18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Chińskie żołnierki paradują w rytm polki

polarcher • 2015-11-05, 21:10
Panie z chińskiej armii ludowej prezentują się nieźle w mundurkach i do tego potrafią świetnie maszerować w rytm polki. Mam tylko wątpliwości z jakiej formacji są żołnierki w czerwonych mundurkach.



policzyłem że czerwonych mundurków jest 352, zielonych, białych i niebieskich po 126, mam natomiast problem z dużą formacją ciemnozielonych.

Elalex

2015-11-07, 00:33
A ja jestem k***a pod wrażeniem efektu koncowego...to synchro mnie rozpie**ala totalnie.

mamurra

2015-11-07, 00:41
Oddziały reprezentacyjne, ale nie "kompanie", bo kto widział kompanię liczącą 350 żołnierzy. To są raczej całe bataliony reprezentacyjne :)

Ogólnie to jest, jak mi się zdaje, parada z okazji 60-lecia ChRL, z 2009 roku.

Czy te dwie w różowym 0:02 to te same dwie, co 0:06? Ta w białym (na samym początku po lewej, potem się parę razy przewija) też chyba niczego sobie, aczkolwiek film jest trochę słabej jakości i można się nabrać.

PS.
Cytat:

Ciekawostką też jest to że marsze w różnych krajach odbywają się z różną częstotliwością od 110(Rosja) kroków na minutę do 140(Anglia)



U nas, o ile pamiętam, też tak jest albo przynajmniej było: tempo kroku tzw. równego to 120 kroków na minutę, ale defiladowego to chyba 160. Ale mogę się mylić (tzn. być może defiladowy też 120), dawno to było ... :)

Różnica jest taka jak na filmie, laski w zielonych mundurkach od 0:08 idą krokiem równym, od 0;17 - defiladowym.

longinus

2015-11-07, 18:15
POPEJE napisał/a:

armia klonów?


zdałnionych klonów xD

Toolpa

2015-11-07, 18:43
Oponka napisał/a:

to już wolę słuchać rytmicznego marszowego stukania butów niż tej gównianej krowiej piosenki



Ty sama k***a jesteś krowia piosenka... Pewnie "Axel F" Harolda Faltermeyera, to dla Ciebie żabia piosenka.
:plzdie:

he...........01

2015-11-07, 21:02
Każda ma cipe i cycki. Dużo cipek i cyców na raz 8-)