18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Caritas, WOŚP i inne

Je...........ik • 2020-01-12, 10:15
Jest wielka orkiestra Owsiaka, chcialbym przypomniec drugą stronę medalu. Jezdzilem na woodstock zeby mi ktos nie zarzucił ze jestem stronniczy. Nie jestem PISowcem ani Powcem. Wydaje mi sie ze jestem obiektywny. Nie wplacilem nigdy ani zł na żadną fundację.Uwazam ze każda fundacja, stowarzyszenie itd nie sluzy głównie ludziom a interesom pewnych osób. Nie ma znaczenia czy jest to fundacja katolicka czy nie.Tam gdzie jest duza forsa tam sa defraudacje i przekrety. Na biednych, niepelnosprawnych, starszych, chorych sie dobrze zarabia. Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc. Dlatego Lepiej wpłacić komuś bezpośrednio na konto lub dac do ręki niz wspierać te twory.

www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html%3famp=1

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

hello_world

2020-01-12, 14:23
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Nawet jak ukradną z OFE resztę pieniędzy, ale dadzą Twojej córce 500+, pamiętaj aby głosować na PiS!


Takie gadanie jest hipokryzją, daję na fundację a oni sobie w kieszeń. Owsiak powinien siedzieć za takie coś jako prezes

benqu

2020-01-12, 14:49
Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc.

jak ja lubie takie informacje i teorie spiskowe
idz czlowieku do szpitala i sie rozejrzyj ile sprzetu jest szpitalnego a ile z wosp
dopiero pozniej usiadz i zastanow sie nad swoim marnym zywotem, moze wtedy przestaniesz pie**olic bez sensu

Je...........ik

2020-01-12, 14:53
benqu napisał/a:

Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc.
jak ja lubie takie informacje i teorie spiskowe
idz czlowieku do szpitala i sie rozejrzyj ile sprzetu jest szpitalnego a ile z wosp
dopiero pozniej usiadz i zastanow sie nad swoim marnym zywotem, moze wtedy przestaniesz pie**olic bez sensu



Zywot mam zajebisty wiec nie ma sie nad czym zastanawiac. Takie mam zdanie tego sie trzymam, jak bylem mlody i glupi mialem takie jak ty. Na szczescie czesc spoleczenstwa do ktorego ja sie zaliczam z wiekiem madrzeje. Moze Tobie tez bedzie dane zmądrzeć

polakwrocek

2020-01-12, 14:54
To tylko ludzie. I w każdej akcji "dobroczynnej " ktoś chce się nachapać.
WOŚP nie jest lepszy. Wolontariusze podpie**alają z puszek.
Liczący kasę podpie**alają przy przeliczeniach.
Księgowi podpie**alają przy przelewach.
Kierownicy i kierownice podpie**alają za swój wkład.
A co zostanie to na sprzęt.
Tak jak z podatkami w Polsce.

ProVVe

2020-01-12, 15:07
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Jest kolejny idiota... Wlasnie przez takich ludzi nigdy nie bedzie dobrze i beda inni krasc... To daj mi całą swoją kasę, a ja kupię coś do szpitala... ch*j dlaczego sie czepiali kolesia, który naciagal ludzi i Lewandowskiego skoro całej kasy nie wziął tylko połowę? Jebnijcie się wszyscy w baniak... Tak samo robią w Caritasie, ale do niego się przypie**ala każdy lewicowiec... także śmiało wpłacać na moje konto podam Ci numer i raz na rok mi wpłaca kasę. CI CO mają takie podejście jak Ty również i nie bójcie się coś tam kupię w zależności o sumy

Umówmy się... Albo kradzież to kradzież albo j***ć prawo i niech ktoś idzie was zajebac siekiera... W końcu to tylko parę osób, a ilu sąsiadów będzie zadowolonych..........

PS. Inna sprawa jakby mówili, że tyle I tyle z tego biorą na pensje organizacje i ch*j wie co... Jeśli jednak milczą to kłamią oszukują i powinni siedzieć albo zginąć od kuli w ten pusty łeb

zenek136611

2020-01-12, 15:10
Zmień źródło informacji ku*asie. To jest Polska mentalność. Zbierasz, kasę na pomoc innym i z automatu bedziesz złodziejem.

polakwrocek napisał/a:

To tylko ludzie. I w każdej akcji "dobroczynnej " ktoś chce się nachapać.
WOŚP nie jest lepszy. Wolontariusze podpie**alają z puszek.
Liczący kasę podpie**alają przy przeliczeniach.
Księgowi podpie**alają przy przelewach.
Kierownicy i kierownice podpie**alają za swój wkład.
A co zostanie to na sprzęt.
Tak jak z podatkami w Polsce.


