18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ciekawe cytaty

xseror • 2013-09-12, 16:24
To nie świat stał się gorszy, to serwis informacyjny jest o wiele lepszy.

Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.

Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać.

Biblia mówi nam, abyśmy kochali naszych bliźnich, a także naszych wrogów, prawdopodobnie dlatego, że to przeważnie ci sami ludzie.

Edukacja – to okres, w którym jesteś nauczany przez kogoś, kogo nie znasz, o czymś, czego nie chcesz wiedzieć.

Jeżeli ktoś urodził się po niewłaściwej stronie muru, wolno mu chyba przesadzić mur?

Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.

Jedyną zbrodnią rządu jest to, że rządzi.

Ludzie biedni niekiedy protestują przeciw złym rządom. Bogacze natomiast zawsze protestują przeciw każdej próbie rządzenia nimi. To arystokraci bywają z reguły anarchistami.

Przygody mogą być wariackie, lecz ich bohater musi mieć zdrową głowę. Smok bez świętego Jerzego nie byłby nawet groteską.

Aby pokochać jakąś rzecz, wystarczy sobie powiedzieć, że można ją utracić.

Jedną z wad pośpiechu jest to, że zabiera dużo czasu.

Każdy człowiek, który dba tylko o jedną rzecz jest niebezpieczny.

Kobieta – jedyna istota, która równocześnie jest pułapką, przynętą i tym, co tę pułapkę zastawia

Literatura jest luksusem, fikcja zaś koniecznością.

Ludzkość wydaje optymistów, gdy przestaje wydawać ludzi szczęśliwych

Łatwo dostrzec górną granicę dobra, nikogo jednak nie powstrzyma dolna granica zła, bo jej w ogóle nie ma. Droga schodzi coraz niżej i niżej.

Moderniści, jak zawsze sentymentalni, odmieniają słowo „miłość” przez wszystkie przypadki, aż świat dostaje odruchu wymiotnego na sam dźwięk tego najwspanialszego z ludzkich słów.

Mówimy, że niebezpiecznym przestępcą jest przestępca wykształcony. Mówimy, że najbardziej niebezpiecznym przestępcą jest teraz samowolny filozof współczesny. W porównaniu z nim włamywacze i bigamiści to właściwie ludzie moralni.

Należy się wystrzegać ludzi, o których zapominamy, bo tacy właśnie mają nad nami absolutną przewagę.

Nie można się gniewać na złych ludzi. Ale jeżeli błądzi dobry człowiek, budzi to w nas rządzę krwi.

Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!

Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną.

Polska jest nie tylko koniecznością dla wolnej Europy, ale przede wszystkim koniecznością dla wolnej Anglii.

Prawdziwie wielcy są ci, przy których wszyscy inni czują się wielkimi.

Protestantyzm przypisuje sobie władzę, jaką w chwili obecnej nie może się poszczycić żadna religia. Od niechcenia zawłaszcza miliony agnostyków, ateistów, hedonistycznych pogan, niezależnych mistyków, badaczy fenomenów parapsychicznych, teistów, teozofów, wyznawców wschodnich kultów i przeróżnych wesołych koleżków żyjących jako te bydlęta, które zginą.

Tradycji nie pielęgnuje nikt prócz biedaków. Arystokracja hołduje modzie, nie tradycjom.

Trzeba być mądrym, żeby robić pieniądze. Zgoda! Ale najpierw trzeba być wystarczająco głupim, żeby pieniędzy pragnąć.

Tylko wtedy można odkryć prawdę za pomocą logiki, gdy już odkryło się prawdę bez nie

Uczciwy biedak może czasem zapomnieć o własnym ubóstwie. Uczciwy bogacz nigdy nie zapomina, że jest bogaty.

Udawana miłość prowadzi do kompromisów i łatwych filozofii, natomiast prawdziwa miłość zawsze kończy się rozlewem krwi.

Wariat to nie jest człowiek, który stracił rozum. Wariat to człowiek, który stracił wszystko, prócz rozumu.

We współczesnych dyskusjach przyjął się idiotyczny zwyczaj twierdzenia, że takie to a takie poglądy są do przyjęcia w jednej epoce, a nie do przyjęcia w innej. Tłumaczy się nam, że pewne dogmaty są wiarygodne w XII wieku, a nie są wiarygodne w wieku XX. (…) To, w co człowiek może wierzyć, zależy od wyznawanej przez niego filozofii, a nie od godziny czy epoki. Jeśli człowiek wierzy w niezmienne prawa natury, to nie może wierzyć w żaden cud, kiedykolwiek miałby się on zdarzyć, jeśli zaś wierzy w to, że prawo jest przejawem woli, może dać wiarę każdemu cudowi.

Wolnomyśliciele też czasem myślą, choć dosyć wolno im to idzie.

Wolność słowa oznacza w naszej współczesnej cywilizacji, że musimy mówić tylko o rzeczach mało ważnych.

Zjawisko czy przedmiot może być czasami zbyt blisko, by je dostrzec.

Winston Churchill

Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.

Naturalną wadą kapitalizmu jest nierówny podział bogactwa. Naturalną zaletą socjalizmu jest sprawiedliwy podział biedy.

Każdy rząd, który jest dość silny, by dać ci wszystko czego pragniesz, jest dość silny by zabrać ci wszystko co posiadasz.

Jedyną rzeczą, której powinniśmy się bać, jest strach.

Fanatyk to ktoś, kto nie może zmienić tematu i nie może zmienić zdania.

Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy.

Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi.

Lubię świnie. Psy patrzą na nas z podziwem, koty patrzą na nas z góry, a świnie traktują nas jak równych sobie.

Kto nie chce kiedy może, ten nie będzie mógł kiedy będzie chciał.

Człowiek, który zgadza się ze wszystkim, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał.

Będąc dzieckiem, byłem szczęśliwy, bawiąc się zabawkami w pokoju dziecinnym. Byłem szczęśliwszy z każdym rokiem, od czasu gdy stałem się dojrzałym mężczyzną. Ale czas szkoły to czas ciemności, czarna dziura na mapie mojej życiowej podróży.

Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział.

Dyktatorzy jeżdżą na tygrysach, z których boją się zsiąść, a tygrysy czasem głodnieją.

Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie

Epoka zwłoki, półśrodków, łagodzenia i wyciszania, przekładania na później, zbliża się do końca. Rozpoczyna się epoka stawiania czoła konsekwencjom.

Gadatliwe kobiety mówią, by nic nie powiedzieć; gadatliwi mężczyźni, by nic nie robić.

Generałowie starają się, aby bitwy przegrane na polach walki zostały wygrane przynajmniej w ich pamiętnikach.

Godnym zastanowienia jest fakt, że nasi przyjaciele prędzej umierają niż nasi wrogowie.

Komuniści są jak krokodyle, które kiedy otwierają paszcze, nie wiemy – uśmiechają się, czy chcą nas pożreć.

Historia będzie dla mnie łaskawa, ponieważ mam zamiar ją napisać.

Jak straszne są przekleństwa jakie mahometanizm nakłada na swych czcicieli! Poza fanatycznym szaleństwem, które jest tak niebezpieczne dla człowieka jak wścieklizna dla psa, jest też ta pełna strachu apatia. Efekty tego są widoczne (...) gdziekolwiek zwolennicy Proroka rządzą lub mieszkają. Upadła zmysłowość deprawuje życie z jego dostojeństwa i wytworności, następnie z jego godności i świętości. Fakt, że w prawie mahometańskim każda kobieta musi należeć do jakiegoś mężczyzny jako jego absolutna własność, musi opóźniać ostateczne zniesienie niewolnictwa do czasu, aż wiara islamu zaniknie jako siła między ludźmi. Indywidualnie muzułmanie mogą okazywać znakomite właściwości. Tysiące staje się lojalnymi i odważnymi żołnierzami Królowej; wszyscy wiedzą jak umierać; ale, wpływ tej religii paraliżuje rozwój społeczeństwa w śród tych, którzy się nią kierują. Nie ma na świecie większej siły degenerującej. Daleki od upadku, mahometanizm jest militarną i prozelityzującą wiarą.(...) gdyby nie to, że chrześcijaństwo chroni się w silnych ramionach nauki, cywilizacja współczesnej Europy mogłaby upaść, jak upadła cywilizacja starożytnego Rzymu.

Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym.

Niewiele jest cnót, których Polacy nie posiadają, ale niewiele też jest błędów, których potrafili uniknąć...

Dla siebie samego. Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne.

Mając takich przyjaciół, nie potrzebujemy już wrogów.

Mężowie stanu postępują zgodnie z nakazami rozumu. Zwykli ludzie – zgodnie z nakazami uczciwości.

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy czasami mają rację

Nic tak nie cieszy jak chwila, gdy do ciebie strzelają bez rezultatu.

Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

Nie ma lepszej inwestycji dla narodu niż napełnienie dzieci mlekiem.

Nie rozumiem tego przewrażliwienia na punkcie użycia gazu. Jestem jak najbardziej za tym, żeby używać trujących gazów przeciwko niecywilizowanym plemionom. Efekt psychologiczny będzie w tym wypadku tak dobry, że przypadki śmierci powinny być ograniczone do minimum. Nie ma przecież potrzeby używać tylko najbardziej zabójczych gazów. Wystarczą takie, które wywołują silne dolegliwości i sieją panikę.

Nigdy się nie poddamy. Będziemy walczyć do ostatniego Rosjanina.

Nigdy w dziejach wojen tak liczni nie zawdzięczali tak wiele tak nielicznym.

Perswazja jest bardzo złą metodą współżycia społecznego, ale niczego lepszego do tej pory nie wymyślono.

Podejście jest tą małą rzeczą, która robi dużą różnicę.

Polityka jest niemal tak samo ekscytująca jak wojna, tyle że bardziej niebezpieczna. Na wojnie bowiem można być zabitym tylko raz, a w polityce po wielokroć.

Powtórzę Izbie to, co powiedziałem członkom mego gabinetu: Nie mam nic do ofiarowania prócz krwi, znoju, łez i potu.

Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.

Przyjaciół można mieć o każdym czasie. Pod warunkiem, że się ich nie potrzebuje.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Tylko straceńcy mówią prawdę. Człowiek, który chce coś osiągnąć powinien prawdę znać, ale broń Boże się z nią nie afiszować.

W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy.

Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem.

Wojny nie wygrywa się ewakuacjami.

Zawsze jestem gotów się uczyć, chociaż nie zawsze chcę, żeby mnie uczono.

Zwycięstwo – zwycięstwo za każdą cenę, wszystko jedno jak długa i ciężka miałaby być do niego droga.

J. D. Rockefeller

Największym ograniczeniem w drodze do bogactwa jest sposób myślenia.

Kto cały czas ciężko pracuje, nie ma czasu zarabiać pieniędzy.

Umiejętność postępowania z ludźmi jest takim samym towarem handlowym jak cukier czy kawa. I zapłacę za tę umiejętność więcej niż za jakąkolwiek inną pod słońcem.

Nie wystarczy postępować słusznie. Trzeba jeszcze uświadomić ludziom, że się postępuje słusznie.

Zawsze starałem się wykorzystać każdą katastrofę jako szansę.



Skopiowane z portalu: ateista.pl. Autor postu:Neuromanta.

ch...........at

2013-09-12, 22:32
@up

W google jak spytasz to podobno są.

Dymekx

2013-09-12, 22:33
"Nie ufaj słowom lecz czynom ludzkim" wiele słów Churchilla o Polsce jest prawdą (jeśli nie wszystkie) szkoda tylko, że nie poparł je czynami.

eligurf

2013-09-13, 08:41
Do dupy, pseudointeligentna demagogiczna chrześcijańska indoktrynacja. Mieszanka infantylnych i samosprawdzających się przepowiedni z antyliberalnymi postulatami. Autorom się wstyd podpisać, bo w większości to brednie.

