18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciepły kierowca

~Velture • 2018-02-21, 07:42
Gość szanuje swoje miejsce pracy i jest bardzo delikatny :krejzi:


olo1990pl

2018-02-21, 11:22
@łukaszbacior widziałeś kiedyś automatyczną skrzynię? Chyba nie, bo to tradycyjny wybierak (widać nawet że przesuwa rękę w prawo przesuwając do przodu).
Aktualnie autobusy i części ciężarówek nie mają drążka nawet w automacie, tylko 3 przyciski na desce rozdzielczej (D, N i R).

W Ikarusie i jego niezsynchronizowanej skrzyni się nabierało krzepy jak się nie miało techniki. Kobiet nie brali tam zazwyczaj, ale z tego co pamiętam była jedna koło 2007 roku w Kielcach na Ikarusie (ale nie jestem pewny, czy nie był to wyjątkowo 3-4 biegowy automat).

tranzystor

2018-02-21, 16:42
łukaszbacior napisał/a:

biegi chodzą lekko bo to elektryczna skrzynia biegów a wy się podniecacie :lol:



"Elektryczna", tzn ze wspomaganiem jak w ciężarówkach - tam się zmienia biegi sekwencyjnie.

HIV-masturbator

2018-02-21, 20:56
nowynick napisał/a:

a pamiętacie te czasy kiedy w zdezelowanym ikarusie kierowca w kabinie obwieszonej proporczykami szarpał jak poj***ny dźwignią żeby bieg w ogóle wszedł i kręcił przepocony kierownicą bez wspomagania (za to miała czasem taki wystający bolec żeby można było mocniej szarpać)? :D

Mi jeden dał kiedyś drzwi otwierać i zamykać pasażerom (miałem może z 5 lat, wspomnienie na całe życie 8-) )



przepocony kierowca szarpal dzwignia i krecil i dal ci otwierac i zamykac ? wierzymy ze majac 5 lat to wspomnienie zostanie w twej pamieci i chyba nie tylko :/

_Netrunner_

2018-02-22, 20:12
Panie tranzystor Ty z CEMI ?

b0r000

2018-02-22, 20:34
Powiem tak
Niech se będzie ciepły, ważne że nie rzuca mną w autobusie jak workiem kartofli :amused:

Zoltanno

2018-02-24, 22:01
Obronie Ikarusa trochę:
Po pierwsze ma wspomaganie kierownicy.
Skrzynia manualna była synchronizowana, to że wybierak bywał zużyty i sama skrzynia, to inna sprawa.
Już od połowy lat 90 sprzedawano go w zasadzie tylko z automatami, to, co śmigało w XXI wieku to automaty, chyba, że trafił się jakiś rodzyn.

Huherko

2018-02-24, 23:51
Rzuci pierwszy kamieniem ten, który nigdy nie wsiadł do tak wyziębionego auta, że chwycenie gałki zmiany biegów na dłużej niż sekundę groziło odmrożeniem palców :D

Halman

2019-12-18, 12:48

sroga rozkmina dla sadoli :amused: