18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ben Collins próbuje zdać polski egzamin na prawo jazdy

Marnotrawny • 2015-12-16, 07:12
Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga - w swojej książce autor znany między innymi z Top Gear daje praktyczne porady, jak jeździć. Ale czy kierowcy rajdowemu, który z autem potrafi zrobić wszystko, uda się zdać polski egzamin na prawo jazdy?

~Velture

2015-12-16, 07:48
Bez jaj. Za moich czasów jak zdawałem prawko czyli ok 10 lat temu to już były poj***ne pytania ale pytanie czy dzieciak na antydepresantach może mieć problemy ze wzrokiem rozpie**ala system na łopatki...

Nawet się przyznam ,że teorię oblałem za 1wszym razem bo wyj***łem się na pytaniu o to jak postępować z ofiarą wypadku (no i tam 2 innych). Zaznaczyłem opcję pomysłowego dobromira czyli ,że ofierze wypadku dać się napić wody i rozmawiać z nią :D
No tak k***a od serca leciałem :D

Ale na obronę dodam ,że praktykę za 1wszym przeleciałem.
Najbardziej się bałem hamowania awaryjnego bo to w ch*j nienaturalne jak pasażer krzyczy stop i aby się zatrzymać ale allah chciał ,że autentycznie podczas egzaminu mi się pijak przewrócił z chodnika na drogę przede mną i egzaminator uznał ,że to zaliczy jako hamowanie awaryjne :D


Ale skoro już się produkuję to wk***iało mnie to ,że ruszanie pod górkę trzeba było z ręcznym wykonywać. Ja robiłem to normalnie bez ręcznego i mój instruktor mówił ,że na egzaminie trzeba z ręcznym bo jak zobaczą ,że bez to obleją. To nie ma k***a żadnego sensu.

idejakprzecinak

2015-12-16, 08:38
Powiem tak, że egzaminy starego typu, gdzie był pełny plac + jazda w mieście były dużo lepsze bo sprawdzały przynajmniej w niewielkim stopniu rzeczywiste umiejętności kierowcy. Pamiętam jak dziś, ze najgorszym manewrem dla wszystkich było wykonanie tzw. koperty. Moim zdaniem kiedyś kursant wyjeżdżał lepiej przygotowany na miasto niż dzisiaj. Jeśli chodzi o teorię to jak dla mnie powinna być sprawdzana znajomość przepisów ruchu drogowego i umiejętności (lub chociaż sama wiedza) pierwszej pomocy. Po ch*j zadawać zbędne pytania takie jak pokazano w filmie? A skąd kursant ma niby wiedzieć czy ten dzieciak będzie miał problemy ze wzrokiem? No ale to jest Polska i pytania są ustawiane tak aby jak najmniejsza liczba ludzi zdała. Taka maszynka do robienia pieniędzy :P

bloodwar

2015-12-16, 09:10
@idejakprzecinak -te właśnie testy na placu były idiotyczne bo ZAWSZE były te same odległości między przeszkodami, ZAWSZE były te same samochody etc. A potem wyjeżdza taki jełop na miasto, samochód z tylu jest o pół metra dalej i on nie wie co robić bo zawsze celował w tylną tyczkę i jak się pojawiła w lusterku to robił cały obrót w lewo a teraz tyczki nie ma i co robić? Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy przyjdzie mu jechać większym samochodem albo - o zgrozo! - busikiem i szok, bo to duże takie! Albo jak moja koleżanka - potrafi zaparkować w kopercie ale tylko jak koperta jest po prawej, więc jak wjedzie w jednokierunkową i ma miejsce do parkowania w kopercie po lewej ręce to rezygnuje i szuka gdzie indziej bo nie wykreci :)

idejakprzecinak

2015-12-16, 09:51
@bloodwar - myślenia to się samemu trzeba nauczyć i orientacji w przestrzeni także. Tego na żadnym kursie nie nauczą.

oleyu

2015-12-16, 10:37
Liczy się kasa dla ośrodka. Każdy nauczy się jeździć później. Tak do tego podchodzą.

fantastico

2015-12-16, 11:15
Dobrze ktoś mundry powiedział, zgodnie z przepisami jedziesz tylko raz...na egzaminie. Wiele przepisów ruchu drogowego jest po prostu sp***oliną i stosowanie się do nich więcej zagrożenia potrafi sprawić niż nie podporządkowywanie się.

Poza tym jeździć uczysz się później po egzaminie ... zdrowy rozsądek + zasada ograniczonego zaufania.

Jules_Winnfield

2015-12-16, 12:13
Ktoś mi wyjaśni jak pytanie o antydepresanty albo tym podobne gówno może poprawić bezpieczeństwo na drogach ?

mygyry

2015-12-16, 12:16
Idioci robią takie przepisy dla idiotów, którzy je egzekwują. Mnie gościu oblał bo mijając autobus mzk on włączył kierunkowskaz no to, że nie ustąpiłem pierwszeństwa i ch*j, że byłem w połowie jego pojazdu, najważniejsze żebyś przyszedł zapłacił za kolejny egzamin

MexicoCojonez

2015-12-16, 12:39
@Velture, ale przecinki to stawiaj w dobrym miejscu.

Ver0

2015-12-16, 12:43
Jak można nie zdać praktycznego? lol

~Velture

2015-12-16, 12:46
@MexicoCojonez
Nie i ch*j. Zawsze w necie daję przecinek spację po słowie. Wiem ,że robię to źle ale robię to bo ch*j i k***a tyle. Taki mam j***ny kaprys i życia nie będziesz mi układał :D

Orzechcco

2015-12-16, 12:49
ja zdałem za pierwszym miesiac temu i ch*j wam w dupy p*zdy co nie umiecie jezdzic i placzecie

Miacholl

2015-12-16, 12:56
Pytanie o antydepresanty ma sens taki, że jeden z drugim bierze bez opamiętania leki (nawet bez konsultacji z lekarzem) nie czyta ulotek. Potem jełopy nie wiedzą, że mogą zasnąć za kółkiem, mieć problemy z koncentracją i ostrością widzenia. Dzięki takiemu pytaniu wiedzą, że warto się stosować do ulotek leków, gdyż potem jeżdżą jak naćpani.

brontokoparka

2015-12-16, 12:58
Velture napisał/a:

Bez jaj. Za moich czasów jak zdawałem prawko czyli ok 10 lat temu to już były poj***ne pytania ale pytanie czy dzieciak na antydepresantach może mieć problemy ze wzrokiem rozpie**ala system na łopatki...



Bez jaj ale ok 10 lat temu nie było takich pytań. Była baza 4xx pytań stricte związana z ruchem drogowym.