"Moderniści, jak zawsze sentymentalni, odmieniają słowo „miłość” przez wszystkie przypadki, aż świat dostaje odruchu wymiotnego na sam dźwięk tego najwspanialszego z ludzkich słów." - ha ha ha, to raczej Jezus jest miłością i cała związana z tym stratatata... Moderniści i miłość - raczej seks/r*chanie się z trupami, zachwyt śmiercią i zboczeniami (Baudelaire, Rimbauld i in.)

"Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek." - ograniczeni ci, którzy myślą, że nie można żyć bez wiary.

"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań." - tolerancja to dystans do świata osób bez kompleksów. Cnoty to przymioty ludzi wierzących, czyli zazdrosnych i zakompleksionych debili nie potrafiących się pogodzić z tym, że nie są pępkiem świata.

daniel8895

2013-09-14, 22:22
Więcej się nie dało?
A tak nawiasem dobre :)

Pan_Generał

2013-09-15, 00:53
'Siła bez honoru jest pusta, jałowa. Niszczy. Nie umie budować. A honor... Bez honoru nie da się, po prostu.'



mój faworyt

Dusz

2013-09-15, 02:23
@eligurf użyj maści, ty już wiesz jakiej :)

Stashqo

2013-09-15, 11:07
"Nie wal konia kiedy babcia w domu" - Paolo Coelho

Zgon14

2013-09-15, 11:13
"Nie sztuka uciec, gdy w dupie sztuciec"

The.prophecy

2013-09-15, 11:18
xseror napisał/a:

To nie świat stał się gorszy, to serwis informacyjny jest o wiele lepszy.



Babcia oglądając informacje mówi:
- Kiedyś nie było tyle zła na świecie.
- Babciu, było, nawet więcej, tylko nie miałaś telewizora.

Ludzie byli dla siebie życzliwi, pomocni. To wytworzyło w starszych osobach poczucie zaufania do innych, co teraz jest wykorzystywane m.in. "na wnuczka".

eligurf

2013-09-15, 11:59
@Dusz
Nie używam żadnych maści, bo mnie nic nie boli, ani nic mnie w nic/nikt nie wali. Sram na takie newsy, choć jak mam chwilkę czasu to coś odpiszę. Powód jest prozaiczny. Portal w tej chwili przeglądają głównie dzieciaki. Jeśli choć kilku z nich przeczyta ze zrozumieniem to co napisałem, to nauczą się że nie wszystko co z wierzchu wygląda dobrze jest takie faktyczne i jest prawdą.

Sorry, ale gdyby nie moderniści i ich następcy to sadol by nigdy nie zaistniał, bo to od ich istnienia datuje się zainteresowanie i zachwyt czarnymi stronami naszego życia w tym czarnym humorem.

Ostatnio zaczepiły mnie dwie Jehowe. Ponieważ jedna z nich była niezła dupa rozpocząłem rozmowę. I pie**olą cytując "Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców." No raczej trudno się z tym nie zgodzić, bo uczono nas tego od najmłodszych lat i jeszcze zdaje mi się Szymborska wrzuciła to w jakiś wiersz. A ja jej na to - "Jadłem pyszne jabłka z spróchniałych jabłoni i kartonowe gówna z pięknych drzewek." Jehowa jak to Jehowa kontynuowała swoje bo do nich nic nie dociera, choć wszystkie ich pomysły byłem w stanie w podobny sposób obalić. Ale do sedna.

Chodzi o to żeby rozumieć co się czyta, do tego potrzebna jest niestety wiedzy, o którą w obecnej szkole coraz trudniej bo potrzebne są umiejętności cokolwiek to znaczy. I tu część cytatów jest OK, coś tam z Churchilla i innych wodzów. Między tymi oczywistościami przemyca się treści które chce się zaszczepić w czyjejś głowie, a które są oczywistym kłamstwem. Coś w rodzaju reklamy podprogowej. Tak działają sekty i inne organizacje manipulujące swoimi członkami. Jestem przeciwny takim działaniom niezależnie czy dotyczą prawej czy lewej strony.

kapral

2013-09-15, 12:06
zajebiste w ch*j, propsy

be...........ur

2013-09-15, 14:00
Winston Churchill jeden z najlepszych polityków