18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Armenia Kapituluje

Zawulon • 2020-11-10, 00:04
Z ostatniej chwili: ARMENIA KAPITULUJE przed Azerbejdżanem.
Premier Nikol Paszynian informuje o podpisaniu trójstronnego zakończenia wojny, przy udziale Rosji.
Wojna zakończy się dziś o 1.00 w nocy czasu lokalnego.
Pisze o niewyobrażalnej bolesności podpisania dokumentu.

https://www.aljazeera.com/news/2020/11/9/armenia-pm-says-signed-painful-deal-to-end-nagorno-karabakh-war





Prezydent Republiki Azerbejdżanu
Premier Republiki Armenii
i prezydent Federacji Rosyjskiej
My, prezydent Republiki Azerbejdżanu I.G. Alijew,
Premier Republiki Armenii N.V. Pashinyan i prezydent Federacji Rosyjskiej V.V. Putin ogłaszamy:
1. Całkowite zawieszenie broni i wszystkie akcje wojskowe w strefie konfliktu Górny-Karabakh od godziny 00 czasu moskiewskiego 10 listopada 2020 r. Republika Azerbejdżanu
i Republika Armenii, zwane dalej Stronami, zatrzymują się na ich stanowiskach.
2. Dzielnica i terytoria Agdamu znajdujące się w posiadaniu Partii Ormiańskiej w powiecie Gazy Republiki Azerbejdżanu wracają na stronę Azerbejdżanu od 20 listopada 2020 roku.
3. Wzdłuż linii frontu w Górny-Karabakh i wzdłuż korytarza Lachin, kontyngent pokojowy Federacji Rosyjskiej w liczbie 1960 żołnierzy z bronią strzelecką, 90 pojazdów opancerzonych, 380 jednostek motoryzacji i specjalny sprzęt będą rozmieszczone.
4. Kontyngent Federacji Rosyjskiej rozmieszczony jest równolegle z wycofaniem armeńskich sił zbrojnych. Okres pobytu pokojowych sił Federacji Rosyjskiej wynosi 5 lat z automatycznym przedłużeniem na kolejny 5-letni okres, jeśli żadna ze Stron nie wypowie 6 miesięcy przed wygaśnięciem umowy.
5. W celu poprawy skuteczności kontroli nad realizacją porozumień przez Strony konfliktu wprowadza się centrum monitorowania zawieszenia broni.
6. Republika Armenii do 15 listopada 2020 r. zwraca Azerbejdżanowi Republikę Kelbajarskiego, a do 1 grudnia 2020 r. - powiat łachinski, pozostawiając korytarz Łachinski (szerokość 5 km), które zapewnią połączenie między Górny-Karabakh a Armenią.
W ciągu najbliższych trzech lat zostanie ustalony plan budowy nowej trasy wzdłuż korytarza Lachin, który zapewni połączenie Stepanakert z Armenią, a następnie zostanie ustalony relokacja kontyngentu rosyjskiego w celu ochrony tej trasy.
Republika Azerbejdżanu gwarantuje bezpieczeństwo ruchu
wzdłuż korytarza Łachinskiego obywateli, pojazdów i ładunków w obu kierunkach.
7. Przesiedleńcy wewnętrzni i uchodźcy wracają na terytorium Górny-Karabach i okolic pod kontrolą Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.
8. Przeprowadzona jest wymiana jeńców wojennych i innych zatrzymanych osób i ciał zmarłego.
9. Wszystkie połączenia gospodarcze i transportowe w regionie są odblokowane. Republika Armenii zapewnia połączenia transportowe pomiędzy zachodnimi regionami Republiki Azerbejdżanu a Autonomiczną Republiką Nakhichevan w celu zorganizowania w obu kierunkach bez przeszkody przemieszczania się obywateli, pojazdów i ładunków. Władze Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji kontrolują komunikację transportową.
Po zatwierdzeniu Stron zapewniona zostanie budowa nowej komunikacji transportowej łączącej Autonomiczną Republikę Nakhichevan z zachodnimi regionami Azerbejdżanu.

pazuzu

2020-11-10, 00:27
A myślałem że putin bardziej pomoże Armenii a tu ch*j islam znowu wygrał :-/

ProVVe

2020-11-10, 00:33
pazuzu napisał/a:

A myślałem że putin bardziej pomoże Armenii a tu ch*j islam znowu wygrał



Co on moze jak swiat patrzy mu na ręce po akcji z krymem... A pewnie jeszcze jakieś dla siebie planuje i podobno juz się kończy bo ma oznaki Parkinsona

Salieri16000

2020-11-10, 00:40
pazuzu napisał/a:

A myślałem że putin bardziej pomoże Armenii a tu ch*j islam znowu wygrał



Kiedy jest rozejm, to nie ma zwycięscy...

Podpisali rozejm, a lada-dzień mogło być tam gorąco jak cholera! Choć niewykluczone, że Rosja dobierze się Azerom do dupy, bo:

Śmigłowiec szturmowy typu Mi-24 sił zbrojnych Rosji został zestrzelony nad Armenią w pobliżu granicy z Azerbejdżanem.

Rosyjska maszyna miała zostać zestrzelona z wykorzystaniem przenośnego zestawu przeciwlotniczego (klasy MANPADS). W trakcie zdarzenia zginęło dwóch członków załogi, a trzeci został ranny.

