18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Belgia chce ograniczyć władzę islamskich polityków

ke...........85 • 2013-04-04, 10:38
Chyba się ktoś w końcu obudził.

Cytat:

Kiedy nowopowstała Partia Islamu zapowiedziała dążenie do wprowadzenia w Belgii prawa szariatu, członkowie parlamentu zaproponowali zmniejszenie władzy muzułmańskich ekstremistów, którzy wygrali w wyborach lokalnych lub krajowych.

W przemowie do parlamentu belgijskiego Alain Destexhe, poseł z partii Mouvement Reformateur, największej francuskojęzycznej, klasycznej liberalnej partii Belgii oraz Philippe Pivin, liberalny członek parlamentu, będący również zastępcą burmistrza Koekelberg (przedmieścia Brukseli), oświadczyli, że koniecznością jest poskromienie władzy wybranych muzułmanów, których poglądy są niezgodne z Europejską Konwencją Praw Człowieka.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł w lutym 2003 roku, że islamskie prawo szariatu jest “niezgodne z fundamentalnymi zasadami demokracji”. Trybunał oznajmił, że system prawny bazujący na prawie szariatu “odchodziłby od Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, szczególnie w kwestii statusu kobiet oraz tego, że interweniowałby we wszystkich sferach prywatnego i publicznego życia zgodnie zasadami religii”.

Według ustawodawczej propozycji, którą mogą teraz podpisać inni członkowie belgijskiego parlamentu, ultrakonserwatywni muzułmanie wybrani do sprawowania publicznych urzędów są nieodpowiedni do prowadzenia lokalnych rządów lub organów społecznych.

Destexhe powiedział, że ponieważ muzułmańscy politycy w Belgii budują odizolowane społeczności i paralelne społeczeństwa, podjęcie działań jest konieczne. Ludzie z Partii Islamu odmawiają podania ręki kobietom. Nie chcą mieszać się z innymi w środkach transportu publicznego lub innych miejscach publicznych. Nawołują do brania ślubu i zasłaniania twarzy w wieku 12 lat, bazując na prawie islamskim, stwierdził polityk. Członkowie Partii Islamu odmówili podania ręki Francoise Schepmans, burmistrzyni Molenbeek [okolica Brukseli z przewagą muzułmanów]. Myślę, że niektórzy ludzie nie rozumieją jak bardzo podobne jest to do zachowań ekstremalnej prawicy i jak tworzą oni swoje własne, odizolowane społeczeństwo.

Inicjatywa posłów jest odpowiedzią na deklaracje członków Partii Islamu, którzy w październiku ub. roku zostali wybrani do władz lokalnych w Molenbeek-Saint-Jean i Anderlechcie. Jeden z nich, Redouane Ahrouch, powiedział w publicznej telewizji RTBF: Myślę, że musimy uwrażliwić ludzi, sprawić, by zrozumieli zalety posiadania [w kraju] muzułmanów i islamskiego prawa. A wtedy jego wprowadzenie będzie już całkowicie naturalne i staniemy się państwem islamskim. Na pytanie dziennikarza: Islamskie państwo w Belgii?, islamista odpowiedział: W Belgii, oczywiście. Jestem, za wprowadzeniem szariatu. To będzie długa walka, może trwać dziesiątki lat, ale ruch już się zaczął.

Partia Islamu chce wystawić kandydatów w wyborach europejskich w roku 2014. Jej kampania opiera się na trzech postulatach: wprowadzenia posiłków halal w stołówkach szkół publicznych, oficjalnego uznania przez państwo islamskich świat oraz legalizacji noszenia islamskich zasłon głowy w miejscach publicznych.

Minister spraw zagranicznych Belgii, Didier Reynders, wezwał niedawno do wprowadzenie wzmożonego monitoringu kazań wygłaszanych w meczetach, pod katem ewentualnych treści ekstremistycznych. Zamiast budować w naszym kraju umiarkowany islam, imamowie i inni kaznodzieje zwracają się ku poglądom salafickim i popierają ruchy radykalne, powiedział. Reynders zaproponował też uzależnienie państwowych dotacji dla meczetów (około 300 w całej Belgii) od treści, jakich się tam naucza.



źródło

Wójcik

2013-04-04, 14:05
Jest jedna opcja rozwiązania kwestii islamskiej w Europie która będzie skutecznie ograniczać ich inwazje :hitler:

drzymek1906

2013-04-04, 14:32
Pierwsze co zrobiłem to zobaczyłem żródło, a po tym date dodania artykułu.. Uff, nie na prim aprilis, moge teraz zacząc czytać

KlinikaAborcyjna

2013-04-04, 14:40
Czy Belgów aż tak poj***ło aby finansować (dotować) islamskie meczety ?

A wrzucić do każdego świński łeb i rozlać 5 litrów smalcu !

