18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Caritas, WOŚP i inne

Je...........ik • 2020-01-12, 10:15
Jest wielka orkiestra Owsiaka, chcialbym przypomniec drugą stronę medalu. Jezdzilem na woodstock zeby mi ktos nie zarzucił ze jestem stronniczy. Nie jestem PISowcem ani Powcem. Wydaje mi sie ze jestem obiektywny. Nie wplacilem nigdy ani zł na żadną fundację.Uwazam ze każda fundacja, stowarzyszenie itd nie sluzy głównie ludziom a interesom pewnych osób. Nie ma znaczenia czy jest to fundacja katolicka czy nie.Tam gdzie jest duza forsa tam sa defraudacje i przekrety. Na biednych, niepelnosprawnych, starszych, chorych sie dobrze zarabia. Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc. Dlatego Lepiej wpłacić komuś bezpośrednio na konto lub dac do ręki niz wspierać te twory.

www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html%3famp=1

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

parolpl

2020-01-12, 19:31
Meh, gównoburza, a prawda jak zwykle jest po środku. Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że każda władza jedzie w ch*ja. Pis, po, sld itd. miało/ma wyj***ne na służbę zdrowia nie jest tajemnica. Szpitale publiczne toną w długach bo każdy system finansowania jest zj***ny, nie jest też tajemnicą. Fundacje, jak fundacje. Nie działają za darmo, a właściciele chcą z tego coś drapnąć; to też nie jest tajemnica. Jednym z problemów Owsiaka i jego akcji jest to, że robi więcej szumu niż pożytku. Niby zbieranie i ogólnie fajnie, ale akcja nie jest robiona na zlecenie konkretnych potrzeb szpitali, tylko od strony samego kupowania (jakiś tam cel i leci zakup hurtowo). Jest to dobre i złe jednocześnie. Jak wcześniej ktoś wspomniał szpitale potrzebują różnych rzeczy (bo NFZ skąpi). Dobrą stroną jest to gdy kupuje zaopatrzenie (zazwyczaj jest uniwersalne lub niewiele się różni) lub prostszy sprzęt elektroniczny np. te defibliratory czy sprzęt do pomiaru cukru. Nawet jeśli jest jako tako skompilowany, to w swej istocie można się szybko przystosować do używania jego. Problemem jednakże są właśnie te większe, bardziej zaawansowane urządzenia. Z różnych powodów musiałyby być kupowane na zlecenie konkretnych szpitali (bo trudno się nauczyć ich obsługiwać, drogie części zapasowe, brak kadry itd. itp.). I właśnie to jest prawda, że sprzęt może leżeć (ale nie dotyczy to tylko owsiakowego, czasami np. szpital kupi sprzęt po siebie, ale kadra się wysypie i nie ma komu go używać). Generalnie potrafi drogi sprzęt leżeć i czekać na lepsze czasy.
I żeby nie było, matka pracował w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie to mówiła, że sporo tego sprzętu tam było (dawno, więc nie wiem jak obecnie). Sam też jestem "ofiarą" tego sprzętu, bo korzystałem jakieś 28 lat temu (miałem przy porodzie porażenie mózgowe czy coś w tym stylu).

* Owsiak nie załatwia całej sprawy ale potrafi ulżyć szpitalom, których władza całościowo ma w dupie.

Je...........ik

2020-01-12, 19:33

MrLu

2020-01-12, 19:37
k***a ale debil. Wiecej niz panstwo. Wez ty sie k***a pie**olnij w leb. To co owsik dostarcza zjebie to nawet nie 1 procent tego co z budzetu idzie na sluzbe zdrowia. To jest k***a nic. Cala obsluga imprezy pochlania wiecej pieniedzy niz takie downy jak ty wrzuca do puszek. Co za banda debili

AaronSzechter

2020-01-12, 19:45
pomimo iż Juras to kawał złodzieja daję.

kraverp2

2020-01-12, 20:02
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Co za bełkot

te...........di

2020-01-12, 20:10
Ja jebe Chlopie owsik tez czlowiek i z czegos zyc musi, niech bierze ile chce, nie z panstwowego kradnie jak ta cala zalosna „elita”. Wazne ze tez pomaga i biznes sie kreci :-D

Techno111

2020-01-12, 20:21
Jak ci sie dziecko urodzi i bedzie w inkubatorze z wosp to odrazu wurzuc dziecko na smietnik, jełopie

modoc

2020-01-12, 20:25
Techno111 napisał/a:

Jak ci sie dziecko urodzi i bedzie w inkubatorze z wosp to odrazu wurzuc dziecko na smietnik, jełopie



jak zwykle gupi tekst na horom curke xde

:mrgreen:

PapierowyUmysł

2020-01-12, 20:30
modoc napisał/a:

jak zwykle gupi tekst na horom curke xde


"XDx " i wiesz, że masz do czynienia z idiotą.

edmund

2020-01-12, 20:31
Techno111 napisał/a:

Jak ci sie dziecko urodzi i bedzie w inkubatorze z wosp to odrazu wurzuc dziecko na smietnik, jełopie



wyskrobał cię i adoptował, dlatego się tak podniecasz

MrLu

2020-01-12, 20:32
Malansznasa wielki ch*j w porownaniu do panstwowki owsiak kupil inkubatorow. Tak k***a prawie nic

edmund

2020-01-12, 20:35
AaronSzechter napisał/a:

pomimo iż Juras to kawał złodzieja daję.



dz**ki bardziej szanuję, przynajmniej na tym zarabiają,
a robić laskę i placić za to...k***a,brak słów

MrLu

2020-01-12, 20:42
Jednak Polacy to narod debili, bez jakiejkolwiek ochoty poszerzenia swoich horyzontow. Albo chociaz sprawdzenia ogolnodostepnych zrodel.

Wosp to wielki ch*j w proownaniu do panstwowki. Takie waciki. I to k***a z dyskontu. ch*je oklejaja nie swoje sprzety w calych szpitalach po przekazaniu 1. Banda debili mysli ze owsikiem sluzba zdrowia stoi. A jak juz przy tym mowa to wosp nie przekazuje jak KAZDA normalna organizacja sprzetu. Nie oni k***a wypozyxzaja. A pozniej jurus to wszystko podpie**oli bo to jego. Wy to downy jestescie jednak :)

m1t

2020-01-12, 20:58
MrLu napisał/a:

Nie oni k***a wypozyxzaja. A pozniej jurus to wszystko podpie**oli bo to jego.



O dziwo nikogo to nie zastanawia,pewnie mało kto o tym w ogóle wie.A przy okazji tej całej orkiestry to można by założyć,że pralka chodzi cały czas.

jomjest

2020-01-12, 21:29
Po ch*j ludzie piszecie swoje przemyślenia. Gówno mnie to obchodzi.
Nie wiem k***a potrzebujecie akceptacji albo macie jakiś syndrom filozofa. Mógł tu być jakiś fajny wypadek lub strzelanina, a tak czytam jakieś wypociny p*zdy i tracę czas na pisanie tego komentarza :roll: