan

lukaszk1985 • 2020-02-06, 12:46
Taksówkarz wygania pasażera który wrócił z Wuhan i chce jechać do szpitala

nowynick

2020-02-06, 13:19
zamiast stanąć gdzieś na uboczu i wezwać karetkę dokładnie opisując jakie ma objawy i skąd wrócił rozsiewa największą zarazę ostatnich 100 lat, wg niektórych szacunków liczba chorych może przekroczyć za 30 dni sto milionów przypadków. To te najbardziej czarne, ale niech się sprawdzą tylko w połowie... a poniżej wykres jak przybywa przypadków od 20 stycznia (niecałe 300 zachorowań) do dziś (jutro będzie pow. 30 000 potwierdzonych - zwróćcie uwagę że ostatnie 10 tysięcy to już tylko dwa ostatnie dni, ten przyrost jest logarytmiczny...)


żmij

2020-02-06, 14:09
Był to kolejny odcinek cyklu "Patent na kasę" pod tytułem "Jak podróżować taksówką za darmo".

n3grom

2020-02-06, 15:07
Kazdy wie ze chinczykow jest za duzo panstwo juz raz dalo zakaz powyzej 1 dziecko nie pomoglo to musza inaczej przesiew zrobic

ePeeL

2020-02-06, 15:47
nowynick napisał/a:

zamiast stanąć gdzieś na uboczu i wezwać karetkę dokładnie opisując jakie ma objawy i skąd wrócił rozsiewa największą zarazę ostatnich 100 lat, wg niektórych szacunków liczba chorych może przekroczyć za 30 dni sto milionów przypadków. To te najbardziej czarne, ale niech się sprawdzą tylko w połowie... a poniżej wykres jak przybywa przypadków od 20 stycznia (niecałe 300 zachorowań) do dziś (jutro będzie pow. 30 000 potwierdzonych - zwróćcie uwagę że ostatnie 10 tysięcy to już tylko dwa ostatnie dni, ten przyrost jest logarytmiczny...)



Nie logarytmiczny, dzbanie jeden, tylko wykładniczy. Nawet nie umiesz powtarzać pie**oleń ludzi, którzy zbędnie sieją panikę. Szkoda, że nie dodałeś, że na 30 tys. zachorowań jest 600 zgonów (jak na Chiny to ziarnko piasku), za to wyzdrowień jest już ponad dwa razy więcej. Takie wasze pie**olenie, że jakaś zagłada czy coś czeka ludzkość jest smutne, biorąc pod uwagę że ok. 95% zgonów jest zanotowane tylko w tej prowincji, w której był wyłam tego gówna. Przestańcie siać ferment i po prostu myjcie mordy to wam się nic nie stanie.


AN...........or

2020-02-06, 16:18
To świnia jedna, mam nadzieje że stado zdziczałych murzynów subsaharyjskich dopadnie go i wydryluje mu porządnie dupę, spuszczając się na koniec na niego ciepłym, lepkim i wonnym nasieniem w dużej ilości, z domieszką analwirusa

McQurwa

2020-02-06, 16:26
ANALizator napisał/a:

To świnia jedna, mam nadzieje że stado zdziczałych murzynów subsaharyjskich dopadnie go i wydryluje mu porządnie dupę, spuszczając się na koniec na niego ciepłym, lepkim i wonnym nasieniem w dużej ilości, z domieszką analwirusa



bardzo romantycznie to ująłeś

camson

2020-02-06, 18:09
nowynick napisał/a:

zamiast stanąć gdzieś na uboczu i wezwać karetkę dokładnie opisując jakie ma objawy i skąd wrócił rozsiewa największą zarazę ostatnich 100 lat, wg niektórych szacunków liczba chorych może przekroczyć za 30 dni sto milionów przypadków. To te najbardziej czarne, ale niech się sprawdzą tylko w połowie... a poniżej wykres jak przybywa przypadków od 20 stycznia (niecałe 300 zachorowań) do dziś (jutro będzie pow. 30 000 potwierdzonych - zwróćcie uwagę że ostatnie 10 tysięcy to już tylko dwa ostatnie dni, ten przyrost jest logarytmiczny...)


łał 30 tys... To tyle co dziennie umiera w chinach z powodu brudnego powietrza... Przestańcie siać panikę, bo to nawet już nie jest śmieszna, a żałosne.

pve11

2020-02-06, 21:33
Jak sobie codziennie te wykresy zarażonych, zgonów i wyleczonych sprawdzam, to czuje się jakbym grał w Plague Inc. :D

szanujbambo

2020-02-06, 23:34
Ah ci internetowi znawcy. Przecież jest tak jak media podają!

