18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

+18 Wypadek na WFie

wiktorek5 • 2014-03-10, 21:18
849
Witam. Dzisiaj doznałem bardzo przykrego wypadku na WFie. Tak to się skończyło... Tylko dla ludzi o mocnych nerwach
.
.
.
ZiemniakZRęką • 2014-03-10, 21:21  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
Za mocne. Proszę admina o dodanie tego na harda! Ja kolację jem człowieku!

Cytat

Ufo1994 • 2014-10-29, 20:46
576
Żona zapytała jaki jest mój ulubiony cytat filmowy.
Po dłuższym zastanowieniu odpowiedziałem:
- Przyszedłem naprawić zlew.
cholonek • 2014-10-29, 21:25  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
Mój ulubiony dialog filmowy (dowolne tłumaczenie):

- Tak, to jest ta rozdzielnica, z którą mamy zawsze tyle kłopotów. Gdyby pan mógł rzucić na nią okiem...
- OK, ale tak w ogóle to dlaczego leży tutaj słoma?
- A dlaczego masz na twarzy maskę?
- Hmm... zrób mi loda.

Rzygam proszę pana

Piotrek606 • 2014-11-19, 00:10
674

Kultura musi być 8-)
Shock • 2014-11-19, 04:15  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
@up

Gratuluje.

Wierszyk

Bodzio89Rdk • 2015-06-08, 22:01 IGNORUJ TEMATY Z DZIAŁU "INNE CZARNOŚCI"  
742
IDE SPAĆ k***A MAĆ

Czas wyłączyć już Sadola
Bo już późna dzisiaj pora
Obejrzałem ze trzydzieści
Postów różnej tutaj treści
Alkoholów degustacje
Jak blondynka na ryj plackiem
Jak policja nie zna prawa
Jak pedałów trzeba złamać
Jak Segwaya nie używać
Ryby z łuku pozabijać
Jak psy skaczą dwa trzydzieści
Motorówką zmoczyć leszczy
Piwa dzisiaj już za dużo
Może główna czy za dużo?
Pozdrowienia dla Sadoli
Niech się każdy dziś pie**oli :D
Bedzial • 2015-06-08, 23:01  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
Sam się pie**ol mości panie
Wszak nie pora to na spanie
Jeszcze tyle do przejrzenia:
Jak ktoś nasrał do jedzenia
Jak ktoś spadł ze stromej skarpy
I ryj ma od tego zdarty
Jak się rusek rozpie**olił
Ładą w zakręt nie wyrobił
Mógłbym tak wymieniać w p*zdu
Lecz ryzyko to pogwizdu
Idę patrzeć zatem dalej
SKARBIE! Piwa mi z lodówki nalej!

Aport

Duch • 2015-05-12, 08:53
1325
No leć leniwy ch*ju :krejzi:

~Beny • 2015-05-12, 09:07  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
@up, a później się okazało, że sztuczny :amused:

pasta wyborcza

amteuszek • 2015-06-03, 11:40
101
Dzień wyborów, wsiadam do PKS'a, kierowca ch*j mówi "legitymacja śmieciu". A ja nie mam bo mame wyprała, płacę ciężko zarobione 80gr i z płaczem siadam koło staruszki, za chwilę wyjęła telefon i przez 2 godziny stania w korku pie**oliła komuś o tym jaki słodki jest jej wnuczek. Wyk***iam na rondzie, liczę pieniądze, jak ch*j srebrnych tyle co na bilet, dwie garstki żółtych a papierowe zaj***ła staruszka #jak #tu #rzyć ? Wchodzę do sklepu a tam jak żywy za ladą prezydent Komorowski, mówie mu, Panie daj Pan wodę ja zapłacę żółtymi, Bronas liczy zawzięcie i mówi ze jak ch*j 1 grosz za mało. Błagam go, Panie Prezydencie to tylko grosik.. Bronek pozostał nie wzruszony, nagle moim oczom ukazał się święty Janusz Korwin, ja ze łzami w oczach a on na to ze da mi ten grosik... a nagle ze zwinnością kota do sklepu wj***ł się Ondrej Duda (nie ten z Legii, ten drugi) z antenką na głowie, Janusz widząc go sp***olił, a ja pytam Ondreja, na ch*j mu ta antena, wtedy moim oczom ukazał się Jarek K. z padem od P(i)S2 w ręku. Zaczął coś naciskać i momentalnie Ondrej zaczął mnie napie**alać.. kolano, kolano, łokieć, bania znowu kolano, wszelkie kombinacje. Dostałem wpie**ol, nie zaspokoiłem pragnienia, zawiódł mnie mój idol, spoglądam na ladę a tam jabłko, piękne i soczyste, sekunde później Bronek przeskoczył przez ladę, chwycił jabłko i rozj***ł mi je na mordzie mówiąc że jabłek to za ch*ja nie sprzeda. Wstałem, zrozumiałem jaką jestem ciotą i poszedłem zagłosować na piosenkarza. Nie bylo bo wlasne ;p pierwszy temat, wiec nie wiem czy mnie tu wyr*chaja na przywitanie czu cus.
nowynick • 2015-06-03, 12:48  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
tyle razy pominąłem dobre tematy gdzie ktoś się ciekawie rozpisywał, bo nie miałem czasu przeczytać. Akurat dziś kiedy miałem nadmiar czasu musiałem trafić na takie gówno...
325
Siema,

w związku z piątkowymi wydarzeniami u żabojadów, zamieszczam poradnik jak dostać pozwolenie na broń. Niestety nie ma lekko. Polski rząd utrudnia sprawę i trzeba się trochę nagimnastykować.

W odróżnieniu od pozwolenia na kolekcjonerki czy inne prezenty, broń sportową można nosić przy sobie załadowaną. A może coś większego, jak strzelba albo karabinek? Nie ma sprawy. :snajper2:A ceny samej broni? Nie jest najgorzej. 1-2 tys. zł i już jest niezły sprzęt. :samoboj: Dla przykładu można sprawdzić ceny i asortyment takich sklepów jak skawinski-bron, sklepincorsa, sprzetmilitarny czy bron.

Dla ludzi, którym krwawią oczy i uszy przez pana w filmie, zamieszczam poniższy tekst:
Cytat:

W tym filmie opowiemy o tym, jak uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych — czyli omówimy procedurę, która jest do tego niezbędna.

Na takie pozwolenie można mieć pistolety i rewolwery, karabiny, także samopowtarzalne (półautomatyczne), oraz gładkolufowe strzelby. Takie pozwolenie wbrew pozorom nie jest ograniczone do pistoletów i karabinów małego kalibru.

Pozwolenie na broń do celów sportowych uprawnia do kupienia między innymi:

karabin wyborowy Dragunowa (SWD),
pistolet Glock 17 czy Colt 1911,
karabinek AK czy M4 (w wersji pozbawionej możliwości strzelania ogniem samoczynnym, automatycznym),
strzelbę.
Taką broń i amunicję do niej możesz później trzymać w domu, a także zabierać ze sobą na strzelnicę. Od 01.10.2014 r. broń palną posiadaną na podstawie pozwolenia na broń do celów sportowych można nosić przy sobie w kaburze, w stanie naładowanym (co wcześniej nie było możliwe).
W USA większość youtube’owych kanałów i blogów na tematy związane z przygotowaniami na trudne czasy zawiera treści związane z posiadaniem i używaniem broni palnej. Nie bez przyczyny popularnym powiedzeniem jest, że na trudne czasy wystarczy mieć bullets, beans & band-aids, czyli amunicję, fasolę w puszkach i materiały opatrunkowe.

