18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Casus belli

de_Sade • 2022-11-27, 01:20
Z racji trwającej od 24 lutego wojny na Ukrainie oglądam całkiem sporo materiałów o naszych wschodnich sąsiadach. Czasem trafi się perełka.

Jak wiadomo wiele wycierpieliśmy od Rosji- zabory, próby rusyfikacji, utracone na zawsze ziemie, wywieziony majątek; do tego wszystkiego należy dodać jeszcze ludzi- tych którzy zginęli i tych, którzy w zawierusze dziejów stracili kontakt z ojczyzną. I o ile majątki to coś bardzo przyziemnego, na utratę czego można wielkodusznie przymknąć oko, o tyle rodaków i ich potomków nie powinniśmy nigdy porzucać.
Wielu z Was zapewne zastanawia się, czy w najbliższym czasie dojdzie do wojny Polska- Rosja. Jest wiele okoliczności przemawiających za takim obrotem sprawy i wiele przeciw. Czy należy przeć do konfrontacji, by pomóc Polakom więzionym przez putinowski reżim? Warto, by pierwsze osoby w państwie poważnie się nad tym zastanowiły. Może Jego Ekscelencja Prezydent Andrzej Duda zmarszczy groźnie brew i zażąda umożliwienia powrotu do macierzy wszystkim potomkom Rzeczypospolitej!?! Takim na przykład jak widoczna na poniższym filmiku Anna Siemionowicz. Obdarzona baaardzo dużymi zaletami artystka jest z pewnością warta tego, by się o nią upomnieć. Gdy śpiewa "ciopłych fraz", robi się człowiekowi ciepło na sercu, a gdy powtarza "Mokry je, mokry je!" z pewnością wielu się zgodzi, że jest mokry i to bardzo!

!!! Dla osób niewrażliwych na piękno i sztukę, za to lubiących historię i politykę, test na spostrzegawczość- należy znaleźć na nagraniu( z 2012) dwie znane z obecnych wydarzeń osoby- pierwszoligowego polityka i publicystę/ propagandzistę!!!



PS Z przykrością muszę Was powiadomić, że wczoraj obchodziliśmy dwumiesięcznicę uznania pani Anny za persona non grata na Ukrainie.

OpenStreetMaps

2022-11-27, 11:58
O Władimir Wołyński :-D Żydowski oszust sk***ysyński


Kriski

2022-11-27, 23:56
OpenStreetMaps napisał/a:

O Władimir Wołyński Żydowski oszust sk***ysyński



A masz jakieś na to dowody, czy tak sobie powtarzasz co wam na zajęciach w związku sp***olonych niemców czytają?

de_Sade

2022-11-28, 12:07
OpenStreetMaps napisał/a:

O Władimir Wołyński Żydowski oszust sk***ysyński



Brawo! Właściwie Pan zidentyfikował jedną z interesujących nas osób! Drobna pomyłka w nazwisku, ale możemy zaliczyć odpowiedź. Nagrodą jest wystrzałowa wycieczka do Donbasu. Ponieważ jednak pytaliśmy o dwie osoby z filmiku, musimy podzielić pulę i dlatego oferujemy bilet w jeną stronę.

Nagroda dodatkowa od naszego sponsora PLBoy:

spoiler

nebelwerfer

2022-11-28, 21:03
Kriski napisał/a:

Czy należy przeć do konfrontacji, by pomóc Polakom więzionym przez putinowski reżim?




czy warto za ruble pisać do dokumentalnych na sadolu? :D w sensie dokumentalne to dno dna... tu nikogo nie zwerbujesz :D wojny nie wywołasz.

de_Sade

2022-11-28, 22:49


Hue hue! Niezły z Pana wesołek! Jak na kogoś, kto nie potrafi poprawnie cytować i ma takie statystyki na forum:






naprawdę mógłby się Pan powstrzymać od pisania niemądrych komciów.
Z drugiej strony, jak na wesołka, ma Pan raczej nienachalne poczucie humoru...

PS Zależy za ile : )

Cipczan

2022-11-30, 19:23
Ten drugi to ichni (ruski) Rachoń. Ostatnio nawet się w orkowski mundurek ubrał. A mogli ją na 2 baty wziąć i wojny by nie było.

Kriski

2022-11-30, 23:30
nebelwerfer napisał/a:

czy warto za ruble pisać do dokumentalnych na sadolu? w sensie dokumentalne to dno dna... tu nikogo nie zwerbujesz wojny nie wywołasz.



Wiesz że za takie coś mogę cie pozwać ruski trollu?