Henboh

2020-02-07, 01:21
Mnie póki co też śmieszy to panikowanie, ale problem może się pojawić w każdej chwili (może też się wcale nie pojawić). Wirusy mają to do siebie że mutują i jest jakaś niewielka szansa (która rośnie wraz z ilością zakażonych), że ta korona zmutuje w coś bardziej zabójczego, ale póki co to grypa ma podobną skuteczność, tylko rozprzestrzenia się dużo wolniej. Jak to coś zmieni się w tak szybko roznoszącego się wąglika czy dżumę, to dopiero zacznę się martwić.

Konfedernacja

2020-02-07, 01:52
ePeeL napisał/a:

Nie logarytmiczny, dzbanie jeden, tylko wykładniczy. Nawet nie umiesz powtarzać pie**oleń ludzi, którzy zbędnie sieją panikę. Szkoda, że nie dodałeś, że na 30 tys. zachorowań jest 600 zgonów (jak na Chiny to ziarnko piasku), za to wyzdrowień jest już ponad dwa razy więcej. Takie wasze pie**olenie, że jakaś zagłada czy coś czeka ludzkość jest smutne, biorąc pod uwagę że ok. 95% zgonów jest zanotowane tylko w tej prowincji, w której był wyłam tego gówna. Przestańcie siać ferment i po prostu myjcie mordy to wam się nic nie stanie.



Doda jedynie, że 95 % zgonów dotyczy ludzi w wieku 65-80 lat...

URAGE

2020-02-07, 02:46
Też mi plaga, którą pokona zwykłe pół litra...

pytolsky

2020-02-07, 14:15
camson napisał/a:

łał 30 tys... To tyle co dziennie umiera w chinach z powodu brudnego powietrza... Przestańcie siać panikę, bo to nawet już nie jest śmieszna, a żałosne.



Źródło: Instytut Danych z Dupy

Ja wam tylko przypomnę, że dżuma w XIV wieku początkowo nie wychodziła poza granicę jednej z chińskich prowincji, ale gdy już trafiła na nasz kontynent to wybiła koło połowy ludzi. Jak to trafi do Indii, gdzie fekalnoskórzy myją się w tej samej rzece co srają, to może nie być tak kolorowo. Póki co przez 3 tyg zaraziło się znacznie więcej i zmarło nieznacznie mniej ludzi niż kiedyś na SARS w ciągu dłuższego okresu czasu. Nawet jeśli nie zabije ciebie, to może zabić lub poważnie nadwątlić siły twojego chorowitego krewnego, co będzie całkiem problematyczne. Więc nie chodzi o to, żeby się panicznie bać kataklizmu, tylko żeby być przygotowanym na ewentualność jego nadejścia na miarę posiadanych środków.

KaruzeLek

2020-02-11, 07:21
ePeeL napisał/a:

Nie logarytmiczny, dzbanie jeden, tylko wykładniczy. Nawet nie umiesz powtarzać pie**oleń ludzi, którzy zbędnie sieją panikę. Szkoda, że nie dodałeś, że na 30 tys. zachorowań jest 600 zgonów (jak na Chiny to ziarnko piasku), za to wyzdrowień jest już ponad dwa razy więcej. Takie wasze pie**olenie, że jakaś zagłada czy coś czeka ludzkość jest smutne, biorąc pod uwagę że ok. 95% zgonów jest zanotowane tylko w tej prowincji, w której był wyłam tego gówna. Przestańcie siać ferment i po prostu myjcie mordy to wam się nic nie stanie.



Nie do końca tak to wygląda że na 30tyś jest 600 zgonów, bo takie podanie wiadomości nic nie daje :) Powinno się napisać ile wynosi liczba zgonów do wszystkich ludzi którzy koronawirus przeszli w ten czy inny sposób :)

Na liczbach aktualnych to wygląda tak, że choruje lub chorowało 43tys (co stanowi 0,003% populacji Chin), z tego dalej choruje 38tys.
Chorobę przeszło 5tyś. ludzi z czego 4 tys wyzdrowiało, a 1tyś zmarło.

Co daje 1tyś/5tyś - 20% skuteczność w uśmiercaniu - oczywiście większość ludzi to osoby schorowane i w podeszłym wieku.