W Polsce na 100 obywateli przypada średnio 1,3 sztuk broni palnej. Na tle Europy jest to wielkość bardzo mała. Nawet u naszych bezpośrednich sąsiadów broni jest więcej — w Niemczech 30,3 sztuki, w Czechach 16,3 szt., na Słowacji 8,3 szt.

Mimo to, w Polsce dość łatwo można uzyskać pozwolenie na broń. Wystarczy tylko być dorosłym, zdrowym psychicznie, niekaranym i mieć dostatecznie dużo czasu, determinacji i także trochę pieniędzy.

Informacje podane w tym filmie oparte są na ustawie o broni i amunicji według stanu prawnego na połowę 2014 r.

1. Członkostwo w klubie strzeleckim
Do posiadania pozwolenia trzeba być członkiem stowarzyszenia o charakterze strzeleckim, czyli innymi słowy — klubu strzeleckiego.

Ten etap będzie mocno zależeć od konkretnego klubu strzeleckiego. Ja osobiście jestem członkiem Związkowego Klubu Strzeleckiego w Warszawie. Żeby zostać jego członkiem, musiałem przejść tzw. staż kandydacki, który wymagał 10 wizyt na strzelnicy, by postrzelać pod okiem instruktora. Staż kosztował 100 złotych, 10 strzelań to koszt min. 250 PLN (koszt amunicji). Później wpisowe do klubu (280 PLN) i składka roczna (300 PLN + 44 PLN za ubezpieczenie + 10 PLN składki na WMZSS).

2. Patent strzelecki
Do pozwolenia na broń potrzebne jest posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w ustawie. Te kwalifikcje potwierdza tzw. patent strzelecki. 3 miesiące po zapisaniu się do klubu można zdawać egzamin na patent. Na wniosku o nadanie patentu strzeleckiego (który zabierasz na egzamin) podpisuje się ktoś z klubu, oraz lekarz stwierdzający, że Twój stan zdrowia umożliwia bezpieczne uprawianie sportu strzeleckiego. W wielu przypadkach lekarz obecny jest na egzaminie i ten podpis można wtedy uzyskać po krótkim badaniu.

Egzamin składa się z 2 części — teoretycznej i praktycznej. W teoretycznej sprawdzana jest znajomość prawa, zasad bezpieczeństwa posługiwania się bronią i regulaminów dyscyplin strzeleckich. Nie jest to nic trudnego, w internecie można znaleźć listy pytań na egzamin wraz z opracowanymi odpowiedziami. Jedną możecie znaleźć np. tutaj.

Część praktyczna dla pistoletu i karabinu sprowadza się do sprawdzenia, czy delikwent wie jak się posługiwać bronią (umie załadować, nie celuje w egzaminatora, nie odkłada naładowanej broni na stół, kieruje ją w stronę kulochwytu) i czy oddaje powtarzalne strzały. Niekoniecznie muszą być w środek tarczy, ale powinny być blisko siebie. Ze strzelbą jest trudniej, tu należy zestrzelić 3 z 5 rzutków.

Egzamin kosztuje 400 PLN. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w moim artykule.

3. Licencja zawodnicza
Do pozwolenia na broń potrzebne jest posiadanie licencji właściwego polskiego związku sportowego. Ta wystawiana jest automatycznie na podstawie patentu po zdaniu egzaminu, na pierwszy rok (tj. do końca roku). Problem jest tylko z jej odnawianiem — żeby licencję odnowić, trzeba w danym roku zaliczyć odpowiednią liczbę startów w zawodach z różnych konkurencji, dla 3 dyscyplin (pistolet, karabin, strzelba) — 4 dla pierwszej dyscypliny i po 2 dla kolejnej. Mając licencję na wszystkie 3 rodzaje broni, musimy zrobić łącznie 8 startów. Dla osoby odpowiednio zdeterminowanej jest to kwestia 2-3 wyjazdów na strzelnicę. Dwa starty z pistoletu centralnego zapłonu i pistoletu bocznego zapłonu to dwa starty.