Ale jesteś k***a ograniczony.

Hrabia Drapula

2020-01-12, 15:13
to co napisałeś jest oszczerstwem i jest karalne, myślę że tyle osób czeka aż im się noga powinie, tyle mają kontroli że pilnują się, oczywiście nikt nie jest w stanie sprawdzić ile kasy tam przepływa jak w kościele, ale wisi mi to, dla szpitali robią więcej niż państwo którego jest to obowiązek, ile ludzi dzięki zakupom uratowali, ile noworodków dzięki WOŚP słyszy, tego się nie da ocenić

mjoy

2020-01-12, 15:14
To jest tak zwany dowód anegdotyczny

emperorzbigniew

2020-01-12, 15:19
Do k***y nędzy. Jak ktoś ma dzieci i był z nim na oddziałach szpitalnych (ja mam trójkę i różnie bywało) to widział ile jest sprzętu z WOŚP-u. To nie są przypadkowe urządzenia, ale jest tego od cholery. To, że ma się to jak ułamek do całych potrzeb służby zdrowia - tego nie neguję, ale niech choć ten sprzęt jedno życie uratuje (a uratował wiele) to jego zakup miał kal największy sens.

WOŚP to jedna z niewielu inicjatyw, która w Polsce trwa od lat - i dobrze, bo pomagają ludziom. Gadanie typu "ile przepie**alają" albo "lewicowa przeciwwaga" to jest tylko szczekanie maluczkich. Obserwuję takie działania też w mikroskali, gdzie obecnie u mnie w gminie pisowski samorząd próbuje rzucać kłody pod nogi orkiestrze (organizowanie innych wydarzeń tego dnia, nieudostępnienie hali na wydarzenie, itd.). I co? Ślad po nich przeminie, a WOŚP nadal będzie grał i pomagał.

Przestańcie więc pie**olić (to do tych, co pie**olą) i sami zorganizujcie coś, co połączy ludzi. A jak nie umiecie, to wspierać tych, co potrafią.

Hrabia Drapula

2020-01-12, 15:22
polakwrocek napisał/a:

To tylko ludzie. I w każdej akcji "dobroczynnej " ktoś chce się nachapać.
WOŚP nie jest lepszy. Wolontariusze podpie**alają z puszek.
Liczący kasę podpie**alają przy przeliczeniach.
Księgowi podpie**alają przy przelewach.
Kierownicy i kierownice podpie**alają za swój wkład.
A co zostanie to na sprzęt.
Tak jak z podatkami w Polsce.



łatwo mierzyć wszystkich swoją miarą

~Velture

2020-01-12, 15:24
k***a nie mam pytań. Rodzice dzieci co byli w szpitalu i zobaczyli jakieś gówno z naklejkami wosp.
Czy poza gownem z naklejka zastanawiałeś się nad innymi wydatkami szpitali czy tylko pie**olisz?

longfly

2020-01-12, 15:27
Holy_Diver_1982 napisał/a:

Jprld weź zamknij dupę. pie**oleni wyznawcy Owsiaka. Ciekawe kur.. czy gdyby jakiś klecha zaj***ł te 20 baniek tez bys tak pie**olił/a?



jniety to ty jestes tylko i wylacznie i jeszcze masz poprzepalane obwody w tym malym mozgu -- dawaj na kleche dawaj na owsiaka albo nie dawaj dopoki nikt cie nie zmusza to morda w kubel albo dalej stukaj w ta klawiature pierdzac w stolek


sami inteligenci pierdziela bzdury o prywatnej fundacji a ten bol rozpruwajacego sie dupska slychac co roku

Je...........ik

2020-01-12, 15:29
Hrabia Drapula napisał/a:

to co napisałeś jest oszczerstwem i jest karalne, myślę że tyle osób czeka aż im się noga powinie, tyle mają kontroli że pilnują się, oczywiście nikt nie jest w stanie sprawdzić ile kasy tam przepływa jak w kościele, ale wisi mi to, dla szpitali robią więcej niż państwo którego jest to obowiązek, ile ludzi dzięki zakupom uratowali, ile noworodków dzięki WOŚP słyszy, tego się nie da ocenić



O k***a sygnalista podpie**alacz sie ujawnił