18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Caritas, WOŚP i inne

Je...........ik • 2020-01-12, 10:15
Jest wielka orkiestra Owsiaka, chcialbym przypomniec drugą stronę medalu. Jezdzilem na woodstock zeby mi ktos nie zarzucił ze jestem stronniczy. Nie jestem PISowcem ani Powcem. Wydaje mi sie ze jestem obiektywny. Nie wplacilem nigdy ani zł na żadną fundację.Uwazam ze każda fundacja, stowarzyszenie itd nie sluzy głównie ludziom a interesom pewnych osób. Nie ma znaczenia czy jest to fundacja katolicka czy nie.Tam gdzie jest duza forsa tam sa defraudacje i przekrety. Na biednych, niepelnosprawnych, starszych, chorych sie dobrze zarabia. Wiem to z bezpośrednich źródeł i od osob które starały sie o takową pomoc. Dlatego Lepiej wpłacić komuś bezpośrednio na konto lub dac do ręki niz wspierać te twory.

www.money.pl/gospodarka/szemrane-interesy-w-caritas-polska-sprawe-bada-episkopat-6429989831612545a.html%3famp=1

https://www.kontrowersje.net/oszust_owsiak_i_jego_kolorowe_rozliczenia_gdzie_jest_150_milion_w_gdzie_s_faktury

bakus1233

2020-01-12, 11:02
Szok, nikt na tym świecie nie jest bezinteresowny :D ;)

Mietek7567

2020-01-12, 11:03
Ja wiem za to ,że Caritas rozlicza się z każdej złotówki. Sam byłem ,widziałem i jestem na 95% pewny ,że tam nic na lewo nie idzie. W moim mieście rozdają na przykład kilkaset posiłków dziennie.

lewanmich1

2020-01-12, 11:05
Kto nie chce pomagać, niech nie pomaga. Jego sprawa, jego wybór, szanuję każdy, jaki by nie był. Tym którzy uważają, że takie akcje jak WOŚP i podobne są do bani życzę (naprawdę szczerze) żeby nigdy nie znaleźli się w sytuacji kiedy takiej pomocy będą potrzebowali. Uwierzcie mi, cholernie niekomfortowa sytuacja. I dlatego nie potrafię zrozumieć tych, których z niewiadomych powodów drażni to, że są ludzie którzy potrafią się skrzyknąć i zrobić razem coś fajnego.

bartus281

2020-01-12, 11:05
idź sobie cwaniaku na oddziały pediatryczne, albo rozejrzyj się na mieście za karetkami z symbolem N. Duża część tych sprzętów jest własnie finansowana z wośpu. Na ich stronie masz sprawozdania finansowe. Poza tym wośp to nie tylko sprzęt ale i szkolenia ... Życzę ci abyś nigdy nie musiał z nich korzystać.

PieronJasnySzlag

2020-01-12, 11:17
Orkiestra miała sens na początku swojego istnienia tj we wczesnych latach 90tych kiedy po geopolitycznym krachu zostaliśmy 40milionowym narodem bankrutów. Wtedy w szpitalach faktycznie sprzęt WOŚP był potrzebny.
Teraz hajs zebrany przez orkiestre w porównaniu z budżetem służby zdrowia to jakieś śmieszne nic nie znaczące drobne. Każdy kto miał w podstawówce matematyke musi być tego świadom.
Na chwile obecną głównym zadaniem orgiestry jest bycie lewicowym soft powererem a to bardzo niebezpiecznie i moralnie kurewskie. Przyzpomne jaki hejt i prawie publiczny lincz spotkał ordynatora szpitala który odmówił przyjęcia specjalnych foteli (żeby mamy mogły wygodniej i dłużej być przy swoim chorym dziecku). Ludzie na fb, twitterach go tak obsmarowali że aż wstyd. A ordynator odmówił bo po prostu te fotele były tak duże że aby je zmieścić do sali to by musiał zmniejszyć liczbe łóżek. I po prostu fizycznie nie trzymało się to logiki. Orkiestra miała w dupie metraż sali czy ergonomie, kupiła duże fotele (bądź co bądź zajebiste) które obowiązkowo miały być bez gadania przyjęte.


A już granie na emocjach typu "odłącz swoją córke" "daj umrzeć synowi" to sk***ysyństwo najniższych lotów i każdemu grającemu na tak niskich pobódkach życze ch*ja w dupie.

PapierowyUmysł

2020-01-12, 11:27
Wyjebunda w przekręty, i defraudacje, pracuje w szpitalu, w którym jest w ch*j sprzętu ufundowanego przez Owsiaka, także wyjebunda również w twoje pie**olenie

~Velture

2020-01-12, 11:29
W momencie gdy owsiak pokaże wszystkie księgi rachunkowe publicznie i jeśli jest tak uczciwy jak twierdzi to tego samego dnia idę do notariusza i robię nowy testament w którym 100% majątku po mojej śmierci pójdzie na orkiestrę.
Do tego czasu złamanego grosza im nie dam.

