18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Caritas, WOŚP i inne

Je...........ik • 2020-01-12, 10:15
Jest wielka orkiestra Owsiaka, chcialbym przypomniec drugą stronę medalu. Jezdzilem na woodstock zeby mi ktos nie zarzucił ze jestem stronniczy. Nie jestem PISowcem ani Powcem. Wydaje mi sie ze jestem obiektywny. Nie wplacilem nigdy ani zł na żadną fundację.Uwazam ze każda fundacja, stowarzyszenie itd nie sluzy głównie ludziom a interesom pewnych osób. Nie ma znaczenia czy jest to fundacja katolicka czy nie.Tam gdzie jest duza forsa tam sa defraudacje i przekrety. Na biednych, niepelnosprawnych, starszych, chorych sie dobrze zarabia. Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc. Dlatego Lepiej wpłacić komuś bezpośrednio na konto lub dac do ręki niz wspierać te twory.

www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html%3famp=1

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

komanczewa

2020-01-12, 13:28
Obojętne mi to, państwo, któro powinno finansować te rzeczy, kradnie dużo więcej. Więc niech Owsiak i inni biorą dla siebie jakiś procent, bo politycy zaj***liby wszystko.

ServerusSnake

2020-01-12, 13:30
Co za pajac, pewnie ksiądz ci kropidła nie dał po kolędzie i pierdzielisz teraz jakieś farmazony :D Idź się lecz :)

muflonpl napisał/a:

Co mnie obchodzi usa? To ze w usa jest multi kulti w Polsce tez ma byc?



Ale ty idiota jesteś , idź z tym syfem z sadola bo szkoda nerwów na takich idiotów.

Je...........ik

2020-01-12, 13:35
ServerusSnake napisał/a:

Co za pajac, pewnie ksiądz ci kropidła nie dał po kolędzie i pierdzielisz teraz jakieś farmazony Idź się lecz
Ale ty idiota jesteś , idź z tym syfem z sadola bo szkoda nerwów na takich idiotów.



Nie mam z kosciolem nic wspólnego kolego wiec nie trafiłeś. Syfem jest woodstock owsiaka centrum ćpunów, zlodziejstwa i ch*jni wszelakiej na ktora sie składasz dajac 2 zl do puchy

madufo

2020-01-12, 13:46
Zj***ny autor artykułu na jakiejś pseudostronie nie pomyślał o jednym i prawdopodobnie nie ma dzieci. Tak się składa, że ja mam i sprzęt, który tam jest i uratował życie moim dzieciakom pochodził od WOŚP. Mogłem spać przy dziecku na fotelu od WOŚP. A co dostałem od państwa za płacenie podatków ? WIelki ch*j . Weźmy pod uwagę, że Orkiestra od kiedy działa czyli ponad 20 lat zebrała 1 MLD i efekty tego widać na oddziałach.
500+ kosztuje prawie 30mld rocznie, teraz nawet więcej. Za te pieniądze można w rok zrobić ELDORADO w polskiej służbie zdrowia, ale tym się głosów nie ugra.... A i wrzuciłem dzisiaj 200zł do puszki pozdrawiam.

kretowicz14

2020-01-12, 13:48
PieronJasnySzlag napisał/a:

Orkiestra miała sens na początku swojego istnienia tj we wczesnych latach 90tych kiedy po geopolitycznym krachu zostaliśmy 40milionowym narodem bankrutów. Wtedy w szpitalach faktycznie sprzęt WOŚP był potrzebny.
Teraz hajs zebrany przez orkiestre w porównaniu z budżetem służby zdrowia to jakieś śmieszne nic nie znaczące drobne. Każdy kto miał w podstawówce matematyke musi być tego świadom.
Na chwile obecną głównym zadaniem orgiestry jest bycie lewicowym soft powererem a to bardzo niebezpiecznie i moralnie kurewskie. Przyzpomne jaki hejt i prawie publiczny lincz spotkał ordynatora szpitala który odmówił przyjęcia specjalnych foteli (żeby mamy mogły wygodniej i dłużej być przy swoim chorym dziecku). Ludzie na fb, twitterach go tak obsmarowali że aż wstyd. A ordynator odmówił bo po prostu te fotele były tak duże że aby je zmieścić do sali to by musiał zmniejszyć liczbe łóżek. I po prostu fizycznie nie trzymało się to logiki. Orkiestra miała w dupie metraż sali czy ergonomie, kupiła duże fotele (bądź co bądź zajebiste) które obowiązkowo miały być bez gadania przyjęte.
A już granie na emocjach typu "odłącz swoją córke" "daj umrzeć synowi" to sk***ysyństwo najniższych lotów i każdemu grającemu na tak niskich pobódkach życze ch*ja w dupie.



