18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Budowa elektrowni wiatrowej

Pener • 2015-02-26, 05:44
Był filmik o usuwaniu elektrowni wiatrowej więc chciałbym jako ciekawostkę przedstawić film z budowy podobnej elektrowni w mojej okolicy.

Sayagin666

2015-02-26, 07:32
ojoj jakie smieszne, niczym tadeusz drozda zakladajacy na siebie drugi krawat ! a te efekty dzwiekowe takie smieszne fiuuuu ! Dawaj wiecej ! eeeee nie, nie dawaj... ch*jnia

Xyrcis

2015-02-26, 11:26
Ja mam takie pytanie - odpowie mi ktoś jak to jest z tymi wiatrakami? Ale tak na poważnie? One szkodzą czy nie w końcu. Wielokrotnie prejeżdżając przez zachodniopomorskie widziałem plakaty we wsiach "STOP WIATRAKOM" itp itd. Jak to jest naprawdę z nimi??

SamSobieBogiem

2015-02-26, 12:38
@up jak się czegoś nie rozumie to się zazwyczaj tego boi. Domena ludzi prostych i tu masz odpowiedź.

~Vuko

2015-02-26, 13:45
Pieczara666 napisał/a:

One szkodzą czy nie w końcu.


Wychodzi na to, że jednak szkodzą. Ludzie skarżą się na monotonny hałas. A no i jeszcze dochodzi do tego efekt migotania cieni ale niech jakiś ekspert się wypowie jak to z tym jest, bo ja dopiero o tym wyczytałem.

spoiler

Źródło: http://www.oddzialywaniawiatrakow.pl/oddzia%C5%82ywaniawiatrak%C3%B3w,menu,49,74.html

gregor40

2015-02-26, 14:12
Dodam, że wiatraki wyjaławiają ziemię wokół, bo wszystkie drobne stworzonka, gąsieniczki, dźdźowniczki, kreciki, myszki, norniczki, cyganki i inne żucki potrzebne do prawidłoego funkcjonowania ekosystemu gelby sp***alają w siną dal od ibracji

AfroMan25

2015-02-26, 14:14
robota na akord, nic przyjemnego :)

nooq

2015-02-26, 14:56
Jest jakiś ekspert który mieszka w pobliżu takich wiatraków i powie mi czy one naprawde tak głośno pracują?

Qweascz

2015-02-26, 19:13
hmm co do "efektu migotania" poczekajcie parę miechów do lata, załączę filmik i jak da radę zrobię ogólne rozeznanie w faunie i florze w okolicy wiatraka. Jestem ciekawy czy rzeczywiście "życie" ucieka z powodu wibracji. Póki co trzeba czekać aż słońce będzie wyżej na horyzontem. Hmmm zajebisty temat na magisterkę, baa nawet na doktorat:D "Wpływ elektrowni wiatrowych na faunę i florę w najbliższej okolicy" :D ojjj podziałem. :)

~Angel

2015-02-26, 20:47
gregor40 napisał/a:

Dodam, że wiatraki wyjaławiają ziemię wokół, bo wszystkie drobne stworzonka, gąsieniczki, dźdźowniczki, kreciki, myszki, norniczki, cyganki i inne żucki potrzebne do prawidłoego funkcjonowania ekosystemu gelby sp***alają w siną dal od ibracji



Jeżeli to jedyny sposób na pozbycie się cyganów to jestem za tym aby wiatraki stawiano na każdym rogu ;-)

I wcale nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu wręcz go zaburzają.

Velterwald

2015-02-26, 21:28
Żadnych źródeł informacji nie podam bo to wyniki konwersacji z mądrzejszymi ode mnie wiec tylko powiem, że elektrownie wiatrowe może i byłyby dobre ale jako takie dodatkowe źródło prądu w domach itp. ale nigdy w życiu jako główny generator prądu na którym ma opierać się gospodarka. Są po prostu nieefektywne, pół europy się tego pozbywa a u nas kupują ten wyeksploatowany złom, malują i stawiają na polach chwaląc się jacy to nowocześni i ekologiczni jesteśmy.

