18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Belgia chce ograniczyć władzę islamskich polityków

ke...........85 • 2013-04-04, 10:38
Chyba się ktoś w końcu obudził.

Cytat:

Kiedy nowopowstała Partia Islamu zapowiedziała dążenie do wprowadzenia w Belgii prawa szariatu, członkowie parlamentu zaproponowali zmniejszenie władzy muzułmańskich ekstremistów, którzy wygrali w wyborach lokalnych lub krajowych.

W przemowie do parlamentu belgijskiego Alain Destexhe, poseł z partii Mouvement Reformateur, największej francuskojęzycznej, klasycznej liberalnej partii Belgii oraz Philippe Pivin, liberalny członek parlamentu, będący również zastępcą burmistrza Koekelberg (przedmieścia Brukseli), oświadczyli, że koniecznością jest poskromienie władzy wybranych muzułmanów, których poglądy są niezgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w lutym 2003 roku, że islamskie prawo szariatu jest “niezgodne z fundamentalnymi zasadami demokracji”. Trybunał oznajmił, że system prawny bazujący na prawie szariatu “odchodziłby od Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, szczególnie w kwestii statusu kobiet oraz tego, że interweniowałby we wszystkich sferach prywatnego i publicznego życia zgodnie zasadami religii”.

Według ustawodawczej propozycji, którą mogą teraz podpisać inni członkowie belgijskiego parlamentu, ultrakonserwatywni muzułmanie wybrani do sprawowania publicznych urzędów są nieodpowiedni do prowadzenia lokalnych rządów lub organów społecznych.

Destexhe powiedział, że ponieważ muzułmańscy politycy w Belgii budują odizolowane społeczności i paralelne społeczeństwa, podjęcie działań jest konieczne. Ludzie z Partii Islamu odmawiają podania ręki kobietom. Nie chcą mieszać się z innymi w środkach transportu publicznego lub innych miejscach publicznych. Nawołują do brania ślubu i zasłaniania twarzy w wieku 12 lat, bazując na prawie islamskim, stwierdził polityk. Członkowie Partii Islamu odmówili podania ręki Francoise Schepmans, burmistrzyni Molenbeek [okolica Brukseli z przewagą muzułmanów]. Myślę, że niektórzy ludzie nie rozumieją jak bardzo podobne jest to do zachowań ekstremalnej prawicy i jak tworzą oni swoje własne, odizolowane społeczeństwo.

Inicjatywa posłów jest odpowiedzią na deklaracje członków Partii Islamu, którzy w październiku ub. roku zostali wybrani do władz lokalnych w Molenbeek-Saint-Jean i Anderlechcie. Jeden z nich, Redouane Ahrouch, powiedział w publicznej telewizji RTBF: Myślę, że musimy uwrażliwić ludzi, sprawić, by zrozumieli zalety posiadania [w kraju] muzułmanów i islamskiego prawa. A wtedy jego wprowadzenie będzie już całkowicie naturalne i staniemy się państwem islamskim. Na pytanie dziennikarza: Islamskie państwo w Belgii?, islamista odpowiedział: W Belgii, oczywiście. Jestem, za wprowadzeniem szariatu. To będzie długa walka, może trwać dziesiątki lat, ale ruch już się zaczął.

Partia Islamu chce wystawić kandydatów w wyborach europejskich w roku 2014. Jej kampania opiera się na trzech postulatach: wprowadzenia posiłków halal w stołówkach szkół publicznych, oficjalnego uznania przez państwo islamskich świat oraz legalizacji noszenia islamskich zasłon głowy w miejscach publicznych.

Minister spraw zagranicznych Belgii, Didier Reynders, wezwał niedawno do wprowadzenie wzmożonego monitoringu kazań wygłaszanych w meczetach, pod katem ewentualnych treści ekstremistycznych. Zamiast budować w naszym kraju umiarkowany islam, imamowie i inni kaznodzieje zwracają się ku poglądom salafickim i popierają ruchy radykalne, powiedział. Reynders zaproponował też uzależnienie państwowych dotacji dla meczetów (około 300 w całej Belgii) od treści, jakich się tam naucza.



