18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Burza w Aleksandrowie Łódzkim

madufo • 2020-07-13, 14:37

Burza sprzed paru dni, madki oczywiście wielce zdziwione, bo jeszcze minute wcześniej było słoneczko.
:idzwch*j:

Nyrewesa

2020-07-13, 17:49
nwonigers napisał/a:

nie mam dzieci wiec sie nie wysilaj. gdybym mial dzieci i widzial ze ida burzowe chmuiry to bym sie zabieral z placu zabaw. to sie nazywa odpowiedzialnosc.



Trudno mieć dzieci w podstawówce. To się nazywa patologia. Dorośniesz zrozumiesz

raistpol

2020-07-13, 18:48
Mamy niezbite dowody, które sami widzimy jak klimat mocno się zmienia u nas.
15 lat temu trąba powietrzna?
Jasne, zrobiła się trąbeczka od chmurki co do ziemi miała daaaaleko.
A teraz? k***a, tornada, downbursty, microbursty.
Od małego lubie burze. Lubie stać w okien jak letnie powietrze staje w miejscu, i wszystkie dzwięki zamierają, by zaraz eksplodować grzmotami i rozbłyskami jak z flesza.
Nie miałem nigdy problemu by w burze wyjść na dwór.
A teraz? Teraz poł godziny przed świtem mam jaśniejące, ciemnogranatowe niebo a za chwile całe niebo zasnuwa się brudnoczarną chumrką, i przysięgam na Boga, nie macałem nic przy filmie, ani nie miałem ustawionych żadnych HDR czy żywych kolorów.
3 minuta, ja takie coś na niebie, na własne oczy 1 raz widziałem


olaff666

2020-07-13, 19:01
potężna wichura...

donkapusta

2020-07-13, 19:03
Co ty pie**olisz. Widać, ze biorą dzieciaki i robi co trzeba, czyli sp***ALAJĄ

EdmundKemper

2020-07-13, 19:25
To jaki tam wiatr musiał wiać, że tych kobiet z dzieciakami nie przewraca, a wielkie drzewa wyrywa z ziemi?

St...........on

2020-07-13, 19:43
cheat mode on
/location lodz poland
/set wind force 300%
:amused:

panta_rhei

2020-07-13, 22:41
raistpol napisał/a:

Mamy niezbite dowody, które sami widzimy jak klimat mocno się zmienia u nas.
15 lat temu trąba powietrzna?
Jasne, zrobiła się trąbeczka od chmurki co do ziemi miała daaaaleko.
A teraz? k***a, tornada, downbursty, microbursty.
Od małego lubie burze. Lubie stać w okien jak letnie powietrze staje w miejscu, i wszystkie dzwięki zamierają, by zaraz eksplodować grzmotami i rozbłyskami jak z flesza.
Nie miałem nigdy problemu by w burze wyjść na dwór.
A teraz? Teraz poł godziny przed świtem mam jaśniejące, ciemnogranatowe niebo a za chwile całe niebo zasnuwa się brudnoczarną chumrką, i przysięgam na Boga, nie macałem nic przy filmie, ani nie miałem ustawionych żadnych HDR czy żywych kolorów.
3 minuta, ja takie coś na niebie, na własne oczy 1 raz widziałem



Co Ty sobie konia grzmocisz do tych błyskawic??!!??

raistpol

2020-07-13, 22:49
panta_rhei napisał/a:

Co Ty sobie konia grzmocisz do tych błyskawic??!!??



nie, sapie jak ruska k***a chora na gruźlice :D

Dukenstein

2020-07-14, 02:49
raistpol napisał/a:

Mamy niezbite dowody, które sami widzimy jak klimat mocno się zmienia u nas.
15 lat temu trąba powietrzna?
Jasne, zrobiła się trąbeczka od chmurki co do ziemi miała daaaaleko.
A teraz? k***a, tornada, downbursty, microbursty.
Od małego lubie burze. Lubie stać w okien jak letnie powietrze staje w miejscu, i wszystkie dzwięki zamierają, by zaraz eksplodować grzmotami i rozbłyskami jak z flesza.
Nie miałem nigdy problemu by w burze wyjść na dwór.
A teraz? Teraz poł godziny przed świtem mam jaśniejące, ciemnogranatowe niebo a za chwile całe niebo zasnuwa się brudnoczarną chumrką, i przysięgam na Boga, nie macałem nic przy filmie, ani nie miałem ustawionych żadnych HDR czy żywych kolorów.
3 minuta, ja takie coś na niebie, na własne oczy 1 raz widziałem



Pomieszkałbyś trochę na północnym wybrzeżu zachodniej europy to byś wtedy wiedział to to znaczy burza i dziwne niebo. To jest jakaś pierdoła.

