18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Bon appétit

~Sunday • 2016-06-01, 00:13


W teorii całkiem ciekawy pomysł na sosjerkę. W rzeczywistości wygląda to tak. :ciasteczkowy:

Dragoon44

2016-06-01, 04:51
Jeszcze mógł dodać jakiś dip z wymiocin chorych, kaszlących ropą żuli dworcowych co mają nawrót anginy.
W sam raz na jakiś schabik ;)

nerusss

2016-06-01, 07:06
Zacznijmy od tego że krowa nie potrafi wymiotować. Zdarza się że kaszlnie i wystrzeli jej z pyska taka śmierdząca flegma, ale to bardzo rzadko. W zimę w nocy, 3 krowy włamały mi się do garażu, pożarły 3 worki śruty, rano leżały martwe. Przyznam że strasznie to przeżyłem 10kafli poszło się j***ć, a w tych trudnych dla rolnika czasach, to na prawdę wielka strata.

~Velture

2016-06-01, 07:28
Bo to nie jest sosjerka do ch*ja walca władysława. Tam się wlewa mleko/śmietankę do kawy/herbaty.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-06-01, 08:48
nerusss napisał/a:

Zacznijmy od tego że krowa nie potrafi wymiotować. Zdarza się że kaszlnie i wystrzeli jej z pyska taka śmierdząca flegma, ale to bardzo rzadko.



Po części prawda, ale nie do końca...
Kiedyś właśnie pilnowało się czy krowa hmm... odłyka, zwraca, ciumka (różne ma to nazwy). Chodzi o wtórne przeżucie przełkniętego pokarmu, cofa wtedy z powrotem do jamy ustnej. Jeżeli tego nie robi znaczy, że jest przej***ne ($$$). Tak więc krowa cofa treść do jamy ustnej, ale nie wymiotuje tym.

~Sol

2016-06-01, 09:05
nerusss napisał/a:

Przyznam że strasznie to przeżyłem 10kafli poszło się j***ć, a w tych trudnych dla rolnika czasach, to na prawdę wielka strata.



No super, rolnicy siedzą na sadolu całymi dniami, a potem narzekają, że trudne czasy... :amused:

nerusss

2016-06-01, 09:50
.Sol. napisał/a:



No super, rolnicy siedzą na sadolu całymi dniami, a potem narzekają, że trudne czasy... :amused:


Trzeba umieć rozplanować czas wolny. ;-)
A co do tych ciężkich czasów... jeszcze 2lata temu miałem 1.80zł za litr mleka teraz mam 1,20zł, a ceny nawozów i paszy się nie zmniejszyły :-x ba nawet trochę wzrosły. Ja jakoś sobie radzę bo mam małe gospodarstwo, ale co po niektórzy to muszą brać kredyty. Znam rodzinę co ma 9 dzieci gospodarstwo i przez te 1.20zł za litr mleka ledwo mają na jedzenie :-/ . A i warto dodać że dla was nie rolników cena mleka się w sklepie nie zmieniła. :evil:

IOI

2016-06-01, 10:13
nerusss napisał/a:

... 3 krowy włamały mi się do garażu, pożarły 3 worki śruty, rano leżały martwe. Przyznam że strasznie to przeżyłem 10kafli poszło się j***ć...



strasznie droga ta sruta :rofl:

...Znam rodzinę co ma 9 dzieci...
czyli 4000 tysie z mopsu co miesiac, to zle? ;P

janlew

2016-06-01, 10:24
Wołowinka wygląda zacnie, nie wiem na ch*j ją polewać ty żółtym czymś... Szkoda mięsa.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-06-01, 10:41
janlew napisał/a:

Wołowinka wygląda zacnie, nie wiem na ch*j ją polewać ty żółtym czymś... Szkoda mięsa.


Widziałem kiedyś stek z polędwicy wołowej (koło 0,3 kg) w wykonaniu pewnej panny. Mięso zasypała jakimś czymś do grilla, wrzuciła na pół centymetrową warstwę oleju i dusiła (bo pryskało) pod przykryciem 10 min z jednej strony. Po 20 minutach pokroiła i wrzuciła do sałatki. Skandal.

~Velture

2016-06-01, 13:02
@up
Ale bez kitu są tacy co nie potrafią ani gotować mięsa odpowiednio ani za grosz smaku jak powinno być zrobione jak zamawiają w knajpie.
Sam mam znajomego co k***a stek z polędwicy argentyńskiej w knajpie za 150zł zamawia "well done" i twierdzi ,że cała reszta się nie zna jak zamawiają sobie max medium.
Po prostu nie ogarniam.

Wiewór

2016-06-01, 13:48
nerusss napisał/a:

Zacznijmy od tego że krowa nie potrafi wymiotować. Zdarza się że kaszlnie i wystrzeli jej z pyska taka śmierdząca flegma, ale to bardzo rzadko. W zimę w nocy, 3 krowy włamały mi się do garażu, pożarły 3 worki śruty, rano leżały martwe. Przyznam że strasznie to przeżyłem 10kafli poszło się j***ć, a w tych trudnych dla rolnika czasach, to na prawdę wielka strata.


Przynajmniej umarły szczęśliwe z przejedzenia!

.Piotrek

2016-06-01, 15:37
nerusss napisał/a:

Zacznijmy od tego że krowa nie potrafi wymiotować. Zdarza się że kaszlnie i wystrzeli jej z pyska taka śmierdząca flegma, ale to bardzo rzadko. W zimę w nocy, 3 krowy włamały mi się do garażu, pożarły 3 worki śruty, rano leżały martwe. Przyznam że strasznie to przeżyłem 10kafli poszło się j***ć, a w tych trudnych dla rolnika czasach, to na prawdę wielka strata.


Krowy mogą wymiotować, rzadko bo rzadko ale się zdarza.
To konie praktycznie nie wymiotuja(a można wręcz powiedzieć że w ogóle).