Wiewór

2022-12-01, 01:02
de_Sade napisał/a:

Z racji trwającej od 24 lutego wojny na Ukrainie oglądam całkiem sporo materiałów o naszych wschodnich sąsiadach. Czasem trafi się perełka.
Jak wiadomo wiele wycierpieliśmy od Rosji- zabory, próby rusyfikacji, utracone na zawsze ziemie, wywieziony majątek; do tego wszystkiego należy dodać jeszcze ludzi- tych którzy zginęli i tych, którzy w zawierusze dziejów stracili kontakt z ojczyzną. I o ile majątki to coś bardzo przyziemnego, na utratę czego można wielkodusznie przymknąć oko, o tyle rodaków i ich potomków nie powinniśmy nigdy porzucać.
Wielu z Was zapewne zastanawia się, czy w najbliższym czasie dojdzie do wojny Polska- Rosja. Jest wiele okoliczności przemawiających za takim obrotem sprawy i wiele przeciw. Czy należy przeć do konfrontacji, by pomóc Polakom więzionym przez putinowski reżim? Warto, by pierwsze osoby w państwie poważnie się nad tym zastanowiły. Może Jego Ekscelencja Prezydent Andrzej Duda zmarszczy groźnie brew i zażąda umożliwienia powrotu do macierzy wszystkim potomkom Rzeczypospolitej!?! Takim na przykład jak widoczna na poniższym filmiku Anna Siemionowicz. Obdarzona baaardzo dużymi zaletami artystka jest z pewnością warta tego, by się o nią upomnieć. Gdy śpiewa "ciopłych fraz", robi się człowiekowi ciepło na sercu, a gdy powtarza "Mokry je, mokry je!" z pewnością wielu się zgodzi, że jest mokry i to bardzo!
!!! Dla osób niewrażliwych na piękno i sztukę, za to lubiących historię i politykę, test na spostrzegawczość- !!!
PS Z przykrością muszę Was powiadomić, że wczoraj obchodziliśmy dwumiesięcznicę uznania pani Anny za persona non grata na Ukrainie.


Kogo ty chcesz nabrać na te ruska propagandę.
Bujaj się na kreml czerwony szczurze.
Nie ma z kacapami żadnego dogadywania się.
Mam nadzieje ze Ukraińcy zarzna kazdego karalucha który postawi łapę na ich ziemi

de_Sade

2022-12-01, 01:03
Cipczan napisał/a:

Ten drugi to ichni (ruski) Rachoń. Ostatnio nawet się w orkowski mundurek ubrał. A mogli ją na 2 baty wziąć i wojny by nie było.



:brawo2:

Pan Sołowiow miał taki trochę memiczny występ.



Biorąc pod uwagę, jak się teraz pulta na prezydenta Zełeńskiego, jak go wyzywa, to zaryzykuję powiedzenie, że mogli być ze sobą całkiem blisko i w obecnej sytuacji musi się odcinać od dawnej znajomości.

Ponieważ nebelwerfer ukradł mi drugą część nagrody( drugi bilet, oba okazały się w jedną stronę na Donbas), daję to, co zostało

spoiler


Wiewór napisał/a:

Kogo ty chcesz nabrać na te ruska propagandę.
Bujaj się na kreml czerwony szczurze.
Nie ma z kacapami żadnego dogadywania się.
Mam nadzieje ze Ukraińcy zarzna kazdego karalucha który postawi łapę na ich ziemi



Abrax zgłupiał na starość. :szloch:

Fanatyków i ludzi z obniżonymi zdolnościami poznawczymi można rozpoznać po niewygórowanym poczuciu humoru. Jeżeli przesadna atencja wobec Adriana, którego nie szanuje nikt łącznie, a może przede wszystkim z PiS-em, nie zapala lampki ironii, to jest z człowiekiem nie za dobrze.
Inna rzecz, że bardziej jestem skłonny relatywizować czyjeś zachowanie, gdy odpie**oli coś krzywego o dupę, niż w innych przypadkach.

Materiał zamieściłem z kilku powodów i żadnym z nich nie było sprzyjanie Rosji. Pierwszym była chęć podzielenia się z Wami ładną panią. Fakt, że jest znana w Rosji i ma polskie korzenie traktuję jako ciekawostkę. Drugim powodem była- raczej korespondencyjna- odpowiedź na panujący na zachodnim Zachodzie stereotyp jakie to Rosjanki nie są ładne; owszem, są, ale z tego co wiem, nie ma w tym wypadku różnic między północnymi Słowiankami, na co pani Anna jest świetnym przykładem. Trzecim powodem jest pokazanie na jednym filmiku jak blisko byli obecni śmiertelni wrogowie. To że prezydent Zełeński występował w rosyjskich produkcjach mnie nie szokuje. Wiedziałem o tym. Było to znakiem jak blisko ze sobą były oba narody, a obecnie świadomość takiego minionego stanu rzeczy powala sobie uzmysłowić, do jak głębokiej i raczej nieodwracalnej zmiany doszło po 24 lutego.

nebelwerfer

2022-12-01, 13:40
de_Sade napisał/a:

Hue hue! Niezły z Pana wesołek! Jak na kogoś, kto nie potrafi poprawnie cytować i ma takie statystyki na forum:
naprawdę mógłby się Pan powstrzymać od pisania niemądrych komciów.
Z drugiej strony, jak na wesołka, ma Pan raczej nienachalne poczucie humoru...
PS Zależy za ile : )



:D umiejętność poprawnego cytowania na sadolu występuje w Pana CV jak rozumiem skoro to wymienia Pan jako jakiś argument? :) . Poczucie humoru jak dupa, każdy ma własne. Ja sram na narodowe resentymenty. Chce tylko małych podatków. Po twoim post scriptum też widzę, że lubisz sianko. Przez co tym bardziej nie rozumiem dlaczego chcesz robić coś co psuje biznesy. "komcie" , "wesołek" masz to coś młody wilku.