źródło

oooouz

2013-04-04, 10:53
władze to te zwierżeta mają
ale w stajni jak rvchają kozy

NieWiemZeWiem

2013-04-04, 11:42
przeczytajcie moj pierwszy post..Jestem z Belgii i tam opisalem jak to sie zaczelo.
I tak jest za pozno... Moze jakby wiecej polakow przeprowadzilo sie do Belgii to jakis porzadek by sie zrobilo ale wiecie...polowa Belgii to francuskie pedaly....eee tam smiech na sali a nie kraj

cerastes

2013-04-04, 12:06
to już i tak nic nie zmieni.. zresztą każdy z nas widzi co się dzieje na zachodzie Europy..

Socjaliści europejscy mieli nadzieje że islamscy emigranci będą się socjalizować z kulturą i wolnością która daje im nowoczesna Europa.. i co? się kurhwa przeliczyli i to dobrze.. Islam idzie w radykalizm, ciapaki nigdy nie wyrzekną się swojej religii. A młode pokolenia nie chcą się różnić i zmieniać wartości przekazywanych przez rodziców..

Zresztą Kadafi to przewidział i mówił otwarcie.. że Islam przejmie do 50 lat Europę Zach.. Jasno zaznaczył że doprowadzą do tego sami Europejczycy którzy wyrzekają się własnej kultury i tożsamości..

Sprawa się skończy tak, że szybki przyrost naturalny muzułmanów we Francji i Niemczech spowoduję to że ok. 2055-60 liczba obywateli wyznających islam wyniesie powyżej 50% całego narodu.. i teraz jest problem bo powstanie partia której głównym celem będzie wprowadzenie Islamu jako Religii dominującej (czyli większości) i wprowadzenia prawa Szariatu...

Wszystko się odbędzie zgodnie z demokracją, większością głosów.. bez ani jednego wystrzału..
i co powiedzą wtedy Europejczycy prześladowani we własnych krajach? Jedynym wyjściem będzie Nacjonalizacja państwa i rządy stricto prawicowe.. innego logicznego wyjścia nie ma !!

seba_jot

2013-04-04, 12:23
wypie**olić z Europy to ciapate kurestwo! szmatogłowi kozojebcy :idzwch*j:

xarkons

2013-04-04, 12:38
Oby cos sie zaczelo, bo takie czytanie ze te brudne k***y chca wprowadzac swoje prawa w europejskich krajach to sie az zygac chce. Powinno byc prawo jak w Japoni zero tolerancji sk***ysynom, tam wszyscy wiedza ze jak wpuszcza islamow do kraju na dlugo to zaczna odpie**alac allahy akbary i rozk***iac rewolucje. Jebac tych cwe*i ch*ja maja i ch*ja dostana.

RockyWood

2013-04-04, 12:46
@cerastes

jeśli do tego dojdzie to łatwo można przewidzieć długą i krwawą wojnę domową. Islamiści kiedy już są w większości w danym kraju rozpoczynają dalszą ekspansję w bardziej wyrafinowany sposób (palenie kościołów, represje, egzekucje, ucinanie głów innowierców itp). Myślę że ludzie obudzą się w końcu z ręką w gównie i coś z tym będą chcieli zrobić... oczywiście po fakcie.

To co dzisiaj się dzieje w Europie, każdy widzi, każdy wie co islam robi z krajami takimi jak Francja i to nie od dzisiaj. Myślę że politykiery doskonale zdają sobie sprawę z następstw i konsekwencji tworzenia udogodnień dla szmatogłowych ale mają to głęboko w dupie póki mają dzięki temu wypchane konto.
Prawdopodobnie nasz kraj mimo wszystko się nie da i to właśnie będzie główny powód by na Polskę po prostu napaść z zachodu. do 2050 to już nie będą pewnie bogate zachodnie Niemcy a islamska prowincja gdzie kobietę bez burki będą kamienować na miejscu. Wszędzie gdzie panoszy się islam można zauważyć uwstecznianie się ogólnie społeczeństwa dzięki wspaniałym prawom szariatu.

