18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Caritas, WOŚP i inne

Je...........ik • 2020-01-12, 10:15
Jest wielka orkiestra Owsiaka, chcialbym przypomniec drugą stronę medalu. Jezdzilem na woodstock zeby mi ktos nie zarzucił ze jestem stronniczy. Nie jestem PISowcem ani Powcem. Wydaje mi sie ze jestem obiektywny. Nie wplacilem nigdy ani zł na żadną fundację.Uwazam ze każda fundacja, stowarzyszenie itd nie sluzy głównie ludziom a interesom pewnych osób. Nie ma znaczenia czy jest to fundacja katolicka czy nie.Tam gdzie jest duza forsa tam sa defraudacje i przekrety. Na biednych, niepelnosprawnych, starszych, chorych sie dobrze zarabia. Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc. Dlatego Lepiej wpłacić komuś bezpośrednio na konto lub dac do ręki niz wspierać te twory.

www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html%3famp=1

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

habiTEK

2020-01-12, 16:26
Naprawdę, chyba nie ma większego pojeba niż ta sp***olina umysłowa
Matka kurka.
ten koles powinien zostać zdecydowanie zamkniety w domu niespokojnego
dogorywania ze swoja zj***ną sp***oliną.
Po co wklejacie jego linki do strony, za ktora płaci jego żona, bo on sam
jest zbyt leniwy żeby samemu zarobić na swoje chore paranoje ?

Wuzzah

2020-01-12, 16:26
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Ale zdaje sobie pan/i sprawę z tego, że miasta które organizują "Orkiestrę" wydają na organizację tych imprez więcej pieniędzy, niż wpływa z całej zbiórki? Owsiak prowadzi Orkiestrę, której koszta organizacji ponoszą miasta - wynajęcie terenu, zabezpieczenie służb tj policja, Ratownictwo Medyczne, straż pożarna i miejska, zwiększona obsada w szpitalach, dedykowane środki transportu zbiorowego itp itp.

A sprzęt zakupiony przez Owsiaka nie raz miałem okazję widzieć w kilku szpitalach w Polsce, w wielu miejscach stoi opakowany w folię bąbelkową ponieważ szpitale nie biorą udziału w przetargu, tylko fundacja ogarnia to sama. Często kupując sprzęt, który jest niekompatybilny ze sprzętem już obecnym w szpitalach lub jego eksploatacja jest zbyt droga (np wymienne jednorazowe filtry i inne elementy, które są tańsze wśród producentów innych marek)

rodzynek7

2020-01-12, 16:51
Idź że swoimi przemyśleniami do piwnicy i tam się z nimi zamknij. WOŚP zbiera na konkretne urządzenia medyczne. Ciekawe jakby wyglądały polskie szpitale gdyby nie ta coroczna zrzutka obywateli.

Tiajsi

2020-01-12, 17:08
kontrowersje net <---- większego chłamu chyba w internetach nie ma i kij w dupsko matce kurce j***nemu pedałowi :!:

~Velture

2020-01-12, 17:09
rodzynek7 napisał/a:

Idź że swoimi przemyśleniami do piwnicy i tam się z nimi zamknij. WOŚP zbiera na konkretne urządzenia medyczne. Ciekawe jakby wyglądały polskie szpitale gdyby nie ta coroczna zrzutka obywateli.



Wyglądałyby dokładnie tak samo.

sanon

2020-01-12, 17:11
Ja osobiscie juz od wielu lat nie wplacam zadnym instytucja datkow. Jesli nie ma pelnej transparentnosci to dla mnie taka instytucja nie jest godna zaufania i wplacania moich ciezko zarobionych pieniedzy. Dwa razy w roku organizuje zbiorki dla schroniska, sa to zbiorki karmy, szamponow, legowisk (nie dajemy gotowki). Tam mam 100% pewnosci ze kazdy gram tego co przekazujemy idzie tylko i wylacznie dla psiakow - wiem bo mam tam wtyke w postaci czlonka rodziny. Niestety fundacje w polsce to swietne maszynki do zarabiania pieniedzy - przykladem sa te k***y co sprzedaja oplatki w galeriach handlowych! Zycza sobie od 15 do 25zl za oplatki, ale dowiedzialem sie z wiarygodnych zrodel ze na cele charytatywne idzie 10%. Czyz nie spanialy biznes? I co gorsza w tym ciemnogrodzie jest taki proceder legalny. Pelna transparentnosc = wiecej wplacajacych.

nano50

2020-01-12, 17:50
O k***a, jaki upust głupoty.

