topic

bliźniaczki

~marna • 2018-08-02, 20:06
14-letnia Weronika Komingez mieszka w mieście Iligan na Filipinach. Urodziła się z dwoma dodatkowymi ramionami i wydłużonym wyrostkiem, położonym w okolicy klatki piersiowej i brzucha. Te części, należące do słabo rozwiniętego pasożytniczego bliźniaka Veroniki, rosły wraz z nią. Przez całe życie myła dodatkowe niedziałające dłonie, a nawet obcinała im paznokcie.

Cytat:

Kiedy byłam mała, myślałam, że rośnie tylko jedna stopa. Jednak, gdy dorastałam, tak to się rozwinęło. To trudne, bardzo mnie ogranicza. Ciągle się obraca, porusza, przecieka z niego jakiś płyn ...


Tak 14-latka powiedziała w wywiadzie miejscowym mediom. Matka Weroniki, Flora Komingez, zwróciła uwagę, że bliźniaki są powszechne w ich rodzinie.

Cytat:

Nie mogłam czekać. Wymyśliłam imię dla obu. Niestety, drugie dziecko nie w pełni się rozwinęło

- wyjaśniła Flora, dodając, że z pępka jej córki wycieka pewna ilość płynu.

Cytat:

Płyn, który wypływa z jej pępka, jest naprawdę okropnie pachnący, a czasem pojawia się krew

- mówi matka.

Rodzina Komingez nie miała pieniędzy na dojazd do szpitala i operację, ale dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej przez mieszkańców, dziewczyna wkrótce miała zostać zoperowana.

Doktor Veda Espineda powiedział miejscowym mediom, że operacja jest możliwa.

Cytat:

Większość wystających części można usunąć, ponieważ nie spełniają istotnej funkcji. Są przymocowane tylko do skóry lub kości. Dla chirurga to łatwa operacja

- dodaje.


ol...........re

2018-08-06, 22:44
Czy ktoś się odważy?

Kyniu66

2018-08-08, 22:48
Jak dorośnie będzie z niej całkiem *zręczna* zmywarka :D