Druga sprawa jest taka, że jest to też sposób na przejmowanie gruntów, ponieważ gdy ktoś zgadza się na postawienie takiego wiatraka, ma prawa do gruntu tylko osoba określona w umowie, gdy umrze ziemia nie jest dziedziczona ale przechodzi w ręce gminy/inwestora to zależy od rodzaju umowy.

To wszystko tak w skrócie i z pamięci wiec może to być zwykły kit.

W kraju który ma tyle rzek i tak doskonałe możliwość eksploatowania pływów wody jak w Polsce stawianie farm wiatrowych to albo lewy biznes albo idiotyzm.

sojerek69

2015-02-26, 21:48
to było tak głupie, że aż ofiaruję Ci piwko ;)

BYNIO123

2015-02-26, 22:03
wczesniej mieszkalem ok 300 metrów od takiego wiatraka tylko ze troche starszego typu i przy wiekszym wietrze było słychać szum ale myślę ze nie gorszy niż np w mieście przy ruchliwej ulicy teraz w miejscu gdzie pracuje w odleglosciach ok 600-1000 m stoi 7 wiatrakow tych większych, nowszych i po prostu nie da się ich usłyszeć, nie wiem jak to jest z tym migotaniem tego cienia ale pewnie też bujda, najlepiej ludzi straszyć wiatrakami żeby się tylko nic nie zmieniło w tym burdelu poza tym te wiatraki raczej ustawiają w miejscach odludnych, duze łaki i pola gdzie więc komu hałas przeszkadza dzikom?
w Niemczech dużo wiatraków mają rolnicy którzy w ten sposób zasilają swoje farmy a nadwyżki sprzedają elektrowni ale tu rolnik ma być biedny ceną zboża czy mięsa latwo mogą manipulować ale ceny prądu na pewno by nie obniżyli żeby im doj***ć po kieszeni, ale nie nie budujmy w tym kraju lepiej walczyć z "wiatrakami" niż z nieuczciwą POlityką nierządu

19WTJ89

2015-02-26, 22:13
Pracowałem przy wiatrakach , praktycznie od samych wykopów pod pierścień do postawienia i uruchomienia wiatraku . Z mojego punktu widzenia wiatraki poza tym że nie komponują się pięknem z naszą przyrodą w niczym ludziom nie powinny przeszkadzać.

Hałas - Wiatraki są stawiane zawsze w odległości takiej aby nie docierał do domostw i nie przeszkadzał mieszkańcom ( zdarzają się miejsca że lekko wiatrak można słyszeć efekt wiatru terenu który tworzy tak zwany tunel ) Najczęściej krzyczą sąsiedzi których pól nie wybrano .

Estetyka - no tu to może za ciekawie nie wygląda kwestia gustu

Wyjaławianie się ziemi - ktoś wyżej podał taki przykład . Ja osobiście nigdy takiego efektu nie widziałem z rozmów z rolnikami o czymś takim nie słyszałem .

Umowy - Kwestia ogarnięcia rolnika , są tacy co po 20 latach rzeczywiście stracą ziemię po prostu jak to bywa dowiedział się że dostanie za wiatrak miesięcznie od 1500 do 2200 (takie są raty u mnie w rejonie ) to jebut podpisze i żyję . Ci którzy mają troszeczkę oleju nie podpisywali takiej klauzuli i u nich też stoją .

Wiatraki wymienia się po około 20 latach są jak wszędzie mniej czy bardziej żywotne .

Pierścienie pod wiatrak projektowane są według firm które go chcą postawić ja pracowałem przy projektach w których było okolo 60 ton stali jak i 320 a wysokość wiatraku była identyczna , wiadomo zbrojenie uzupełniamy betonem pamiętam że na 60 ton stali przyjeżdżało około 40-42 gruszek .

tranzystor

2015-02-26, 22:17
gregor40 napisał/a:

Dodam, że wiatraki wyjaławiają ziemię wokół, bo wszystkie drobne stworzonka, gąsieniczki, dźdźowniczki, kreciki, myszki, norniczki, cyganki i inne żucki potrzebne do prawidłoego funkcjonowania ekosystemu gelby sp***alają w siną dal od ibracji



Co Ty bredzisz? Cyganki do czegoś potrzebne?