18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bytom Umiera: krótki reportaż telewizji Al Jazeera.

Darkstep • 2015-04-12, 23:34


Cytat:

Telewizja Al Jazeera England zrealizowała w Bytomiu materiał dotyczący stałej emigracji ludności z tego miasta, a co za tym idzie, jego powolnego upadku. Materiał dotyczył przede wszystkim tego, jak na przestrzeni ostatnich kilku lat ubyło ludności w Bytomiu (jak wskazuje Al Jazeera w ciągu ok. 20 lat z miasta ubyło około 50 tys. osób), która w większości wyemigrowała. Jak podkreśla reporter arabskiej telewizji Jim Friend, w Bytomiu mieszkają coraz starsi ludzie, którzy umierają, a nie rodzi się zbyt wiele dzieci. W materiale wypowiedział się Robert Krzysztofik z Uniwersytetu Śląskiego, który niedawno opublikował materiał wyludnianiu się Bytomia i Sosnowca.



Źródło: KLIK!

Halibut

2015-04-13, 13:22
darkfurby napisał/a:


No właśnie. I teraz dochodzimy do momentu branży. Jeżeli nie możesz znaleźć pracy w branży to zmieniasz branżę, ja stwierdziłem, że nie ma sensu dalej ciągnąć ekonomii bo po prostu po niej bym pracował dalej za 2 tysiące. Wiadomo nie jest łatwo, ja zanim podjąłem studia podyplomowe, to zrobiłem w prywatnej firmie w Warszawie kurs 3 dniowy SQL i zapłaciłem za niego 1500zł, później studia 2 semestry 5000zł (też w Warszawie bo u nas na Warmii i Mazurach takich studiów nie ma), drogo, dużo wyrzeczeń, ale było warto teraz mam dobrą pracę i została mi magisterka, oczywiście informatyka. Trzeba trochę pokombinować a na pewno da się znaleźć lepszą pracę.



Czyli uważasz, że jakby każdy został informatykiem to by w tym kraju było lepiej niż w Singapurze? Po prostu zawód informatyka by się zdeprecjonował i tyle. Jakieś 20 lat temu to samo było ze specjalistami od PR, gówno robili a zarabiali ogromne pieniądze jak na swoje czasy. Kilka lat później większość albo pracowała na magazynach za 1500 brutto albo teraz siedzi na magazynie ale w Anglii. To samo było z inżynierami każdej dziedziny (mechanicy, elektrycy, elektronicy) parę lat temu zarabiali bardzo dużo a teraz płaczą o bezpłatne staże. To samo będzie z informatykami. SQL to prościzna, bazy danych można pojąć bardzo szybko jak lud się na nie rzuci to skończysz na magazynie za 1500 albo na magazynie w Niemczech.

Problem jest gdzie indziej. Problem jest w systemie i w głowach tych j***nych ludzi. Dla typowego j***nego biedaka cebulaka życie to zapie**alanie 8h dziennie w fabryce, związek zawodowy i od czasu do czasu wczasy. Powiedz mu, że może być lepiej to cie zwyzywa i zagłosuje na Bronka albo k***a jakiegoś Dudę.

wilkoala

2015-04-13, 13:34
darkfurby 100%

No może 90% ,bo czasem ciężko zorientować się w jakim kierunku opłaca się iść.
Ale popieram fakt że w Polsce perspektywy są zdecydowanie lepsze jeśli celujesz wyżej niż menadzer od 5 chłopa na zmywaku w GB.
Tam zawsze pozostanie się śmieciowatym ,nawet jeśli sam starasz się uważać za lepszego.

revelsat

2015-04-13, 13:47
chciałem zauważyć że Al Jazeera to jedyne dzisiaj w (angielskiej, ale w polsce tez jest dostepne) telewizji żródło innormacji bez przekłamań i unikania niwygodnych tematów. a że się wychodzi jednak z ciapaklandu i nazwę ma jaką ma...
nie zmienia to faktu że zamiast oglądać/czytać na stronach bbc czy itv lepiej zajrzec na al jazeere

Gr00baz

2015-04-13, 16:43
@ęty Jesteś debilem. No niestety inaczej ciebie nazwać się nie da. Łykaj dalej to polskie gówno i dawaj sobie wmawiać jak to fajnie jest w polsce i jak dobrze się rozwijamy.

k***a mać ęty-ty dobrze prawisz natomiast Darkfurby jest j***nym przychlastem. Przepraszam najmocniej za pomyłkę obiecuję poprawę i prosze o rozgrzeszenie.

