18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bytom Umiera: krótki reportaż telewizji Al Jazeera.

Darkstep • 2015-04-12, 23:34


Cytat:

Telewizja Al Jazeera England zrealizowała w Bytomiu materiał dotyczący stałej emigracji ludności z tego miasta, a co za tym idzie, jego powolnego upadku. Materiał dotyczył przede wszystkim tego, jak na przestrzeni ostatnich kilku lat ubyło ludności w Bytomiu (jak wskazuje Al Jazeera w ciągu ok. 20 lat z miasta ubyło około 50 tys. osób), która w większości wyemigrowała. Jak podkreśla reporter arabskiej telewizji Jim Friend, w Bytomiu mieszkają coraz starsi ludzie, którzy umierają, a nie rodzi się zbyt wiele dzieci. W materiale wypowiedział się Robert Krzysztofik z Uniwersytetu Śląskiego, który niedawno opublikował materiał wyludnianiu się Bytomia i Sosnowca.



Źródło: KLIK!

CahirAepMawr

2015-04-12, 23:47
Co k***a, te j***ne ścierwa już szykują desant na polskie ziemie i robią rozpoznanie gdzie zacząć swoją gównianą plagę?

gaijin

2015-04-12, 23:57
A co politycy mają z tym zrobić? Skończył się węgiel, nikt nowych zakładów nie chce otwierać, mimo ulg podatkowych i innych zachęt, więc taka naturalna kolej rzeczy, że miasto się wyludnia. A plus jest taki, że na Śląsku są normalne ceny mieszkań dla tych, którzy zostali i pracują. Płacić 2 razy więcej za mieszkanie, żeby raz w tygodniu przejść się po rynku i móc na fejsie zgrywać krakusa czy innego warszawiaka... powodzenia. A ze Śląska wszędzie blisko: 2h do wawy, wrocka, krakowa, więc za zaoszczędzone tysiące złotych można tam jeździć do woli.

zgonex

2015-04-13, 00:00
nie dziwię się, przejeżdżałem raz przez sosnowiec. obraz nędzy i rozpaczy. i wcale nie mówię tego złośliwie. ciężko jest znaleźć równie obskurne i obleśne miejsce do życia. gdybym tam mieszkał albo bym sp***olił albo jebnął samobója.

Szczam_na_Zakrystii

2015-04-13, 00:01
@up
2h do Warszawy?! o.O
No k***a ciekawe czym i którymi drogami.
A prawda jest taka że hanysowo już dawno powinno zostać zaorane.

BongMan

2015-04-13, 00:01
Bytom to najbrzydsze, najbardziej wyniszczone, sypiące się, szare, smutne i przyprawiające o depresję miasto jakie widziałem. Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakby zrównali wszystko z ziemią i zaczęli od nowa.

makabrax

2015-04-13, 00:06
@szajba_man
pendziolino jedzie 2:20h
i możesz zacząć od orania swojego parchatego ryja

is...........ay

2015-04-13, 00:07
BongMan napisał/a:

Bytom to najbrzydsze, najbardziej wyniszczone, sypiące się, szare, smutne i przyprawiające o depresję miasto jakie widziałem. Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakby zrównali wszystko z ziemią i zaczęli od nowa.

Mocne słowa jak na Sosnowszczanina. :)

sard

2015-04-13, 00:28
Cóż jebańce z Sosnowca szykują zasadzkę i przeprowadzają się do Mazowieckiego Sosnowca czyli Radomia.

kielbatron92

2015-04-13, 01:47
makabrax napisał/a:

pendziolino jedzie 2:20h


to tak a propos pendolino chciałbym zauważyć, że już po 76 latach intensywnego rozwoju, pondolino potrzebuję TYLKO 1 minuty więcej na pokonanie trasy Opole-Wrocław niż przed wojną!
Bytom dziś może tylko żałować utraty bezpośredniego połączenia ze stolicą najszybszym spalinowym pociągiem świata...

doopa

2015-04-13, 02:12
zielona wyspa, k***a
co tu dużo mówić

stalowalowa

2015-04-13, 07:42
Nie no, po obejrzeniu tego filmiku poczułem się jakbym był mieszkańcem jakiegoś gównolandu w Ameryce Południowej, a Cejrowski właśnie kręcił nową serię Boso przez świat :/
Bez kitu :(

Decisive

2015-04-13, 09:13
Przecież to jest taka Polska w pigułce. Już chyba tylko najbardziej wierne lemingi wierzą, że Polska się rozwija ekonomicznie.

Everlast1111

2015-04-13, 09:44
Was to chyba ostro pok***iło z tymi złymi słowami o Sosnowcu. Kazdy kto ogarnia śląsk i był w kilku miejscach też dobrze wie, ze patologia jest w kazdej częsci Polski, kazde miasto ma jakąs gorsza dzielnice, ale jeżeli ktoś mówi, że Sosnowiec to brzydkie miasto to co powiedziec o Bytomiu? No ludzie k***a :D Ja rozumiem, ze hanysów jest w ch*j wiecej jak ludzi z Sosnowca, że Sosnowiec stał się obiektem wyśmiewania przez gimbusów ale jeżeli chcecie byc obiektywni to badzcie, ja mieszkam w głebokim południu, byłem w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie, Zabrzu, Rybniku, Sosnowcu czy Dabrowie Górniczej i Sosnowiec wcale przy tych miastach nie wygląda blado. Najwieksza patola jest własnie w Bytomiu, Katowice to miasto cyganów. Ogólnie na śląsku w tych patolach jest strasznie dużo patologów, alkoholików, tepaków.
Zanim zaczniecie komentowac to zajrzyjcie w te miejsca.