18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Biologiczna bzdura 2017 - Nominacja

voidinfinity • 2017-04-12, 14:51
Jaki koń jest każdy widzi.



I kolejna nominacja w A.D 2017 :amused:

janlew

2017-04-12, 14:55
Od ch*ja gatunków jest co roku odkrywanych, i od ch*ja ginie, a polowanie mało ma z tym wspólnego. To na świecie. Gdzie nawet dziad Niesiołowski odkrył se jakąś gównianą muchę.
W Polsce jeśli chodzi o ssaki, bo na muchy mało się tu poluje, to przez ostanie setki lat wymarły Tarpany, na które też nikt nie polował, bo koniny raczej się w Polsce nie jada. No i Tury, które i tak były pod ochroną, a ostatnia samica padła z przyczyn naturalnych w 1627 roku.

~Velture

2017-04-12, 15:03
Poproszę źródło tego cytatu.

voidinfinity

2017-04-12, 15:04
@up2

A to jak są nowe odkrywane, to spoko :amused: Widzę materiał na ministra.

janlew

2017-04-12, 15:10
voidinfinity napisał/a:

@up2
A to jak są nowe odkrywane, to spoko :amused: Widzę materiał na ministra.


@up A dziękuje. Ja zaś dostrzegam materiał na szefa opozycji. Przy czym tam akurat wakat jest wolny.
Tym bardziej, że gdy spojrzeć na twoje "Skąd", już zdajesz się mentalnie należeć do naszej drogiej opozycji.

Siekul

2017-04-12, 15:18
@up
Jakże kulturalna riposta. Już dawno zauważyłem straszny jad i wk*** w zwolennikach opozycji...

voidinfinity

2017-04-12, 15:21
janlew napisał/a:

Ja zaś dostrzegam materiał na szefa



Możesz mi od dzisiaj mówić szefie :amused:

decode21

2017-04-12, 15:22
Żeby polować trzeba mieć pozwolenie, a takie wydaję się tylko na gatunki których osobników jest za dużo. Nie poluje się na rysie czy motylki cebulowe tylko na sarny, dziki, czy lisy, zające. Minister ma racje. Chyba że te barany żądają karania za polowanie na nosorożce na terenie polskiej ziemi.

Arrakis

2017-04-12, 15:24
Jakoś nie mogę znaleźć źródła tej mądrości...

voidinfinity

2017-04-12, 15:27
Siekul napisał/a:

@up
Jakże kulturalna riposta. Już dawno zauważyłem straszny jad i wk*** w zwolennikach opozycji...



Ja jestem zwolennikiem rozsądku, którego niestety mamy straszny deficyt jeżeli chodzi o scenę polityczną.

Jak była platforma u władzy ciupałem platformie, teraz ciupię pisowcom.

W dupie mam do której sekty należycie, jak będziecie głuptaczyć to wam o tym powiem.

Arrakis napisał/a:

Jakoś nie mogę znaleźć źródła tej mądrości...



Źródło to żydowska gazeta dla Polaków. Może być fejk - ale co tam. Już się zleciały tuzy, co udowadniają że minister ma rację.

nowynick

2017-04-12, 15:28
Ja też nie znam, ciężko poznać zwierzę które wyginęło... ;)

Już miałem pojechać zdrowo po jakiejś socjologii, którą kończył ten kretyn, ale to wykładowca wydziału leśnego na SGGW :shock:

Panie Janie socjologowi to ja bym wybaczył, ale wykładowca największej uczelni rolniczej, w której też miałem zaszczyt się uczyć, choć na innym wydziale? Panu to się powinno odebrać wszelkie tytuły naukowe (wliczając świadectwo maturalne) za to jedno zdanie...

Kartofelhoffen

2017-04-12, 15:33
Ja jestem po Politechnice więc zdaje się uprawnionym do zadania tego pytania:
A który gatunek wytłukliśmy w Polsce?

nowynick

2017-04-12, 15:36
:roll:

Tura na przykład....

Kartofelhoffen

2017-04-12, 15:43
No raczej na nie nie polowano, skoro były pod ochroną... Inny przykład spełniający oba kryteria poproszę.

EDIT: Wiki mówi, że ni ma takich, ale może nie wiedzą wszystkiego.

Ni...........ny

2017-04-12, 15:45
Kartofelhoffen napisał/a:

No raczej na nie nie polowano, skoro były pod ochroną... Inny przykład spełniający oba kryteria poproszę.



Cytat:

Ostatnia znana ostoja turów przetrwała w Prusach Książęcych gdzie nad Pregołą, na północny wschód od Tapiewa tury żyły do połowy XVIII w. Tury tej populacji podlegały opiece i były dokarmiane. Liczebność tapiewskiego stada w 1739 r. podaje się na 70 szt, natomiast w 1742 r. już tylko 2 szt. W 1755 r. z rąk kłusownika zginął ostatni przedstawiciel tej populacji i ostatni znany osobnik gatunku na świecie