18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cebula na polskich ścieżkach

14...........ty • 2015-07-16, 19:56
Smutna realia polskich rowerzystów, brak tolerancji i zrozumienia, ciągłe nękanie i recydywa ze strony pieszych i kierowców samochodów. Rowerzyści to też ludzie, dajmy im prawo do swobodnego wyboru drogi, tak właśnie drogi życiowej!

Tak swoją drogą, to koleś czasami za dużo trąbi w tych filmach, ale ciemnota i ilość ludzi wpełzających na ścieżki jest ogromna :shock: Te całe masy krytyczne, korkujące miasta rowerami itp. to debilizm nie ma co się oszukiwać, ale piesi na ścieżkach? Starzy, młodzi, z telefonami w rękach, z psami na spacerze, z dzieciakami w wózkach! Kiedyś prawie potrąciłem babcię z wózkiem, bo akurat postanowiła nakarmić dziecko, bardziej szokuje fakt, że chodnik, który był obok oddzielał metr trawnika. Skąd ona się znalazła na ścieżce, albo skąd przyszedł jej do głowy pomysł, że ścieżka będzie lepszym miejscem na karmienie do dzisiaj nie wiem.

Filmiki stare, mają od około trzech do jednego roku, ale widać mentalność ludzi się nie zmienia.

spoiler

Vinewood

2015-07-16, 20:03
GODDAMNED napisał/a:




Do do tego typa na rowerze ;)

Piotr3500

2015-07-16, 20:19
Cebula cebulą ale powinieneś zejść z roweru przed próbą przejścia przez pasy. Następny k***a strażnik teksasu...

mscicielzLitwy

2015-07-16, 20:23
po pierwsze na niktorych sytuacjach jedzie w miejscach gdzie droga dla tych cymbalow laczy sie z chodnikiem i nie zwalnia cymbal tylko trabi. Na przejsciach na drodz3e dla pedalow on trabi na pieszych ale na przjesciach normalnych ta jemu trzeba ustepowac. co to k***a jest? rowerzysci to najwazniejsi uczestnicy ruchu? za ten filmik powinien dostac kilka mandatow za stwarzanie zagrozenia pieszych.

kenzol

2015-07-16, 20:24
Ludzie jak ludzie, ale założenie kamerki na rower i popie**alanie z maksymalną prędkością po ścieżkach rowerowych też ma swój cel ;-) Też zdarza mi się korzystać ze ścieżki rowerowej ale żeby nakręcić taki filmik, gdzie się tyle dzieje, to musiałbym zbierać nagrania przez co najmniej 10 lat.

jajkob

2015-07-16, 20:26
Ten facet który jedzie tym rowerem to imbecyl i wszystko na temat. Nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego tak jest bo i tak będziesz miał swoje rację. Nie pozdrawiam

14...........ty

2015-07-16, 20:29
Piotr3500 napisał/a:

Cebula cebulą ale powinieneś zejść z roweru przed próbą przejścia przez pasy. Następny k***a strażnik teksasu...


Proszę zapoznać się z zasadami ruchu rowerów na oznakowanych przejazdach dla rowerzystów, potem pisać bzdury.
I parafrazując ostatnio popularny tekst, "ale Chuck'a Norrisa to ty szanuj."

loipop

2015-07-16, 20:30
rowery na tory !

LOADING...

2015-07-16, 20:40
Za mijanie tego TIR czy co to było koleś powinien dostać metalową rurkę w szprychy :evil:
Ciekawi mnie czemu jeździ w klacie od samochodzików rajdowych :D

14...........ty

2015-07-16, 20:44
jajkob napisał/a:

Ten facet który jedzie tym rowerem to imbecyl i wszystko na temat. Nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego tak jest bo i tak będziesz miał swoje rację. Nie pozdrawiam


No tylko nie strzelaj fochów jak 14 latka :P Widać przecież, że niektóre, sytuacje strasznie wymuszone, mnie bardziej interesują tabuny ludzi na środku ścieżki albo traktowanie ścieżki jak zwykłego chodnika.
Ja akurat jestem otwartym człowiekiem, doświadczyłem na swojej skórze, że wśród pieszych jak i cyklistów pół mózgów nie brakuje.
LOADING... napisał/a:

Ciekawi mnie czemu jeździ w klacie od samochodzików rajdowych :D


lol ty tak na serio? czy sarkazm? to są linki hamulców i przerzutek.

mamejaryba

2015-07-16, 20:55
Sam sporo jeżdzę i po prostu trzeba myśleć za ludzi. Przewidywać ruch innych uczestników ruchu, czyli po prostu stawiać się na ich miejscu. Gościu nie zrozumie, że to nie jest tak "hop sium" zobaczyć kogoś na rowerze, kto pędzi ze sporą prędkością. Z tym ominięciem ciągnika siodłowego, który wyjeżdzał z parkingu to przesadził...Aż tak mu się śpieszyło? Przecież kierowca nie musiał go widzieć. Często skrzyżowania są ze strzałką warunkową skrętu w prawo, wtedy włącza się sygnalizacja dla pieszych. Oczywiście też trzeba pomyśleć za kierowcę, bo może po prostu nie spojrzeć. Koncząć zawsze sobie to tłumaczę tak: Przy kolizji uważam, gdyż mnie zaboli a gościa będącego w samochodzie nie;)

szpajder

2015-07-16, 21:23
No no! Na białołęce jest obecnie najwięcej "docierających" siebie wzajemnie słoików.

xobicr

2015-07-16, 21:24
Rowerzystom to się w dupach poprzewracało...