18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

chińskie chwyty

maxiq • 2015-08-03, 16:13
chińczyki i ich sposoby na agresora
.

.

iI...........Ii

2015-08-03, 16:18
Nawet chiński Deadpool oberwał.

mateusos

2015-08-03, 16:18
Widzialem tu juz tysiace bijatyk, ale jak dochodzi co do czego to na bank obezwladniasz kogos wlasnie tak :shock:

Halman

2015-08-03, 16:34
no nie pogadasz.. czekam jak jakiś islamski pojeb powie coś nie tak do takiego chinola...

MaratHS

2015-08-03, 17:10
Dokładnie mateusos. Takie sztuki walki są dobre i efektowne jak stosujesz je na macie na treningu, czasem mogą się przydać, jednak w większości przypadków każdy napie**ala tak, by trafić, a nie przypomina sobie ostatnią lekcję samoobrony. Najlepszą zasadą walki według mnie to "nie bój się dostać" i "nie bój się przeciwnika" bo gdy się boisz - to przegrasz.

mygyry

2015-08-03, 18:08
Z cyklu "daj mi rękę tutaj", "teraz złap mnie za ramie", "podejdź od tyłu" itd. itp. ta cała bierność pozoranta :facepalm:
Pamiętam jak w szkole taki rambo przyszedł "pokazywać" te swoje tricki, dali jednemu drewniany nóż i kazał mu tak a tak podejść tu i tu celować, jak tamten chciał mu zabrać nóż, to zrobił tylko krok do tyłu i przyłożył mu do gardła

Cały_Idiota

2015-08-03, 19:31
mygyry napisał/a:

Z cyklu "daj mi rękę tutaj", "teraz złap mnie za ramie", "podejdź od tyłu" itd. itp. ta cała bierność pozoranta :facepalm:



On pokazuje technikę do kamery, a nie z nim walczy. Dostrzegasz tą "subtelną" różnicę? :roll:





mygyry napisał/a:

Pamiętam jak w szkole taki rambo przyszedł "pokazywać" te swoje tricki, dali jednemu drewniany nóż i kazał mu tak a tak podejść tu i tu celować, jak tamten chciał mu zabrać nóż, to zrobił tylko krok do tyłu i przyłożył mu do gardła



Czekaj, czekaj. Porównujesz chłopca, który coś tam trenował kilka miesięcy w szkole do profesjonalisty, który sztuk walki uczy się od 20 i więcej lat? :lol:

mygyry

2015-08-03, 20:04
@up nie ni pokazuję techniki, obejrzy filmy pokazujące technikę gdzie gość krok po kroku pokazuję gdzie i jak złapać powoli po czym powtarza w normalnym tempie. Dostrzegasz tą "subtelną" różnicę? :roll:
W szkole był gość który nazywał się profesjonalnym instruktorem, chyba nie zrozumiałeś w ogóle tego co napisałem...

en-em

2015-08-03, 20:11
wszystko działa kiedy trenujesz na tyle długo,że te odruchy wchodzą w pamięć mięśniową. ale na to trzeba lat ciężkiej harówy

kokos_123

2015-08-03, 21:37
zawsze mnie ciekawi, co by taki zrobił, jak by napastnik miał nóż w każdej z rak :D ( zwykle jedna ręka jest wolna )

pa...........uj

2015-08-03, 21:41
@up albo takie noże jak wolverine

gomez1308

2015-08-03, 21:47
Że też nikt jeszcze nie wstawił


bestli

2015-08-03, 22:04
pomyślisz sobie: o jaki mały żółtek, a tu gościu który możne cie połamać w parę sekund :)

paolo232

2015-08-03, 22:05
Nawet jak na chiny ... bardzo przyjemnie sie to ogląda - leci browar ;)

NiedźwiedzioGłowy

2015-08-03, 22:14
Widzę tu japońskie ju jitsu i chińską sandę. Japońskiego próbowałem i mi się nie podobało - większość obron działa pod warunkiem, że przeciwnik zaatakuje w określony sposób LUB w sytuacji gdy ćwiczysz wiele lat i masz to w małym palcu. Sanda to chiński kickboxing, prosty i brutalny, bardzo mi podszedł i na prawdę polecam. U mnie było dużo sparingów i konkretny wycisk, żeby przestać się bać, że się oberwie. W każdej sytuacji i tak warto mieć przy sobie nóż. Może raz na milion zdarzy się sytuacja, gdy będzie potrzebny, ale jeśli do takiej dojdzie, warto go mieć.