freaky

2020-01-12, 11:44
Owsiak popiera aborcje, eutanazje, czarne marsze i inne lewackie wynalazki. Na swoich letnich spędach sączy młodym ludziom do głów wstręt do religii i życie według róbta co chceta. Ale w dniu zbiórki to Kościół jest oblegany przez wolontariuszy. Toż to himalaje hipokryzji!
Ale ch*j mnie to obchodzi co grubas robi z tymi pieniędzmi, bo sam nie wpłacam ani złotówki na jego szemrane interesy- nikt siłą twoich pieniędzy nie ściąga. Co innego abonament tvp. Właśnie sejm głosami PiS przegłosował 2 mld zł kroplówka finansowej dla TVP na rok 2020. To jakież dwa razy tyle, co dotychczasowe zbiórki wośp, w dodatku ściągane siłą. Czaicie 2 mld złotych na opłacanie propagandowego pie**olenia tej lochy Holeckiej, k***y Ogórkowej i pozostałych najemnych funkcjonariuszy reżimowej jak pedał Pereira, Rachoń itd.

Je...........ik

2020-01-12, 11:51
freaky napisał/a:

Owsiak popiera aborcje, eutanazje, czarne marsze i inne lewackie wynalazki. Na swoich letnich spędach sączy młodym ludziom do głów wstręt do religii i życie według róbta co chceta. Ale w dniu zbiórki to Kościół jest oblegany przez wolontariuszy. Toż to himalaje hipokryzji!



Bontu chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze reszta to otoczka którą maja widzieć darczyńcy.

PapierowyUmysł napisał/a:

Wyjebunda w przekręty, i defraudacje, pracuje w szpitalu, w którym jest w ch*j sprzętu ufundowanego przez Owsiaka, także wyjebunda również w twoje pie**olenie



Widze że Twój nick pokrywa sie ze stanem faktycznym Twojego mózgu. Pozdrawiam

~Velture

2020-01-12, 11:54
Szangti napisał/a:

Tyle w temacie...



Zgodzę się. Jechałem rano do sklepu po fajki i po drodze był kościół jakiś. 3 wolontariuszy z puszkami widziałem pod kościołem. Może było więcej w środku. Nie wiem bo nie moja impreza ale jakoś hajs katoli mu nie śmierdzi.

Zrobiliście z niego boga to macie.

lateralustool

2020-01-12, 12:04
ale piękna gówno burza dawno takiej nie widziałem :)

bloodwar

2020-01-12, 12:05
Ja tam mam zasadę, ze wpłacam pieniądze tylko fundacjom które sa prowadzone na zasadzie wolontariatu, nigdy w życiu nie podaruje nawet złotówki Fundacji WOŚP prowadzonej przez milionera i jego rodzinę który w życiu nie przepracował nawet jednego dnia a dorobił się majątku. Rozumiem, że musi mieć z czego żyć, że jak poświęca swój czas ponad 40 godzin tygodniowo to choćby średnią krajową powinien sobie wypłacać, ale żeby k***a miliony? Żeby żona miała po 25 tysięcy wypłaty? To jest skandal i po akcji z Matką Kurka Polacy powinni się od niego odwrócić a nie wspierać go dalej!

PieronJasnySzlag

2020-01-12, 12:07
freaky napisał/a:


nikt siłą twoich pieniędzy nie ściąga. Co innego abonament tvp. Właśnie sejm głowami PiS przegłosował 2 mld zł kroplówka finansowej dla TVP na rok 2020. To jakież dwa razy tyle, co dotychczasowe zbiórki wośp, w dodatku ściągne siłą. Czaicie 2 mld złotych na opłacanie propagandowego pie**olenia tej lochy Holeckiej, k***y Ogórkowej i pozostałych najemnych funkcjonariuszy reżimowej jak padał Pereira, Rachoń itd.


Tu się troche mylisz. Większość koncertów, imprez masowych, festynów czy pokazów (policja, straż pożarna) są fundowane przez prezydentów miast czy tam wójtów. Czyli z moich i Twoich podatków.
Tak samo prąd do tego całego sprzętu wośp jest zasilany naszym wspólnym prądem i obsługiwany przez nasz wspólny personel.

Podobnie z gażami dla celebrytów którzy na takich festynach grają za "darmo" czyli za zwroty, Miasto płaci im przejazd, kwaterunek i ekipe do rozłożenia tego bajzlu, jedynie pomijając gaże. Także do końca za darmo to nie jest.

Reasumując. Wszyscy składamy się na sukces Orkiestry chcąc czy nie chcąc.

edmund

2020-01-12, 12:17
znów, jak co roku o tej porze napiszę,
nic nie dam,,,,,,,,,,,nie rozumiem dlaczego prywatną fundację głównie zasilają panstwowe podmioty, ,,,..,,,,, polacem zapoznać się ze spółkami matkami i dziwnymi koligacjami,,,,,,,,,,,,Owsiak ma nieciekawą i tajemniczą przeszłość,,,,,,,,,,,,,koszty tego show przewyższają realne zyski,,,,,,,,,,,,,zmuszanie nieletnich i często socjologiczne wymuszenia na darczyńcach wpłat,,,,,,,,,, lewactwo poglądów pana dyrektora O..............................................a jak wam to nie przeszkadza to sobie wplacajcie