18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Azjatyckie barbecue...

Halman • 2020-06-11, 05:53

Przyznam ze zastanowiłem się nad sytuacja w filmie i co ja bym zrobił w tej sytuacji.
I przyznam po raz drugi że nie wiem, nawet nie mam pomysłu jak opanować taką sytuację
grożącą w każdej sekundzie zapłonem i wybuchem... ktoś coś, jakiś specjalista strażak?

Pralpunkt

2020-06-11, 07:43
No i co zrobisz nic nie zrobisz

Noside

2020-06-11, 08:01
Ja bym zrobił dokładnie to co na filmie, ale to chyba nie jest to, co należy zrobić.
Jeżeli poszedł zawór i nie ma jak tego gówna odciąć to zostaje tylko sp***alać.

pro_avenger

2020-06-11, 08:02
Rozum mówi sprierdalac, zyjesz tylko raz.

T3RMINATOR

2020-06-11, 09:16
Ja bym sp***alał gdzie pieprz rośnie.

wertuqq

2020-06-11, 10:09
~T3RMINATOR napisał/a:

Ja bym sp***alał gdzie pieprz rośnie.



Czyli w najbliższe krzaki?

shoe5maker

2020-06-11, 13:40
Proste rozwiązanie, wymieniać zj***ne węże na nowe.

polakwrocek

2020-06-11, 13:45
Zakręcił, ale został tam ciut za długo :/

Ja bym sp***alał odrazu. Wolę żeby się spaliła cysterna niż ja :/

Janusz_k

2020-06-11, 14:31
Ale to jak, oni gaz przelewają wężykiem do rury? i to takim co może w każdej chwili spaść? wiedziałem że mają w dupie bhp ale nie wiedziałem że tak głęboko :)

psylocebulka

2020-06-11, 16:41
Jeśli nie jesteś wykwalifikowanym pracownikiem straży pożarnej ani nie zapłacą Ci za próbę heroizmu nie wiedząc co robić, no ja bym sp***alał i to samo kazał zrobić wszystkim wokół. :)

Qtaphone

2020-06-11, 18:19
Nie ma gaśnicy, to ch*ja zrobisz.
sp***alaj jak najdalej i dzwoń na straż pożarną.

JednorękiBandyta

2020-06-11, 20:13
Bez zastanowienia bym sp***alał jak z takim ciśnieniem leci benzyna..... Na pewno nie biegłbym jak kretyn na filmiku, trzeba trochę więcej cenić swoje życie..ch*j że zakręcił to nie upuszczony baniak co się trochę wyleje zaraz wiatr rozwieje ziemia wsiąknie minimalne zagrożenie, ale jak już leci ci pare litrów na sekundę to chyba trzeba być debilem żeby takie akcje odpie**alać.

DGZwiro

2020-06-12, 17:06
Taka jest zasadniczo procedura. O ile nie masz ŁATWEJ możliwości odcięcia wycieku, to odsuwasz się na bezpieczną odległość i zawiadamiasz służby. A oni najczęściej robią kontrolny zapłon i czekają, aż się wypali, względnie odcinają dopływ paliwa (poprzez paliwo mam na myśli wszystko co łatwopalne). Przy takim wypalaniu, np przy cysternach schładza się tylko pojemnik (cysternę) tak żeby nie doprowadzić do wybuchu. Strażakiem nie jestem, naoglądałem się filmików z gaszenia różnych rzeczy, a w moich stronach gaz lub ropa lubi trysnąć nagle spod ziemi (okolice Jasła).

Co do gościa z filmu, ma ch*j jaja, albo bardzo mały mózg. Zadziwiające jak często to idzie w parze.

bocian99

2020-06-13, 08:52
My na budowie jak przekopaliśmy rure z gazem to j***lo gazem przez 40min zanim pogotowie gazowe przyjechalo telefonicznie powiedzieli zeby w promieniu 200m wyłączyć wszystkie sprzety spalinowe i elektryczne.