Prawdopodobnie dzięki takiemu sprzętowi prawdopodobnie żyje i mam się dobrze, bo inaczej największy szpital w Polsce nie potrafił by ocalić tysięcy ludzi w historii swojego istnienia, ciekawe jakie oni mają zdanie. Jak dla mnie to Owsiak mógł by sobie brać nawet 20% marzy za to wszystko dla siebie, a i tak bym wypłacił, mając świadomość ile te 80% mogło by pomóc dzieciom, niż dać na fajki lub piwo menelowi, z którego dzieci widziały by 0.

Jak dla mnie to nadal jest akcja w aktualnym czasie która pokazuje słabość naszej służby zdrowia, chciał bym By to Nasze Państwo nie wymagało takich akcji, lecz jak widać jest to nadal konieczność.

Więc 2 ch*je dla Pierona. Ja tam wyznaję zasadę, nie podoba się, to nie używaj, nikt Cię nie zmusza, a jak Ci się zdarzy użyć, lub komuś z Twojej rodziny, to będziesz może trochę wdzięczny bardziej tej akcji, chodź lepiej by nikomu się nie zdarzało (no może jednak trochę, bo hard był by ubogi) :)

hanney

2020-01-12, 13:50
A ja wam powiem jak to wygląda ze strony lekarzy i dyrektorów szpitali. Na początku jest hype, a potem bida. Dlaczego? Bo sprzęt nie jest przekazywany na własność, a wynajmowany po spełnieniu umowy (żeby dyrektor nie sprzedał sprzętu) która czasem powoduje, iż trzeba go oddać - np. tak jak karetkę dla gówniaków w pewnym Krakowskim szpitalu, która była wykorzystywana do transportu dorosłych, a nie dzieci (bo brakowało dziecięcych pacjentów wymagających transportu akurat tak specjalistyczną karetką). Wszyscy jarają się, że mają super nowoczesny sprzęt do użytku, ale większości szpitali nie stać na użytkowanie owego sprzętu, bo takowy wymaga wykwalifikowanego personelu, który odpowiednio kosztuje (bo kursy nie są darmowe, tak jak ich stawka godzinowa) - co stymuluje rozwój zadłużenia szpitali, bo przecież nie oddadzą sprzętu, nie? Nie oddają, po prostu go nie używają, bo po co, skoro kosztem 10-20% czułości, swoistości, precyzji i in. mogą wykonać to samo 20-95% taniej., a to znaczy, że mogą wykonać o X więcej procedur, bo przecież NFZ nagle im nie zwiększy kontraktu.. :D Najwięcej pożytku robi WOŚP kupując sprzęt pierwszej potrzeby dla szpitali, np. rękawiczki, gazy, strzykawki, igły itp., a nie super nowoczesny respirator dla 5 miesięcznego dzieciaczka - w sensie zwiększa on szanse na przeżycie dziecka, ale jednocześnie odbiera fundusze na pozostałe procedury (a za dzień obsługi respiratora można by wykonać kilka CT).

Reasumując: WOŚP
+ zwiększa skuteczność wysokospecjalistycznych terapii do poziomu światowego
+ odciąża częściowo pewne szpitale
- jest gwoździem do trumny niektórych szpitali - tych źle zarządzanych lub wielospecjalistycznych (przez koszt procedur)
- zmniejsza dostępność niektórych procedur dla pacjentów
- wynajmuje sprzęt, który nie jest często wykorzystywany (albo jest inaczej wykorzystywany)
- powoduje złudne poczucie dyrektorów szpitali, iż nie muszą bardziej optymalizować wydatków, bo przecież "WOŚP" i tak im kupi - serio

Co ja o tym myślę?
Przynajmniej coś robią, choć hype jest dosyć nieuzasadniony.

martils

2020-01-12, 13:51
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Co za pie**olenie - przekręt to przekręt i koniec, kropka. Z księży się pewnie śmiejesz że na tacę i że pedofile - nawet jak wydają na dz**ki i zerżną kilkoro dzieci to zobacz ile zrobili dobrego dla innych ! - taki jest Twój sposób myślenia. Kto chce niech daje, kto nie chce niech nie daje, ale wk***iające jest to pie**olenie o wyciąganiu wtyczki.

~Velture

2020-01-12, 13:55
TranzystorWyklęty napisał/a:

W Polsce jest powszechna opinia, że w USA przeciętny obywatel to tępak. Ale jak widać te "tępaki" na tyle rozumują, żeby wiedzieć, że każda fundacja ponosi całoroczne koszta własnego utrzymania. Począwszy od promocji, skończywszy na pensjach i kosztach zatrudniania fachowych firm zewnętrznych do obsługi różnych inwestycji.



Nie k***a. NIE!
Sorka ale zgłaszam pie**olenie!
ZGŁASZAM pie**olENIE!

Owsiak tysiące razy mówił, że wszyscy u niego to wolontariusze a ci na etatach to mają minimalną krajową i tych na etatach to garstka jest.
Tyle razy pie**olił o tym, że wszyscy robią za damski ch*j i, że firmy z którymi współpracuje robią za frajer.
Do tego również podkreślał, że na brudstok z pieniędzy orkiestry nie idzie nawet jeden grosz.