Loaloa

2015-04-13, 16:46
Cytat:

Co k***a, te j***ne ścierwa już szykują desant na polskie ziemie i robią rozpoznanie gdzie zacząć swoją gównianą plagę?



j***ne ścierwa to zarządzały tymi terenami po wypędzeniu Niemców. polactwo to plaga, która potrafi zasiedlić jakiś teren, doprowadzić go do ruiny gospodarczej i ekologicznej, a potem sp***olić na inne, żyźniejsze ziemie. Naprawdę sądzisz, że "j***ne ścierwa" zechcą zagarnąć wasz k***idołek? Po co mieliby to robić? Jeśli jest u was coś, co ich interesuje, to są to wasze siostry i dziewczyny, które i tak same do nich pojadą po porcję arabskiej czekolady prosto z dystrybutora.

meier

2015-04-13, 21:04
nie kazdy musi byc j***nym programistą czy innym "informatykiem", spawacze też są potrzebni. I teraz powiedz mi jeden z drugim dlaczego czlowiek ktory pracując w polsce zarobi przykładowo 3tyś na rękę a robiąc dokladnie tą samą prace w anglistanie bedzie miał 2tys funtów miałby zostac w kraju? Dla mnie rachunek byłby prosty. Tam zarobię wiecej, panstwo mnie nie okrada (wieksza kwota wolna od podatku) i robiąc gównianą robotę w ciągu paru miesiecy mozna odłożyć, kupic sobie fure i normalnie życ, zalożyc rodzinę bez stresu, ze braknie na jedzenia dla dziecka.

Prescot

2015-04-13, 22:18
Szczota napisał/a:

Co k***a, te j***ne ścierwa już szykują desant na polskie ziemie i robią rozpoznanie gdzie zacząć swoją gównianą plagę?



Tak, a wam polaczkom zostało płakanie albo krzyczenie na forach

dominator76

2015-04-13, 22:53
a kto nas obroni przed ciaptymi albo kacapami Tusk,bronek,miller czy jarek? Pierwsi sp***olą...Trza tą Elite wyrzucić wszyscy na wybory im wiecej ludiz pojdzie tym mniej kantów mozna zrobić

darkfurby

2015-04-14, 02:07
Gr00baz napisał/a:

@ęty Jesteś debilem. No niestety inaczej ciebie nazwać się nie da. Łykaj dalej to polskie gówno i dawaj sobie wmawiać jak to fajnie jest w polsce i jak dobrze się rozwijamy.

k***a mać ęty-ty dobrze prawisz natomiast Darkfurby jest j***nym przychlastem. Przepraszam najmocniej za pomyłkę obiecuję poprawę i prosze o rozgrzeszenie.



Torby spakowane? Bo talerze się same nie umyją! Angielskie fiuty czekają na ssanie! Tylko pamiętaj przed wyjechaniem oddać Polskie obywatelstwo Ty zdradziecka szujo :)

PRAVDA

2015-04-14, 03:42
BongMan napisał/a:

Bytom to najbrzydsze, najbardziej wyniszczone, sypiące się, szare, smutne i przyprawiające o depresję miasto jakie widziałem. Nie wiem czy nie byłoby lepiej jakby zrównali wszystko z ziemią i zaczęli od nowa.

Taaa... ostatnio jechałem przez to zadupie zagłębiowskie jakim jest Sosnowiec, wszystko rozkopane rozdupione, bo dopiero teraz wam tam kanalizację robią, żebyście nie musieli już srać do wiaderek i wyrzucać przez okno.

callantin

2015-04-14, 13:03
Bytom kur** kto by chciał tam mieszkać?

homer700

2015-04-15, 02:08
@darkfurby też sp***alam z tego kraju, i pozabieram tyle osób ile będę mógł, coś z tym zrobisz? Będziesz wyzywał od zdrajców? Skoro tam się lepiej żyje to ja grzecznie pie**olę ten kraj za to że sprawia ludziom taką przykrość, daje 10 lat jak połowa młodych polaków (bez bogatych rodziców) zniknie z tego kraju, mam nadzieje że tan kraj w końcu zrozumie jakie debila nami rządzą. Ale wtedy będę to czytał w jakimś Angielskim albo Australijskim piśmie, wybacz Polsko, tu się urodziłem, ale ponownie rząd polaków robaków zniszczył ciebie doszczętnie.