Policeman

2013-04-04, 12:59
ch*ja się mogą budzić, Belgowie, Holendrzy, Francuzi, Niemcy,- dla nich jest już za późno i ch*j im w dupę. Wolałbym, by na zachodzie panował biały człowiek, ale jak debilom nie można było przetłumaczyć tego przez 20 lat, to trudno, to ich otwarcie na świat, tolerancja i egzotyka, sprawiło, że obecnie tylko poprzez demografię, Belgowie odchodzą w niebyt, w nicość, dobranoc, czerń, nie ma was. Dumny, tysiącletni naród flmanadzki przestaje istnieć. Przeczytajcie DOKŁADNIE TEN TEKST. Ci politycy mówią, że muzułmanie są tak samo groźni jak....prawica [!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!], ludzie, którzy od lat mówili im, że kraj musi być narodowy, że chrześcijański, że islam to zagrożenie, że imigranci przyniosą zgubę, teraz dostąpili zaszczytu bycia równym zagrożeniem wobec imigrantów!! :D . ch*j w dupę belgom, wielki czarny, a ciapaty w gębę. Mogą sobie teraz zmieniać prawo, czy robić projekty, za kilka lat będą wołali o pomoc, bo rodowitych Belgów będzie tam może z 15-20%, a potem będzie cisza, uciekną do Francji, gdzie za kolejne 10 lat będzie to samo, zgadnijcie gdzie będą uciekać wtedy - tak, do nas. I ja myślę, że za tą solidarność z roku 39' i 45' i wszystkie inne, powinniśmy zamknąć granicę, otoczyć ją czołgami i strzelać do sk***ieli.

EdmundKemper

2013-04-04, 13:02
Tak, bądźmy dalej tolerancyjni, gloryfikujmy fikcyjną dobroć ZSRE, a nie będziemy mieli za 80 lat gdzie żyć. Albo wyplenią nas z Europy i będziemy się gnieździć na Bliskim Wschodzie jak ciapate, wybijać nawzajem i wprowadzać równie durne prawa jak teraz. A zresztą, może jak to się stanie to później znowu nasze pokolenia napadną na Europę i ją przejmą.

bober4

2013-04-04, 13:13
Trzeba było wybijać brudasów póki za późno nie było.

radek225

2013-04-04, 13:39
Co Belgowie chcieli to mają. Już nie ma Belgii, tylko kalifat belgijski.

drjointbdg

2013-04-04, 13:41
Jak czytam takie tematy to mam ochote wyjsc, i przypie**olic losowemu ciapatemu mlotkiem, takim z 5kg ze ze lba nie byloby co zbierac. Co oni sobie k***a mysla...

PanEmo

2013-04-04, 13:44
"Obudził" z ręką w nocniku.

Kwadrans

2013-04-04, 13:51
Europa musi teraz zbankrutować. W innym wypadku, wystarczy ze muzułmanie przejmą Kraj niemiecki a narzucą nam polityke pod groźbą sankcji unijnych.

Wtedy bedzie walka domowa bo polacy się raczej nie dadzą. Zaczniemy masowo chodzic do kościołów i zwracać się w kierunku polityków wierzących.

Jeśli Europa zbankrutuje bedziemy po czasie potęgą dyktującą warunki.

koozzi

2013-04-04, 13:59
Mam wujka z Belgii i potwierdza, że tam się nie da żyć. Ostrzegał tylko, żebyśmy nie budowali meczetów, bo od tego się zaczyna, a tego bydła w sposób cywilizowany się nie powstrzyma.