Mówił tak czy nie? k***a mać.

Więc gdzie te twoje roczne koszty?
Nie pie**ol tego co on pie**oli bo on pie**oli jedno a wszystkie sprawozdania finansowe są niejawne.
Gdyby było ta jak on twierdzi to by tego tematu nie było.

Wełzew

2020-01-12, 13:57
To takie Lotto tylko prosić się trzeba by debile płacili. Jeżeli twoje dziecko zachoruje to bądź pewien ,że sprzęt ten nie będzie wolny dziękuję dobranoc.

orwell14

2020-01-12, 13:59
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



"Was się powinno j***ć".

Karboksylator

2020-01-12, 14:01
mnie koło wacka zwisają fundacje. to, że Owsiak kupuje sprzęt, to nie znaczy, że daje go szpitalom. on go im wypożycza, po drugie, sprzęt kupuje za pieniądze społeczne, jest tylko pośrednikiem. Jednakże mam to gdzieś czy on na coś zbiera, czy nie.

rozliczenie takich fundacji powinno być transparentne. jeśli nie jest, to fundacja powinna być zamykana.
tak samo leję na caritas i inne.
Jedyną jaką uważam za wartą polecenia i sponsorowania to fundacja Ewy Kasprzyk.

Je...........ik

2020-01-12, 14:05
kretowicz14 napisał/a:

Prawdopodobnie dzięki takiemu sprzętowi prawdopodobnie żyje i mam się dobrze, bo inaczej największy szpital w Polsce nie potrafił by ocalić tysięcy ludzi w historii swojego istnienia, ciekawe jakie oni mają zdanie. Jak dla mnie to Owsiak mógł by sobie brać nawet 20% marzy za to wszystko dla siebie, a i tak bym wypłacił, mając świadomość ile te 80% mogło by pomóc dzieciom, niż dać na fajki lub piwo menelowi, z którego dzieci widziały by 0.
Jak dla mnie to nadal jest akcja w aktualnym czasie która pokazuje słabość naszej służby zdrowia, chciał bym By to Nasze Państwo nie wymagało takich akcji, lecz jak widać jest to nadal konieczność.
Więc 2 ch*je dla Pierona. Ja tam wyznaję zasadę, nie podoba się, to nie używaj, nikt Cię nie zmusza, a jak Ci się zdarzy użyć, lub komuś z Twojej rodziny, to będziesz może trochę wdzięczny bardziej tej akcji, chodź lepiej by nikomu się nie zdarzało (no może jednak trochę, bo hard był by ubogi)



Prawdopobodnie to moglem sie nie urodzic.... Prawdopodobnie no k***a doj***les wegla do pieca.

Kazdy pie**oli o tym sprzecie a wiekszosc sprzetu stoi i sie kurzy bo nie ma kasy na personel. W wiekszosci sprzet jest zagranicznych koncernów ktore harytatywnie nie dają rabatu :) tylko maja zawyżane ceny. ch*ja wiecie a plujecie.

Holy_Diver_1982

2020-01-12, 14:09
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Jprld weź zamknij dupę. pie**oleni wyznawcy Owsiaka. Ciekawe kur.. czy gdyby jakiś klecha zaj***ł te 20 baniek tez bys tak pie**olił/a?

lord_kilburn

2020-01-12, 14:15
Ja mam trójkę dzieci i każde korzystało z sprzętu z naklejką WOŚP . Pełne rozliczenie jest na ich stronie. Pieniądze zebrane w tym roku będą wydane za dwa lata .Przez ten czas leżą one na koncie i pracują. W tym roku będzie wypłacone z odsetek przeszło 2mln zł. Z tych pieniędzy jest organizowany woodstock i inne akcje , ale głównie woodstock. Jeżdżą na tą imprezę normalni ludzie i zdarzają się debile jak na każdej imprezie . Dorabiałem na studiach w ochronie, i pracowałem na największych imprezach w Polsce . Na woodstock’u niestety też (na ogródkach piwnych). I niestety na zwykłej imprezie zdarza się debil 1 na 200 osób a w Kostrzynie 1 na 20 .
Czy mi to przeszkadza nie bo tam nie jeżdżę . Czy przeszkadza mi ,że idą na tą imprezę pieniądze które mogły być również przeznaczone na pomoc? Jeżeli face stworzył coś takiego i pomaga ludziom przede wszystkim dzieciom w namacalny sposób to niech se ma tą imprezę bo nikt inny nie nie zrobił to co on nawet w małym ułamku. Nie mieszka w willi nie jeździ samochodem za pół bańki.

Pankracy

2020-01-12, 14:15
bumilka napisał/a:

Nawet jak zginie 20 mln zl a sprzęt który kupią za resztę kasy i podłącza do Twojej chorej córki to pamiętaj, koniecznie i szybko wyciągnij wtyczkę z gniazdka!



Widze ze Argument na "chorom corke " z każdego twardziela zrobi mięczaka ,nawet na sadolu .