Psycholciu

2013-04-04, 16:15
ale oni nie powiedzieli, ze cofną dotacje, tylko wysla zwiad i przemysla, ktorym dawac, a ktorym nie :D ciapki włażą w europe w prostym celu, sami mowia o tym, ze chca wybic bialych, czy tam niewiernych. A my w Europie gadamy o tolerancji... wyjdz na ulice w Arabii Saudyjskiej z Krzyżem na piersi, ktory jest symbolem Twojej wiary i mów, że nie możesz sie sprzeniewierzyc swojemu Bogu i przejść na islam, a przy okazji miej obok swoją kobietę, Polkę, blondynkę z odkrytymi długimi włosami w zwiewnej sukience, gdzie lekko widać kolanka i daj jej buzi w policzek, bo kochasz ją nad życie ;)

Kuriki

2013-04-04, 16:53
Wspominał już ktoś o konkretnych -w tym siłowych- rozwiązaniach? Nie? W takim razie ja to zrobię.

Ludzie, którzy są przeciw islamizacji powinni założyć partie nastawione na walkę z islamem. Jedna silna, liczna partia w każdym normalnym kraju. I niech te partie współpracują ze sobą.
Oficjalnie w "dzień" uświadamiać powinny ludzi o zagrożeniach płynących z tolerancji wobec islamu etc, a w "nocy" wysyłać własne bojówki po świecie by w strategiczne punkty - typu jakiś większy duchowy przywódca lokalnych ciapatych- uderzać i eliminować po kolei ogniska zapalne :nietoperz:

Proszę o usprawnienie tego planu bo mi coś chaotycznie wyszło :nazimaja:

ZiggyChajzer

2013-04-04, 17:16
czemu w komentarzach wszyscy są w miarę ogarnięci a do rządzenia Polacy wybierają zawsze nagorsze czerwone kradnące k***y?

Ne...........es

2013-04-04, 17:54
znowu pie**olenie o muzulmanach? wy to sie k***a nudzicie albo probujecie sie dowartosciowac haha :D

dozek

2013-04-04, 18:52
@Mr Tornister bo czerwone i czarna mafia nie dopuszcza młodych do rządzenia

Kuriki

2013-04-04, 19:15
Mr Tornister, Bo ludzie tutaj to nie jest "większość" głosująca.

dozek, Nie o to chodzi. Na razie mamy taką sytuację, że jakby ludzie głosowali na jakąś pożyteczniejszą, lepszą i porządniejszą partię -choćby i na NKP bo to jest niezła alternatywa dla tych mend, które teraz przy korycie siedzą- to by ta lepsza, zdaniem ludu, partia dopchała się do władzy.

Jest po prostu tak, że na sadolu siedzą ludzie rozsądni z tym, że tutejsi użytkownicy nie są grupą wystarczającą do przepchnięcia dobrej partii.

Eliot Imperio

2013-04-04, 19:28
Ale czemu wy się tak oburzacie. Niemce i reszta europy sama ich naściągała, bo chcieli mieć tanią siłe roboczą. A że są niewdzięczni i nie lubią innego koloru skóry wiadomo nie od dziś. W polsce nie ma szans na meczety. I tutaj powinien pojawić się kościół, ale z władzami na czele na wzór nowego papieża, który jest skromny i nie lubi przepychu. Popatrzcie na kardynałów- każden jeden to tłusta świnia. A z czego się upasł? I za czyje pieniadze? Jestem za tym, aby nowy papież zrobił z tym porządek, bo w dobie galopującego islamu w europie i w momencie takich konfliktów w kościół zawsze odgrywał wielką role. Nie jestem ani katolikiem ani ateistą, obserwuje to wszystko z boku. Islamu i najazdu ciapatych nie macie co się obawiać ; ) Przecież wszyscy zapominają, że w Polsce trzeba ciężko zapie**alać żeby mieć pieniądze. Poza tym, coś takiego jak zasiłki u nas wcale nie są przyznawane za wielodzietność, jeśli są, to są kwoty typu 150-200 zł MIESIĘCZNIE. To co oni by tutaj mieli robić prócz dzieci? Kto Ci ciapusa zatrudni na kuriera albo sprzedawce do sklepu. Czasem jednak cieszy mnie to nasze zaściankowe myślenie, co jak pokazuje obecna sytuacja wcale nie jest takie złe. OWszem, może i to brak szacunku, mimo to jednak w Moim Państwie nie przychodzi mi siniak jeden z drugim i mówią, ze mało meczetów, że oni chcą mieć osobne autobusy i kible w pracy (ich toalety nieco różnią się od "europejskich"). Nie mam problemów z masową imigracją tych nacji, bo po prostu u nas nie są ani akceptowani ani nie mają dobrych warunków do rozmnażania jak Wielka Brytania czy Francja lub Niemcy. Ktoś powie, że jestem rasistą? Nie, nie jestem rasistą. Nie akceptuje tej "europejskiej tolerancji". Nie mam chęci sprowadzać do Swojego Kraju żadnego narodu, bo każdy ma swój. Wolałbym żeby utworzono miejsca pracy i dawano godziwie zarobić rodakom, zwłaszcza tym którzy zasilają inne kraje, bo sytuacja u nas nie jest kolorowa.

artur_sz13

2013-04-04, 20:03
Mr Tornister napisał/a:

czemu w komentarzach wszyscy są w miarę ogarnięci a do rządzenia Polacy wybierają zawsze nagorsze czerwone kradnące k***y?



