18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Camilla Läckberg "Księżniczka z lodu"

marna • 2012-02-15, 12:59
"Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika, która powróciła w rodzinne strony by poukładać własne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.

Księżniczka z lodu - i kolejne części sagi, stały się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie. Książki te nie ograniczają się jedynie do intrygi kryminalnej, ale są to także doskonałe powieści obyczajowe ze znakomicie oddanym klimatem współczesnej szwedzkiej prowincji, interesująco nakreślonymi, wiarygodnymi bohaterami oraz konsekwentnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej."

Fabuła trochę przypomina film "dziewczyna z tatuażem" i momentami książkę "dziennik bridget jones" :P
Czyta się całkiem przyjemnie mimo to.
Dzięki tek lekturze i pogodzie za oknem, klimat zimowej Szwecji wydaje się jeszcze bliższy niż kiedykolwiek.
Polecam

~Vuko

2012-02-15, 16:10
Ostatnio nak***iałem "Kamieniarza" i "Ofiarę losu" jej autorstwa. Zajebiście pisze, aczkolwiek denerwują mnie nie potrzebne wątki poboczne, ALE nieraz dodają smaczku ;]

Na temat "Księżniczki z lodu" się nie wypowiem, bo jest następna w kolejce :krejzi:

Cytat:

Fabuła trochę przypomina film "dziewczyna z tatuażem" i momentami książkę "dziennik bridget jones"


Do "Dziennika..." owszem, ale porównanie do Larrsona jest ciosem w policzek :hitler:

marna

2012-02-15, 16:26
Mama_Magdy, chodzi o tą całą otoczkę z rodzinną tragedią (zniknięciem), że facet i babka niechcący razem nagle zajmują się tą sprawą i takie tam.. nie bierz tego tak do siebie :*

~Vuko

2012-02-15, 17:17
marnotrawna napisał/a:

Mama_Magdy, chodzi o tą całą otoczkę z rodzinną tragedią (zniknięciem), że facet i babka niechcący razem nagle zajmują się tą sprawą i takie tam.. nie bierz tego tak do siebie :*


Aaa no to jeszcze zrozumiem :D spoko wodza ;) ale buzi i tak se wezme :krejzi: :*

W

2012-02-15, 20:44
uff, to pewnie przeczytam coś autorstwa tej pani. szczerze powiedziawszy "przypomina larssona" to antyzachęta :roll:

Godelo23

2012-09-15, 00:13
A poruszam trochę kilofem. Cała czarna seria jest po prostu świetna :) . Po przeczytaniu "dziewczyny z tatuażem" uważam że te książki w nieznacznym stopniu są do siebie podobne.

оlcia

2013-07-11, 20:52
Przeczytałam, polecam bardzo :->