bloodwar

2020-01-12, 18:03
Jeżeli córka pójdzie do szpitala i wyleczą ją na sprzęcie WOŚP
* "chwała WOŚP, robią dobrą robotę, nawet jeżeli kradną 10% dla siebie to jest OK bo za resztę kupują sprzęt z serduszkami!"
Jeżeli córka pójdzie do szpitala i nie wyleczą ją bo nie ma sprzętu -
*"Państwo ch*j, wina PiS/PO/SLD/KOD/UFO (czy kto tam jest u władzy) trzeba zmienić tych nierobów bo dają za mało kasy na szpitale
Jeżeli córka pójdzie do szpitala, zaczną ją leczyć na sprzęcie WOŚP ale okaże się ,że ma termalnego raka i mimo to umrze
*"Bóg dla każdego ma swój plan, po prostu zaprosił ją do nieba trochę wcześniej niż innych (a przed tym dając jej 5 miesięcy agonalnego bólu - bo tak, taki miał plan"
Jeżeli córka pójdzie do szpitala, zaczną ją leczyć na sprzęcie WOŚP, będzie w stanie agonalnym ale lekarze podejmą nietypowe kroki i przeżyje
*"To CUD, Bóg okazał swoją łaskę!"
Jeżeli córka pójdzie do szpitala, zaczną ją leczyć na sprzęcie WOŚP, będzie w stanie agonalnym ale lekarze podejmą nietypowe kroki i przeżyje ale w trakcie hospitalizacji będzie molestowana przez szpitalnego księdza i z traumy po gwałcie popełni samobójstwo
*"Pójdzie do piekła za samobója a ksiądz zostanie przeniesiony do innej parafii"

Lew

2020-01-12, 18:07
Może ktoś już napisał lub nie, fundacje biorą sobie bogatą prowizję. przykładowo wpłacasz 800zł , 200zł idzie w łapki fundacji... więc ten tego....no

mygyry

2020-01-12, 18:09
Lew napisał/a:

Może ktoś już napisał lub nie, fundacje biorą sobie bogatą prowizję. przykładowo wpłacasz 800zł , 200zł idzie w łapki fundacji... więc ten tego....no



Raczej 750 idzie w łapki fundacji

~Velture

2020-01-12, 18:17
mygyry napisał/a:

Raczej 750 idzie w łapki fundacji



*TEJ fundacji ;)

Kumalski

2020-01-12, 18:19
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Tylko weź mi powiedz jak odróżnić sprzęt naprawdę kupiony przez wośp od sprzętu, na który sobie po prostu nakleili naklejkę? Bo wiem, że były takie akcje, że wośp przychodził do szpitala i naklejali na każdy sprzęt medyczny naklejkę, że niby sfinansowane przez wośp, a potem ludzie chodzą i patrzą ile to ten wośp sprzętu kupił, gdzie tak naprawdę to 1/10 tego może była sfinansowana przez tą fundacje. Nie twierdzę broń boże, że tak było w całym kraju, ale no.
I ogólnie rzecz biorąc to trochę śmieszne, że państwo zabiera każdemu Polakowi rocznie średnio ponad 2k pln na NFZ, a jakaś fundacja musi "ratować" służbę zdrowia pieniędzmi ludzi i jeszcze broń boże nie można tego krytykować.

mygyry

2020-01-12, 18:27
Skrytykuj Owsiaka a dowiesz się że:
- CHora curka ci umrze
- Pisowiec!
- Katol
- Ojciec cię gwałcił
- ch*ja się znasz!
- Prawicowiec!
-...

edmund

2020-01-12, 19:04
według niektórych debilnych teorii, państwowa służba zdrowia, czyli to na co płacimy, jest w takim razie
NIEWYDOLNA, to owsiak nas ratuje, k***a, w takim razie co się dzieje z naszymi skladkami, przecież każdy płaci, jedni nie widzą inni muszą odprowadzać osobiście,
wiem że dla kretynów to ten guru jest zbawicielem, ale nie dla mnie,

niemniej,
bawi mnie czasem to widowisko dla mas

MrLu

2020-01-12, 19:14
ch*j z ta orkiestra. Jest to jest. Kto chce niech wplaca. Kto nie, to nie. Tylko niech wypie**alaja z ta propaganda dla debili. Po calej nagonce wychodzi ze to owsik sponsoruje sluzbe zdrowia w Polsce. A on nawet promila nie zapewnia. pie**olnijcie sie w leb z tym ile ta orkiestra robi. Porozmawiajcie z lekarzami. Anonimowo. Albo moze macie jakiegoś w rodzinie. Orkiestra to promil, dostarcza dwa na krzyz urzadzenia na odzdzial a napie**ola naklejek na caly. I dwa obok. I pozniej hur dur orkiestra zasponsorowala szpital. ch*ja tam.