Wiewór

2022-12-02, 16:51
de_Sade napisał/a:

Pan Sołowiow miał taki trochę memiczny występ.
Biorąc pod uwagę, jak się teraz pulta na prezydenta Zełeńskiego, jak go wyzywa, to zaryzykuję powiedzenie, że mogli być ze sobą całkiem blisko i w obecnej sytuacji musi się odcinać od dawnej znajomości.
Ponieważ nebelwerfer ukradł mi drugą część nagrody( drugi bilet, oba okazały się w jedną stronę na Donbas), daję to, co zostało

Abrax zgłupiał na starość.
Fanatyków i ludzi z obniżonymi zdolnościami poznawczymi można rozpoznać po niewygórowanym poczuciu humoru. Jeżeli przesadna atencja wobec Adriana, którego nie szanuje nikt łącznie, a może przede wszystkim z PiS-em, nie zapala lampki ironii, to jest z człowiekiem nie za dobrze.
Inna rzecz, że bardziej jestem skłonny relatywizować czyjeś zachowanie, gdy odpie**oli coś krzywego o dupę, niż w innych przypadkach.
Materiał zamieściłem z kilku powodów i żadnym z nich nie było sprzyjanie Rosji. Pierwszym była chęć podzielenia się z Wami ładną panią. Fakt, że jest znana w Rosji i ma polskie korzenie traktuję jako ciekawostkę. Drugim powodem była- raczej korespondencyjna- odpowiedź na panujący na zachodnim Zachodzie stereotyp jakie to Rosjanki nie są ładne; owszem, są, ale z tego co wiem, nie ma w tym wypadku różnic między północnymi Słowiankami, na co pani Anna jest świetnym przykładem. Trzecim powodem jest pokazanie na jednym filmiku jak blisko byli obecni śmiertelni wrogowie. To że prezydent Zełeński występował w rosyjskich produkcjach mnie nie szokuje. Wiedziałem o tym. Było to znakiem jak blisko ze sobą były oba narody, a obecnie świadomość takiego minionego stanu rzeczy powala sobie uzmysłowić, do jak głębokiej i raczej nieodwracalnej zmiany doszło po 24 lutego.



Jesteś głupszy niż myślałem jak uwazasz ze mnie nabierzesz. Wczuwam ruska propagandę podana nawet w sposób subtelnie przebiegły.

Kacapy to nie sa Słowianie. Dzikusy który przyszły z jakuckich stepów i zaczęły się mieszać ze Słowianami.
Zobacz ryj przeciętnego karalucha. Wyglada jak skośnooka małpa z zespołem downa.

de_Sade

2022-12-07, 19:45
Wiewór napisał/a:

Wczuwam ruska propagandę (...)



Wszędzie widzi Pan gwoździe.

Wiewór napisał/a:

Kacapy to nie sa Słowianie. Dzikusy który przyszły z jakuckich stepów i zaczęły się mieszać ze Słowianami.
Zobacz ryj przeciętnego karalucha. Wyglada jak skośnooka małpa z zespołem downa.



Przychodzą mi na myśl dwie interpretacje tego, co Pan napisał:
1. Nie wierzy Pan w napisane zdania. Ot tak poszło, żebym się "odpalił".
2. Wierzy Pan w to, co powyżej... To nieradosna rzecz! Uprzedzenia nie powalają jasno myśleć. Nie widzi się rzeczywistości taką, jaka ona jest. Każdy myślący człowiek jest ateistą, ale nie każdy ateista jest myślącym człowiekiem. W ateizmie godne pochwały jest obywanie się bez wiary, a nie negacja boga sama w sobie; życie bez wiary opiera się na faktach lub założeniach. U części Rosjan widać mongolskich przodków( Mongolia- Jakucja circa 2500 km), u części nie- widać Niemców, Polaków, Żydów/ Chazarów i pewnie od diabła innych etnosów. Zaryzykuję twierdzenie, że w Europie nie ma "czystych" nacji. Ogólnie jednak Rosjanie to Słowianie z fajnymi blond laskami i niefajnymi zapitymi Iwanami, którzy żyją na drabinie społecznego upokarzania. Jako Polacy pogardzamy tym, chociaż nasze umiłowanie wolności też ma ciemną stronę. Dla porządku dodam jeszcze, że jak na dzikusów Rosjanie nieźle sobie radzili w literaturze, muzyce, przemyśle zbrojeniowym i kosmicznym, matematyce, szachach, sporcie itp. Niestety lepiej od nas, jeżeli mierzyć te aktywności ich recepcją np. na Zachodzie.

A to moje ulubione etnośledztwo( ok., ok., wiem, że "Gruzin")