Seavitia

2020-07-14, 07:37
nwonigers napisał/a:

Burza sprzed paru dni, madki oczywiście wielce zdziwione, bo jeszcze minute wcześniej było słoneczko.



Owszem - zdarzają się. Tyle, ze burza łaiąca drzewa nie jest czyms "całkowicie normalnym", co zdarza się na codzień. Alerty RCB? Gdyby się nimi kierować, to trzeba by po pare tygodni siedzieć w bunkrze.

W momencie gdy zbiera się na burzę - zaczyna trochę wiać, gdzieś coś zagrzmi, lekko się ściemni - mało kto od razu sp***ala do domu, większośc poczeka - bo sytuacji, że raz, drugi zagrzmi i takiego ch*ja z burzy - jest na pęczki - w przeciwienstwie do sytuacji, gdzie raz, drugi zagrzmi i zaczna drzewa leciec...

bugmenot7

2020-07-14, 07:50
szkoda ze nie pie**olnęło srogo w te gowniaki jak byli w kupie..

madufo napisał/a:

Tak był alert RCB i tak każdy z odrobiną mózgu rozpozna komórkę burzową, tak sie sklada, że burze są moją jedyną fobią po tym jak w dzieciństwie piorun uderzył w drzewo oddalone 3-4 metry odemnie. Od tego czasu burze stały się moja pasją i śledzę je i styl w jaki powstają tzw. superkomórki (burze.dzis.net) polecam.
Więc powtórzę (i mówię to jako ojciec 2 dzieci z kontem ponad 10letnim tutaj) tylko j***ny idiota widząc komórkę burzową siedzi w parku pełnym drzew



zgadzam się z Tobą w 100 % .

EdmundKemper napisał/a:

To jaki tam wiatr musiał wiać, że tych kobiet z dzieciakami nie przewraca, a wielkie drzewa wyrywa z ziemi?



pomyślałeś ''kokleś'' ,że drzewa zadziałały coś na zasadzie żaglu..

orzech1991

2020-07-14, 11:21
suchysongoful napisał/a:

Tak był alert RCB i tak każdy z odrobiną mózgu rozpozna komórkę burzową, tak sie sklada, że burze są moją jedyną fobią po tym jak w dzieciństwie piorun uderzył w drzewo oddalone 3-4 metry odemnie. Od tego czasu burze stały się moja pasją i śledzę je i styl w jaki powstają tzw. superkomórki (burze.dzis.net) polecam.
Więc powtórzę (i mówię to jako ojciec 2 dzieci z kontem ponad 10letnim tutaj) tylko j***ny idiota widząc komórkę burzową siedzi w parku pełnym drzew :)



Może i alert był, ale gdyby zawsze ich słuchać to znaczyłoby że najlepiej wtedy z domu nie wychodzić a 90% tych alertów to fałszywe alarmy. Nie każdy jest pasjonatem chmur i umie ocenić czy z jakiejś chmurki to będzie mocniejsza mżawka czy pie**olnie jej drzewo na łeb. Najczęściej po prostu zaczyna padać i się wtedy zawijasz do domu wk***iony że nie zdążyłeś przed deszczem, ale jak porywisty wiatr w parę sekund tak nabiera na sile że zaczyna wywracać drzewa to przepraszam ale k***a who could have known that.

poza tym burza to jedno a wiatr to drugie.

britishcomedy

2020-07-14, 13:16
Na ch*j im te wszystkie smartfony! Ją codziennie zerkam na pogodę, są radary i szczegółowe prognozy. Ale nie bo cały dzień trzeba siedzieć na Fejsie ogłądać nowe wzory pazurów :-x