Bo porządni ludzie nie idą do polityki a jak idą to kończą jak Lepper. On jaki był to był ale był zwykły prosty w miarę porządny w porównaniu do POrządnych i r*chających KOTy

Europa Zachodnia jest głupia jak USA. Za poprawność polityczną wszystko. Mi się marzy II RP. Kurde tam jak ktoś odstawał to mozna było do obozu wpierdzielić przeciwnika politycznego i był spokój. A tu ci mandat dadzą za nazwanie pedała pedałem.

A potem się dziwią że o jest taki Brevik i rozp***ziela ludzi. A kogo on tam rozwalił? Ciapatych. Fakt człowiek człowiekiem i szkoda ale nie strzelał tam do niebieskoookich blindynów. To był akt desperacji. I takich będzie więcej. A na koniec trafi się ktoś pokroju drugiego Hitlera tam na zachodzie i zrobi porządek w wiadomy sposób... albo Arabowie zrobią to z Europejczykami "chwilę" później...

Niestety mamy glupich polityków i głupie społeczeństwo glosujące np na Ruch Palikota który zachęca do wstąpienia i "szukania pomysłu na Polskę" gdy wcześniej Janusz Palikot powiedział że Polacy powinni wyrzec sie polskości. A znaleźli się idioci którzy mu dali aż tyle procentów. Oby się tym wszystkim w rodzinie trafił jakiś chory na chorobę psychiczną (oficjalnie usuniętą w latach 90. z listy chorób WHO) zwaną homoseksualizmem.

Jednak nawet najgłupsi POlacy są na tyle ogarnięci że widzą zagrozenie ze strony Arabusów. A to swoją drogą dziwne. Bo kurde ich sposób działania nie różni sie w niczym od działania pedarastów. Bo też narzucają swoje mniejszościowe poglądy większości

Kuriki

2013-04-04, 20:11
Eliot Imperio,
Cytat:

Popatrzcie na kardynałów- każden jeden to tłusta świnia. A z czego się upasł? I za czyje pieniadze? Jestem za tym, aby nowy papież zrobił z tym porządek


Po pierwsze, gdyby nowy papież chciał "zrobić porządek" to albo by szybciutko zmienił zdanie po przywitaniu tronu papieskiego albo by abdykował :nietoperz:

Eliot Imperio napisał/a:

Wolałbym żeby utworzono miejsca pracy i dawano godziwie zarobić rodakom



Po drugie, miejsca pracy pracy "się zrobią" ale najpierw trzeba znacząco obniżyć podatki i zmienić przepisy w taki sposób by nie udupiały na starcie ludzi chcących otworzyć własny biznes.
Sam bym swój gabinet z chęcią otworzył -nie napiszę czym się zajmuję- ale jak popatrzyłem na różne normy jakie trzeba spełnić, początkową konieczną kasę oraz gdy poczytałem ile pie**olonych papierków bym musiał zanosić i podpisywać - i to w różnych terminach bo ten teraz, drugi za tydzień, rozpatrzenie potrwa 3 dni i tak w kółko- to mi się odechciało i stwierdziłem, że bez pleców w postaci premiera w rodzinie to sobie mogę i rok te papierki podpisywać i ch*j z tego będzie :emo:

Do reszty twojego wywodu bym się przyczepił ale to bez sensu bo już bym wkroczył na grunt ideologii, a to prowadzi zwykle do niczego. Chociaż z tymi warunkami do egzystencji to się zgodzę :nazimaja:

su...........o1

2013-04-04, 22:55
Zdelegalizować islam w Europie!

KULET

2013-04-06, 20:15
Tak gadacie, że do naszego kraju nie wjadą, ale poczekajcie aż społeczeństwo się porządnie zestarzeje. Wówczas będziemy potrzebowali taniej i młodej siły roboczej i co, i politycy stworzą takie warunki, że całe hordy różnej maści ciapatków przyjedzie i to będzie nasz koniec. Poczekajcie 30-40 lat i zobaczycie odsetek ludzi starych i nierobotnych w Polsce.

JanJankowski

2022-10-22, 15:17
Qrwa jak trafnie to ująłeś. Zgoda 100%
Policeman napisał/a:

Zresztą Kadafi to przewidział i mówił otwarcie.. że Islam przejmie do 50 lat Europę Zach.. Jasno zaznaczył że doprowadzą do tego sami Europejczycy którzy wyrzekają się własnej kultury i tożsamości..

Sprawa się skończy tak, że szybki przyrost naturalny muzułmanów we Francji i Niemczech spowoduję to że ok. 2055-60 liczba obywateli wyznających islam wyniesie powyżej 50% całego narodu.. i teraz jest problem bo powstanie partia której głównym celem będzie wprowadzenie Islamu jako Religii dominującej (czyli większości) i wprowadzenia prawa Szariatu...