Dlatego dobrze jest pierwszy raz licencję dostać na początku roku, żeby nie wkopać się w konieczność gorączkowego startowania w zawodach, by odnowić licencję. Brak startów = konieczność zdania egzaminu.

Licencja kosztuje 50 PLN/rok.

4. Badania lekarskie i psychologiczne
Mając patent i licencję, idziemy na badania do uprawnionego lekarza i psychologa. Ich listę znajdziemy na stronie odpowiedniego wydziału postępowań administracyjnych policji. To koszt rzędu kilkuset złotych, ale ile dokładnie, to znów mocno zależy od konkretnego lekarza. Czasem potrzebują oni dodatkowych badań, by ocenić stan zdrowia delikwenta.

5. Podanie do Wydziału Postępowań Administracyjnych komendy wojewódzkiej policji
Z kompletem dokumentacji:

zaświadczeniem z klubu,
kopią dokumentu potwierdzającego nadanie licencji,
kopią dokumentu potwierdzającego nadanie patentu,
wynikami badań,
potwierdzeniem wniesienia opłaty skarbowej,
piszemy pismo do wydziału postępowań administracyjnych odpowiedniego ze względu na miejsce stałego pobytu.

W zasadzie te dokumenty powinny wystarczyć, by dostać pozwolenie na np. 10 sztuk broni, jeśli tylko jesteśmy w stanie to uzasadnić (np. planowanymi startami w różnych konkurencjach). W praktyce policja żąda pokazania potwierdzenia startów w zawodach w różnych konkurencjach, choć teoretycznie (patrząc na opinię naczelnego sądu administracyjnego) nie powinna.

W każdym razie, na tym etapie policja sprawdza jeszcze, czy delikwent nie był karany. Dzielnicowy musi przygotować opinię z miejsca zamieszkania (np. pod kątem tego, czy urządzasz żonie awantury), co czasem wymaga spotkania się z nim.

Jeśli wszystko jest OK, dostajesz pozwolenie na broń.

Na tym etapie zamawiasz szafę na broń i występujesz o wydanie tzw. promesy, czyli dokumentu, który zostawia się później w sklepie. Z fakturą za zakup broni idziemy później do wydziału postępowań administracyjnych, by otrzymać legitymację posiadacza broni.

I tyle. I cieszymy się z posiadanej broni, bezpiecznie się z nią obchodzimy i jeździmy na zawody.

To nie jest trudne, choć wymaga pewnej determinacji. W przypadku procedur obowiązujących w moim klubie może to zająć 10-12 miesięcy, począwszy od pierwszej wizyty na strzelnicy.

Jeśli nie jesteś przekonany, czy warto posiadać pozwolenie na broń, po prostu wybierz się na strzelnicę i zobacz, jaka to frajda. :)

Źródło: www.domowy-survival.pl
Damian2 • 2015-11-15, 10:29  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
2xup
Lewacka p*zda za 5 groszy.

Tatko.

Beny • 2016-01-16, 01:07 IGNORUJ TEMATY Z DZIAŁU "INNE CZARNOŚCI"  
1747
Mistrz drugiego planu :mrgreen:
A jak się wczuł :amused:
~zsakuł • 2016-01-16, 01:13  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
Stary lepiej niż córeczki wywija. Skradł im szoł :D

rosyjska animacja z merkel

odbytpsa • 2016-03-18, 15:45
2142
poj***na, ale prawdziwa

zaj***ne z jbzd.pl
Wiechowy • 2016-03-18, 16:50  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
@up
Co ty pie**olisz. Jak to się ma do tego co na tym filmiku, toż na nim jest 101% prawdy.

Pies w aucie

ul...........rt • 2018-07-30, 16:23
1105
Czyli o zostawieniu psa w nagrzanym aucie :amused:

chili • 2018-07-30, 16:36  Najlepszy komentarz Najlepszy komentarz (210 piw)
Piwo za wygolonego rowa. :amused: Się uśmiałam! :P
X