18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bardzo słuszne spostrzeżenie

BongMan • 2013-09-14, 09:10
- Dlaczego w księgarniach pełno jest podręczników typu "jak być bogatym i się nie napracować", a nie ma typu "jak się napracować i być biednym"?
- Bo tego uczą w szkołach.

kemcia

2013-09-14, 10:13
Bongman zmienia branżę z dowcipów na głoszenie ludziom prawdy?

wishpie

2013-09-14, 10:41
Przypie**alacie się do szkoły jakby ona miała Wam zagwarantować byt. Nie wiem, czy Wy nie wiecie, że szkoła jest po to aby razem z rodziną "uspołecznić" dziecko i aby miało ono jakąś świadomość, nie jak te zwierzęta z czarnego lądu. W późniejszym etapie solidne wykształcenie (dobry inżynier, lekarz, prawnik) się przydaje i gwarantuje, że nie zostaniesz bez pracy (chyba, że jesteś wybitną p*zdą życiową). Oczywiście nie znaczy to, że gość po zawodówce nie może być milionerem, ale chyba mimo wszystko lepiej się w czymś specjalizować, zawsze daje to jakiś start w życiu. Ja tam wyniosłem zajebiste wspomnienia z całej szkoły, a Wy jak chcecie to mówcie, że zbędna, ch*ja daje oraz że i tak będziesz pracował w Maku. W Polsce i tak mam wrażenie, że szkoła jest bardzo dobrze nazwałbym to "wyważona", są przedmioty dające podstawową wiedzę o świecie, z wiekiem się wybiera, te które przydadzą się w zawodzie przez co nie mamy "ekspertów" jak Amerykanie, którzy to nie wiedzą gdzie leżą Niemcy.

kemcia

2013-09-14, 11:08
Jak widzę jesteś uspołeczniony do tego stopnia, że podajesz się za kobietę na różnych portalach. Dochodzę do wniosku że się uspołeczniłeś do etapu dzieci w przedszkolach które zostają ubrane w śliczne spódniczki i zostają dziećmi płci przeciwnej.
Szkoła cię nie ma uspołecznić. Dzisiejszy system szkolnictwa został opracowany przez pruski rząd do tworzenia armii, ponieważ szkoła ma potencjał kształcący który wykorzystywany zostaje do prania mózgów. Czy wiesz że w wielu szkołach programowo nauczyciel za złe słowo o pedalstwie wylatuje? Szkoła tak naprawdę służy do zabijania więzi rodzinnych i tworzeniu robotów. Nie nauczysz się tam wielu niezbędnych rzeczy, ale uczysz się tam działania w hierarchii. W praktyce góra narzuca tok kształcenia a efekty są widoczne. Różnica pokoleń wywołana jest właśnie tym Teraz pilnuje się aby dzieciaki miały lekko i przyjemnie do etapu aż ich jedynym zmartwieniem będą: chlanie ćpanie żarcie i r*chanie. Mylę się? Bo teraz jak patrzę to może jeden dzieciak na 1000 przedstawia jakiekolwiek wartości 80 lat temu ogólnie powszechne.

Roszp

2013-09-14, 11:26
Hehe, już startują jałowe dyskusje.

Abstrach*jąc: skoro tego uczą w szkole, to musi być do tego podręcznik.

donwasyle

2013-09-14, 12:05
Jak być bogatym i się nie napracować. Sposób jest prosty. Wystarczy napisać o tym książkę żeby pojeby ją kupiły. ;)

Lexus23K

2013-09-14, 15:45
bongman ty wieprzu!

kolpider

2013-09-14, 17:10
nie załapałem przenośni od razu.....

Potem spojrzałem na nick :D

_arci

2013-09-14, 17:22
A czego w szkole mnie nie nauczyli co jest tak zajebiście ważne w życiu czy coś?
Wielu ciekawych rzeczy się dowiedziałem, jest zawsze o czym pogadać, nawet jak się na czymś nie znam to na tyle ogarniam, że zawsze mogę się douczyć. W szkole wiele rzeczy mi pokazali, wiele ciekawych rzeczy, do tego też nieźle trzeba było się nagimnastykować czasami żeby przebimbać te lata bez spiny, ogarnąć się między ludźmi i wyciągnąć to co ja chce z programu. Ja nie wiem.
Nie mówię, że to świetny idealny program nauki dzieciaków. Ale nie przesadzajmy no ja nie narzekam i nigdy nie narzekałem. Były rzeczy mniej interesujące, upierdliwe, "niepotrzebne", ale nikt mi nie powie, że tego się nie da odbębnić i zapomnieć po zajściu. A każda praca nad mózgownicą jest dobra.

ni...........go

2013-09-14, 18:04
BongMan, ciesze się, że wróciłeś!

Varnax

2013-09-14, 22:53
Dla pewności zerknąłem na autora postu.

Kaprys

2013-09-14, 23:24
Wk***iają mnie pseudopociski na bongmana. Ja stoję z boku i obserwuję. Koleś na moje wrażenie bardziej ogarnięty od większości nastolatków na tym 'jakże zacnym' portalu, ma na was wyj***ne, a wy kupujecie kilogramy maści na ból dupy. Do ch*ja, to jest NET, ja na przykład mogę pisać jak ostatni frajer i 'bongman', ale w rzeczywistości ogarniam rodzinę, chatę, samochód, starych dawno nie widziałem. Pracuję 7 dni w tygodniu, za godziwe pieniądze, bo inaczej bym to jebnął, stać mnie na wiele rzeczy poprzez to, i sram na komentarze maminsynkow, mieszkajacych u rodziców. A takich tu w ch*j. Pozdrawiam nielicznych, co raz na jakis czas wejdą tu i poczytaja, jak ja. Bo nie mają czasu na takie pie**oly. I pozdrawiam serdecznym palcem pseudopolonistow, co sie przypie**ola o brak polskich znakow. Wiem k***a, gdzie jest alt, i wiem, kiedy uzywac, Ale przewaznie do "żółtej żaby żrącej żur" nie chce mi sie wciskac.

Gienek2

2013-09-16, 14:19
bo takim zachęcającym tytułem sprzedadzą mnóstwo takich książęk, w szczególności , że w szkołach jest tak jak napisałeś. Bo wtedy ta normalność, uczciwość jeszcze okaże się prawdą. szkoła odbiera świadomość w jakimś tam pobocznym, sensie

Polglish

2013-09-16, 14:23
Wiadomo, chwyt marketingowy :) Po co dawać ludziom szarą rzeczywistość jak można ją nieco pokolorować :)