18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Babsko na rondzie

Anal_Intruder_69 • 2021-11-16, 11:53


Zdarzenie z 10 maja 2021, rondo na ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu. Czasami to aż ręce opadają. Nie dość, że zjeżdża z ronda z wewnętrznego pasa, wymusza pierwszeństwo, to jeszcze pretensje. I jeszcze ślepa, skoro ciężarówki nie widzi.

Benszasty

2021-11-17, 17:54
Pytanie skąd tak mało bystrzy kierowcy w naszym kraju. Wina chukowych egzaminatorów czy zwykłego pośpiechu i głupoty?

saikomiki

2021-11-17, 19:52
domino56 napisał/a:

Ale wiecie że teoretycznie tutaj zaj***ł kierowca tira/ciężarówki? to jest rondo dwupasmowe wiec z prawego pasa powinien zjechać z ronda. Oczywiście powinna mieć na uwadze że ludzie nie potrafią jeździć i o tym nie wiedzą.
k***a skąd tylu debili tutaj. Czego was uczyli na kursie prawa jazdy?

kris1978

2021-11-17, 21:13
Ja się pytam, dlaczego ten filmik dopiero teraz!

Kookai231 napisał/a:

To jest główna droga wjazdową do Wrocławia 2 pasmową, ronda są dwupasmowe, rozumiem że na kartę rowerowa nie trzeba znać podstaw...
Tutaj identyczna sytuacja możecie się douczyc wreszcie...
A tak dokładnie na 100% to oboje popełnili wykroczenie, on zajął zły pas do manewru który chciał zrobić ale ona zmieniła pas ruchu nie upewniając się ze może to zrobić bezpiecznie jednak mogła przypuszczać ze auto ciężarowe będzie jechało prosto (na skrzyżowaniu jak chcesz jechać w lewo ustawiasz się na lew pasie, chcesz jechać w prawo ustawiasz się na prawym, jeżeli nie ma sygnalizacji poziomej jak chcesz jechać prosto możesz z prawego lub lewego) jest link ze strony policji że oboje mandatu w takiej sytuacji ale wina kierowcy ciężarówki, niestety nie mam 20 postów aby dać linka

[dodałbym jeszcze ze baba z osobówki wcale nie przecięła pasów jazdy na rondzie bo tam ich nie maBohaterze, oto cytat z kodeksu:

Kiedy opuszczamy skrzyżowanie o ruchu okrężnym, koniecznie trzeba zasygnalizować to kierunkowskazem. Dodatkowo powinniśmy zjeżdżać z niego zawsze z prawego pasa. Przepisy pozwalają na zjazd z ronda dwóch samochodów jednocześnie, jeżeli kierowcy zajmujący oba pasy skręcają w tę samą stronę. Za ewentualną kolizję odpowiada auto, które poruszało się lewą stroną jezdni, należy więc zachować szczególną ostrożność i śledzić jaki manewr sygnalizuje drugi kierowca.
Koniec cytatu.

Więc co za głupoty piszesz że wina ciężarówki. Kierowca dużej fury popełnił błąd, ponieważ powinien ustawić się na lewym pasie ale sprawcą wypadku jest jak zawsze baba, ponieważ jeździ jak baba, czyli nie widzi niczego poza czubkiem swojego kinola.