18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Buczek południowoafrykański i przepióreczka

Macx83wwww • 2021-03-11, 01:24
Buczek południowoafrykański jest żarłocznym mięsożercą. Spożywa owady, niewielkie gryzonie, gady, małe ptaki i inne płazy. Wykazuje kanibalizm. Samce tego gatunku znane są z okazjonalnego zjadania pilnowanych przez siebie kijanek. Buczek południowoafrykański trzymany w ogrodzie zoologicznym w Pretorii (RPA) pożarł podczas jednego posiłku 17 młodych węży Hemachatus haemachatus, nie wykazując przy tym żadnych skutków ze strony ich jadu.


AlbertoNihilo

2021-03-11, 16:03
mirkselv2 napisał/a:

@Policeman - ch*ja się znam, ale czym się różni karmienie jakiegoś węża czy innego gada np. szczurami czy myszami od karmienia ryb owadami? Bo dla mnie jest to tylko różnica w wielkości zwierząt. Owszem, lepiej jest karmić od razu zabitymi zwierzakami, jednak mimo wszystko sposoby takie jak na filmiku wyzwala jednak jakieś naturalne instynkty, które u zwierząt w zamknięciu praktycznie całkiem zanikają. Inną sprawą wg mnie jest nagrywanie tego albo celowe organizowanie walk zwierząt, które nie są dla siebie wrogami w naturalnym środowisku



Jest różnica. Ssak jest osobnikiem bardziej rozwiniętym ewolucyjnie. Poświęcać ssaka dla gada lub ptaka dla plaza to trochę porąbane. To tak jakby hodować aligatory i poświęcać dla sadystycznej satysfakcji np psy lub koty by podziwiać ich rozszarpywanie.

RYHOO

2021-03-11, 18:05
mogli tam jeszcze strusia wj***ć do amkania