wilkoala

2015-04-15, 21:39
Tak ,tak poczekajcie.
Wyjedziecie ,znajdziecie prace i założycie rodzinę.
Minie jakiś czas ,może nawet będziecie się uważać za zarozumiałych angoli ,a potem koniunktura spadnie i tam (za dużo muslimskich dzieci+kultura miłośników własnej płci).
UE się rozpadnie ,tym co mają dzieci może pozwolą zostać a reszta wypad do swojego k***idołka.
A potem zaczną wybuchać bomby.
Już wybuchają.

oc...........an

2015-04-24, 14:43
Studia za granicą mogą zapewnić wam godne warunki. Po studiach w Polsce znajdziecie pracę w zawodzie w UK owszem, ale i tak będziecie dostawać mniej. Najlepiej iść na studia w UK, szlifować język i uczyć się pilnie. Po 5 latach możecie ubiegać się o paszport, a i dyplom brytyjski zawsze będzie przed polskim.

Największym problemem jest to, że nie bierzecie mechatroniki po angielsku, a po polsku. Potem o wiele trudniej będzie wam utrzymać się w Anglii jako inżynier bez perfekcyjnej znajomości technicznego angielskiego.

A największym waszym błędem jest to, że nie uczycie język niemiecki, bo to właśnie w Niemczech potrzeba najwięcej tych słynnych absolwentów politechniki.

A darkfurby trochę racji ma, bo rzeczywiście, większość co wyjechała do Anglii zapie**ala za grosze w bardzo ciężkiej pracy, a nic lepszego nie dostaną, bo nawet po polsku nie potrafią się wysławiać. W przeliczeniu dostawaliby w Polsce te same pieniądze, ponieważ oni w ch*j chleją i palą, a to zjada duży % ich pensji. Tak jak oni żyją w UK równie dobrze mogliby żyć w Polsce.


Halibut, już nie pie**ol. Sprawdź sobie ile po 2007 straciło na kryzysie UK i jak daleko im do osiągnięcia poziomu sprzed kryzysu. W porównianiu z nimi Polska bardzo ładnie się obroniła i odbudowała.

sytuacjaaa

2021-09-24, 04:50
darkfurby napisał/a:

A ja nie rozumiem tych p*zd co wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu pracy. Polska jest krajem rozwijającym się i żeby dobrze zarabiać trzeba się na czymś znać, niestety nie mamy potężnego socjalu jak w krajach zachodnich ale naprawdę nie jest źle! Mieszkałem w małym mieście na Warmii i mazurach, pracowałem za 2 tysiące złotych netto, skończyłem ekonomię a wylądowałem w dziale IT w banku. Stwierdziłem, że trzeba się rozwinąć w tym kierunku i nic nie przeszkodziło mi w tym, żeby iść na podyplomówkę z baz danych w Warszawie, mając licencjat ekonomiczny. Zostały mi jeszcze 4 zjazdy na studia a już znalazłem pracę w innym banku za dwa razy większe pieniądze. Ludzie ogarnijcie się, w Anglii nie będziecie zarabiać więcej jak 1500 funtów, nikt wam nie da awansu, będziecie robakami za granicą, każdemu odradzam. Ja natomiast pracowałem w Danii, po miesiącu czasu zarobiłem w przeliczeniu na Polskie jakieś 10 tysięcy złotych. Nie miałem większych opłat więc jakieś 8 tysięcy przywiozłem do domu ale gdybym musiał sam za wszystko zapłacić to bym chyba nawet z 2 tysięcy złotych nie przywiózł.
Przestańcie się k***a j***ne robaki poniżać, nie wyjeżdżajcie i zacznijcie od jakiejś ch*jowej roboty ale róbcie w między czasie studia, kursy, szkolenia, jak nie czujecie się na siłach to na spawacza albo na kierowce wózka widłowego a jak sądzicie, że sobie dacie rade z trudniejszymi rzeczami to na grafika komputerowego, na programiste JAVA, ja pie**ole miliard opcji do wyboru.



W punkt!!!!!! Jedzie taki właśnie tuman za granicę i tam klepie biedę tylko, że na ciut lepszym poziomie. Mam znajomego co z 10 lat w UK siedział. W jakich dresach pojechał w takich wrócił, poważnie. Tyle lat tam pracował a zaczął budowę domu w pl 3 lata temu i nawet strop nie zalany. ch*j wielki zarobił.