18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Brytyjskie ALE URWAŁ

~Velture • 2022-12-12, 14:22
Zima zaskoczyła wielkich brytów :amused:




NILE75

2022-12-12, 14:52
Sezon na curling.

radek225

2022-12-12, 15:25
Niech ktoś podłoży muzyczkę z Monty Pythona pod to.

PiDżej

2022-12-12, 15:37
Dawno temu jechałem z jukej na święta do domu. Zjeździłem pół Londynu w poszukiwaniu opon zimowych i jedyne co słyszałem w serwisach to "what the fuck is winter tyres???

czolges

2022-12-12, 16:11
Nie tylko u nas zima zaskoczyła drogowców ;)

~Velture

2022-12-12, 16:42
PiDżej napisał/a:

Dawno temu jechałem z jukej na święta do domu. Zjeździłem pół Londynu w poszukiwaniu opon zimowych i jedyne co słyszałem w serwisach to "what the fuck is winter tyres???



Dlatego ja mam wielosezonowe od kilku lat i same na siebie zarabiają. 2x w roku odpada mi koszt wymiany kół+wyważanie oraz 2x w roku koszt przechowania. Wczoraj spadła śnieżyca i normalnie wyjechałem sobie. Może nie nadają się do niewiadomo jakiej jazdy ale żeby w zimę dojechać gdzieś to wystarczają w zupełności na te kilka dni w roku.

outline

2022-12-12, 16:51
~VeIture napisał/a:

.



ch*jnia przeraźliwa te sezonówki, zużywają sie znacznie szybciej, są twarde i w wulkanizacji mi mówili że znacznie lepsze najtańsze zimówki niż dobre sezonowe ;-)

Ale to taka moja opinia ;p

~VeIture napisał/a:

Może nie nadają się do niewiadomo jakiej jazdy ale żeby w zimę dojechać gdzieś to wystarczają w zupełności na te kilka dni w roku.



I u mnie to jest głowna zasada, ze nie mają być na kilka dni śniegu tylko dobrze pracować przy niższych temperaturach i być komfortowe, ciche :-)

A od lat kupuję tylko i wyłącznie używki - mam 2 pary felg, także wymiana kosztuje kół 20-40zł. Nie wiem ile miałbym k***a jeździć sezonów na nich żeby zaczęły na siebie zarabiać :D

mkv91

2022-12-12, 16:52
~VeIture napisał/a:

Dlatego ja mam wielosezonowe od kilku lat i same na siebie zarabiają. 2x w roku odpada mi koszt wymiany kół+wyważanie oraz 2x w roku koszt przechowania. Wczoraj spadła śnieżyca i normalnie wyjechałem sobie. Może nie nadają się do niewiadomo jakiej jazdy ale żeby w zimę dojechać gdzieś to wystarczają w zupełności na te kilka dni w roku.



Święta prawda, też już rezygnuję ze stosu drugich kompletów kół na zimę. Wielosezon zakładasz raz na 3 lata nowy i nie myślisz kiedy zmienić.

Arathnmor

2022-12-12, 16:55
~VeIture napisał/a:

Dlatego ja mam wielosezonowe od kilku lat i same na siebie zarabiają. 2x w roku odpada mi koszt wymiany kół+wyważanie oraz 2x w roku koszt przechowania. Wczoraj spadła śnieżyca i normalnie wyjechałem sobie. Może nie nadają się do niewiadomo jakiej jazdy ale żeby w zimę dojechać gdzieś to wystarczają w zupełności na te kilka dni w roku.



Dopóki jeździsz po w miarę normalnych drogach i nie kręcisz grubych tysięcy, to się sprawdza. Jednak przyzwoite letnie na mokrej nawierzchni robią robotę, odrobina błota też nie jest za dużym wyzwaniem. Wielosezonowa kocha przykleić błotko, parę ślizgawek na niewinnie mokrych drogach też załapałem. A zimowa jak zimowa - ma jechać, jak ktoś chce w tym zapier...ć to proszę bardzo, chętnych do oglądania tu nie brakuje :D

loony21

2022-12-12, 16:57
Oponu wielosezonowe mają to do siebie że są ch*jowe i w lato i w zimę

Ryju1983

2022-12-12, 17:12
loony21 napisał/a:

Oponu wielosezonowe mają to do siebie że są ch*jowe i w lato i w zimę



Popieram . Jak coś jest do wszystkiego to znaczy że jest ch*jowe. Wielosezon sprawdza się jak ktoś robi 10 km dziennie. Do sklepu i z powrotem.

Ahoi

2022-12-12, 17:17
Standard w UK. Jak robiłem w Szkocji, napadało w grudniu - dostawczaki nie jeżdżą, autobusy nie jeżdżą, puste półki w sklepach, do roboty jak ktoś dojeżdża to może wziąć niepłatny urlop. Ogólnie klęska żywiołowa. A Polacy normalnie, dzień jak co dzień, nauczeni jeździć w zimie w Polsce, idą do roboty, bo szkoda kasy i po rękach ich się całuje, bo inaczej nie ma kto robić.

ALIGATORt1000

2022-12-12, 17:35
Standard tam. Kiedyś z pracy wyjeżdża siostra na rowerze jak śnieg sypnol...angli obok na rowerku czeka i pyta czemu nie jedziesz
On ...aj dont łony daj... :-?

~Velture

2022-12-12, 17:58
outline napisał/a:

w wulkanizacji mi mówili że znacznie lepsze najtańsze zimówki niż dobre sezonowe


Heh. No nie dziwię się. Zarabiają na wymianach.