18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Był sobie pomnik...

~DMT • 2022-03-09, 10:36
Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. – Ktoś pokonał ciężkim sprzętem schody i przewrócił Pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej – informuje Tomasz Uciński, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.

Pomnik Zwycięskiej Armii Radzieckiej przedstawiał żołnierza radzieckiego z karabinem i dziecko trzymające gołębia pokoju. Odsłonięto go w 1954 roku. Był pierwszym pomnikiem, jaki został wzniesiony po wojnie w Koszalinie. Stanął na cokole z różowego piaskowca na placu Zwycięstwa (przed dawnym Urzędem Wojewódzkim).

Pomnik przedstawiał żołnierza radzieckiego w pełnym rynsztunku, z ufnie przytuloną do niego dziewczynką, trzymającą w ręku gołąbka, jako symbol pokoju.

W 1998 roku pomnik został rozebrany, a w marcu 2001 roku stanął w nowym miejscu - na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej. Stał niedaleko kwatery wojennej cmentarza. W 1966 roku pochowano tu żołnierzy radzieckich, przeniesionych z grobów zbiorowych i pojedynczych z terenu miasta.

Przy przeprowadzce pomnik został pocięty na kawałki, stanął wzmocniony zaledwie prętem, a cała konstrukcja nie była najmocniejsza. Poradziła sobie z nią najprawdopodobniej koparka – na trawniku widać ślady.

spoiler


[ Komentarz dodany przez: Angel: 2022-03-09, 22:03 ]
.marek napisał/a:


Fx12

2022-03-09, 11:13
Brawa dla inicjatywy, brawa dla operatora maszyny i ogromne brawa dla Policji (z nadzieją że nie będą zbyt wnikliwie szukać sprawcy zaś cała sprawa ciągnąć się będzie w nieskończoność). Proponuję od razu wpisać "niską szkodliwość społeczną" i nie zawracać chłopakom gitary pierdołami.

bleblebator1

2022-03-09, 11:22
Żołnierz zwycięskiej armii radzieckiej trzymający gołębia pokoju; ja pie**olę. Pod skrzydłami tego symbolu komuchy wyrżnęły co najmniej 200 mln ludzi w samym XX wieku

asan85

2022-03-09, 11:47
k***a taki fajny krasnal ogrodowy, skleić i sprzedać helmutą

~Angel

2022-03-09, 11:49
PanKukuruźnik82 napisał/a:

Straty oceniono na 0,67 zł



Wliczając w to zdewastowany trawnik :lol:

0rion

2022-03-09, 12:22
bardzo dobrze, brawo! co to gowno w 22 jeszcze robi na naszej polskiej ziemi? wladze klada ch*j, to zawsze znajdzie sie jakis entuzjasta gotow wziasc sprawy w swoje rece - jeszcze raz, brawo!

dante199494

2022-03-09, 13:29
Nie wiem z czego się tak cieszycie. Teraz kacapy będą miały pretekst by rozebrać pomnik Polaków pomordowanych w Katyniu. Już tydzień temu czytałem że ktoś tam wpadł na taki pomysł i ma spore poparcie.

Wiewór

2022-03-09, 13:57
I bardzo k***a dobrze.

djzielak

2022-03-09, 14:39
Prawidłowo. Stawiać pomniki armii czerwonej to jak stawiać pomniki wehrmachtowi.

shoe5maker

2022-03-09, 14:48
dante199494 napisał/a:

Nie wiem z czego się tak cieszycie. Teraz kacapy będą miały pretekst by rozebrać pomnik Polaków pomordowanych w Katyniu. Już tydzień temu czytałem że ktoś tam wpadł na taki pomysł i ma spore poparcie.



Zniszczeniem pomnika nie oczyszczą się z winy. Zresztą widzimy na Ukrainie jaki to "pokój" niesie kacapska armia.

kamilja

2022-03-09, 15:15
Przyjdzie czas na kościoły, kaplice, krzyże, święte obrazki, pomniki czarnych zwyrodnialców ...

luxpiotr

2022-03-09, 15:30
"Wandalowi" postawiłbym duże piwo gdybym go znał :wodka:
A te znicz spod pomnika chętnie bym postawił pod drzwiami właścicieli.