Śmigłowcami rodziny Mi-24 dysponują zarówno Armenia i Azerbejdżan (który ma na wyposażeniu m.in. zmodernizowane Mi-24G, jak i najnowsze Mi-35). Ormianie mają na wyposażeniu nowoczesne rosyjskie zestawy przeciwlotnicze – typu Igła-S, ale też prawdopodobnie najnowsze Wierba. Zestawami klasy MANPADS, m.in. typu Igła-S dysponują również Azerowie, a jeden z nich został przypuszczalnie użyty do zestrzelenia armeńskiego Mi-24 w 2014 roku.

Początkowo nie było wiadomo, kto dokonał zestrzelenia. Okazało się jednak, że maszyna została omyłkowo strącona przez siły azerskie.

Rosja jest formalnym sojusznikiem Armenii, ale na razie nie angażowała się w starcia z uwagi na to, że toczyły się one na terenie Republiki Górskiego Karabachu, która nie jest uznawana międzynarodowo i formalnie stanowi część terytorium Azerbejdżanu. Zestrzelenie śmigłowca może skłonić Moskwę do szerszego zaangażowania w konflikt.

Część źródeł w mediach społecznościowych wskazywała, że śmigłowiec strącono pociskiem wystrzelonym z terytorium Nachiczewańskiej Republiki Autonomicznej, należącej do Azerbejdżanu i graniczącej z Armenią, Iranem oraz na niewielkim odcinku - Turcją. Informacja ta potwierdziła się, kiedy władze Azerbejdżanu oficjalnie przeprosiły za "omyłkowe zestrzelenie".

MSZ Azerbejdżanu wyraziło gotowość do wypłacenia odszkodowania. Stwierdzono też, że zdarzenie miało miejsce poza strefą działań wojennych. W komunikacie podano ponadto, że w rejonie zestrzelenia nie widywano wcześniej rosyjskich śmigłowców. Do zdarzenia doszło poza strefą obserwacji radiolokacyjnej (na co mógł mieć wpływ górzysty teren), a błędna decyzja o otwarciu ognia z przenośnego zestawu została podjęta w związku z podwyższonym poziomem gotowości bojowej.


Ho...........er

2020-11-10, 01:35

Skoczek48

2020-11-10, 02:46
Salieri16000 napisał/a:

Rosyjska maszyna miała zostać zestrzelona z wykorzystaniem przenośnego zestawu przeciwlotniczego (klasy MANPADS). W trakcie zdarzenia zginęło dwóch członków załogi, a trzeci został ranny.



Kuźwa to tam jeszcze ktoś przeżył..?.

Halman

2020-11-10, 03:18
Salieri16000 napisał/a:

Kiedy jest rozejm, to nie ma zwycięscy...


"zwycięscy" to forma mnoga przymiotnika "zwycięski" a tobie chodziło z pewnością o "zwycięzcy" - formę mianownika liczby mnogiej lub biernika liczby pojedynczej rzeczownika "zwycięzca"....

Ale w przeciwieństwie do ciebie nie nazywam przy tej okazji wszystkich idiotami, nieukami, analfebetami itd... I oczekuję nadal jednoznacznej odpowiedzi do mojej propozycji; wchodzisz w to co ci zaproponowałem czy wolisz jak do tej pory?

hubecik

2020-11-10, 04:10
Halman napisał/a:

"zwycięscy" to forma mnoga przymiotnika "zwycięski" a tobie chodziło z pewnością o "zwycięzcy" - formę mianownika liczby mnogiej lub biernika liczby pojedynczej rzeczownika "zwycięzca"....
Ale w przeciwieństwie do ciebie nie nazywam przy tej okazji wszystkich idiotami, nieukami, analfebetami itd... I oczekuję nadal jednoznacznej odpowiedzi do mojej propozycji; wchodzisz w to co ci zaproponowałem czy wolisz jak do tej pory?



Ić stod i nie wracaj

ra0mir

2020-11-10, 07:25
Ahahaha głupie muslimy. Przecież jak tam ruskie wejdą to już nie wyjdą :lol:

szoopyoku

2020-11-10, 07:28
Skoczek48 napisał/a:

Kuźwa to tam jeszcze ktoś przeżył..?.



Ten najbardziej naj***ny przeżył

LB...........BZ

2020-11-10, 08:30
ra0mir napisał/a:

Ahahaha głupie muslimy. Przecież jak tam ruskie wejdą to już nie wyjdą



W Armieni jest około tylko 2% muslimów...

Rebeliant

2020-11-10, 08:34
Piwko za materiał, ale jestem smutny. Tyle ścierwa teraz nie zdechnie, serwery Sadola staną się mniej interesujące, chwilowo, bo przecież zaraz następna wojenka pomiędzy jakimś ścierwem a k***ami nastąpi, może nawet i ta się odnowi - oby.

Wiewór

2020-11-10, 08:38
ProVVe napisał/a:

Co on moze jak swiat patrzy mu na ręce po akcji z krymem... A pewnie jeszcze jakieś dla siebie planuje i podobno juz się kończy bo ma oznaki Parkinsona



O Krym Włodek walczył bo tam mają swoje porty i dostęp do morza Czarnego czyli do pn brzegów Turcji której nienawidzą. Armenia to osrany kozi kraj bezwartościowy. Po co się mieli o niego wykrwawiać. Tam nie ma nic dla Putina.
Co więcej ziemie te należą do Azerbejdżanu więc Armenia nie ma racji w tej wojnie

elburdello

2020-11-10, 09:09
Czy granice sie poprzesuwały czy cos?

pi...........ta

2020-11-10, 09:23
To o co oni tam walczyli koniec końców?