18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Arabskie piosenki (nasheedy), m.in. Salil Sawarim

Krzysztof_Latarski • 2020-04-05, 01:41


Składanka z około półminutowych fragmentów najlepszych (wybranych przeze mnie) arabskich nasheedów. Zapewne ci z was, którzy oglądali filmy z Państwa Islamskiego, kojarzą niektóre z nich.
Całe utwory można znaleźć po ich tytułach w Google (lista tytułów poniżej). Ze względu na kontrowersyjne teksty, większość z nich podlega cenzurze i nie znajdziecie ich nieprzerobionych wersji na Youtube.
Będę starał się powoli dodawać na dole polskie transliteracje i tłumaczenia niektórych z tych piosenek. Jeśli ktoś z was widzi jakieś błędy, to proszę mi zgłaszać. Ja nie znam arabskiego i polegam tylko na angielskich tłumaczeniach, jakie znalazłem w Internecie.

1. Ummati Qad Laha Fajrun
2. Salil Sawarim
3. Naddara Allahu Wujuhan
4. Oughzou 'Aleyhim
5. Ummati Kanat la Tardal Wahan
6. Akhi Abligh Hunal Ashab
7. Hebbit Kerrih
8. Sawfa Namdi
9. Ilayhim Rakibna
10. Jinaa
11. Sawarim Djihad
12. Qariban
13. Qom
14. Nahadna
15. Qad 'Azamna
16. Taqaddam Ilal Mawt
17. Radidu Allahu Akbar
18. Kun m'a Allah
19. Lana al Murhafatu
20. Ya Dawlatal Iqdam
21. Dawlatoul Islam
22. Ya Qadi Taghout
23. Baana Attariq
24. Dawlatoul Islami Souli Wa'dhari
25. Ya Ummatal Islami Wa Tawhid
26. Ya Shiyni Tari Ruju 'I la Sa'Udiyya
27. Maliki Ghada Maqhur




bigoslaw_lyzka_von_wood

2020-04-06, 22:06
Websterthe1 napisał/a:

Ale cebularze mają ból dupy o te arabskie śpiewy.



Wróciła elyta zmywaka :)

Krzysztof_Latarski

2020-04-06, 22:58
Za tydzień będę miał polską transliterację dla wszystkich fragmentów, z których składa się ta składanka, i dla całych 3 najlepszych (wg mnie) utworów.
To tak jakby ktoś chciał sobie zrobić karaoke.
A tak, i dla tej top 3 - będę też miał porządne polskie tłumaczenie.

Salieri16000

2020-04-06, 23:17
Wybrałeś z pośród gówna, samą jego esencję- nie ma najlepszego nagrania- Qom :P

Nie pozdrawiam...

Krzysztof_Latarski

2020-04-06, 23:56
Salieri16000 napisał/a:

Wybrałeś z pośród gówna, samą jego esencję- nie ma najlepszego nagrania- Qom
Nie pozdrawiam...



Przecież to naprawdę jest słabe.
Sam to wstawiłeś na YT i się promujesz? Nie rozumiem jak to się może komuś podobać. Ja wybierając swoje ulubione odrzucałem dziesiątki takich badziewi jak to co polecasz.
To jest słabe nawet w porównaniu do mojego nr 24.

Na tym właśnie polega zaleta mojej składanki, że dorzucałem takie męczące mruczenie i stękanie, żeby nie zanudzać tych, którzy już klikną mój filmik.

PS: No dobra. Może przesadziłem troszkę, to Qom jest porównywalne z Maliki Ghada Maqhur. Ale z tym numerem 25 to jednak się wahałem, czy to w ogóle uwzględnić na mojej liście.

Ale przyznam, że to Qom nie jest najgorsze. W porównaniu do masy setek nasheedów, ma jakieś elementy melodii. Jak będę miał możliwość edycji tego wątku, to może je dodam na 25 miejscu.

OpenStreetMaps

2020-04-07, 00:15
Ja lubię to w dodatku ma takie fajne dynamiczne przejścia jak cięcie maczetą po którym głowa spada.



Krzysztof_Latarski

2020-04-07, 01:17
OpenStreetMaps napisał/a:

Ja lubię to w dodatku ma takie fajne dynamiczne przejścia jak cięcie maczetą po którym głowa spada.



No nawet. Dzięki za sugestię.
Nie mogę znaleźć tej muzyczki, którą puścili w filmiku jak rozjeżdżają gościa czołgiem.
To dość dobra muzyczka i dodałbym ją, ale nie natrafiłem na nią jeszcze.

Salieri16000

2020-04-07, 14:33
Krzysztof_Latarski napisał/a:

Przecież to naprawdę jest słabe.
Sam to wstawiłeś na YT i się promujesz? Nie rozumiem jak to się może komuś podobać. Ja wybierając swoje ulubione odrzucałem dziesiątki takich badziewi jak to co polecasz.
To jest słabe nawet w porównaniu do mojego nr 24.
Na tym właśnie polega zaleta mojej składanki, że dorzucałem takie męczące mruczenie i stękanie, żeby nie zanudzać tych, którzy już klikną mój filmik.
PS: No dobra. Może przesadziłem troszkę, to Qom jest porównywalne z Maliki Ghada Maqhur. Ale z tym numerem 25 to jednak się wahałem, czy to w ogóle uwzględnić na mojej liście.
Ale przyznam, że to Qom nie jest najgorsze. W porównaniu do masy setek nasheedów, ma jakieś elementy melodii. Jak będę miał możliwość edycji tego wątku, to może je dodam na 25 miejscu.



Ty jednak jesteś maksymalnie sp***olony- szkoda klawiatury, na dyskusję z tobą... Zadufany jesteś w sobie, jak ciapaty w brudzie...

Wiewór

2020-04-07, 16:52
Wiecie że w momencie gdy weszliście w ten temat NSA przeszukało wam komputery, telefony, zdjęcia z wakacji, Facebooka itp itd. Jakiś agent miał beke z waszych zdjęc siurkow mierzonych linijka i waszych wieprzowatych pryszczatych dziewczyn.

Ja polecam listę muzyki do wprowadzania demokracji Arabom.








Wybierz mądrze. Kozie szanty czy muzyka zachodnich krzyżowców.


Krzysztof_Latarski

2020-04-08, 08:03
Wiewór napisał/a:

...
Wybierz mądrze. Kozie szanty czy muzyka zachodnich krzyżowców.



Co to za zaśmiecanie mojego wątku dziadostwem. Zaraz poproszę moderatorów, żeby usunął ten żałosny przerośnięty komentarz.
Ani myślę kliknąć takie g...o. Arabskie na pewno są 100 razy lepsze.

silwerbalk

2020-04-08, 16:33
Co to za machometańskie gwarzenie prosze bardzo coś bardziej u nas do walki z saracenami dziećmi kozy i motopompy...


bigoslaw_lyzka_von_wood

2020-04-09, 18:22
arabskie żałosne wycie zgniatanej kozy, podobno mahomet jak miał zatwardzenie, to wydawał takie jęki . Reszta podchwyciła i do dzisiaj tak jęczy, stęka, jakby mahometa rodziła :P

Naucz się niewierny wyznawco allahaów i mahometów, co znaczą zacne pieśni:

https://www.youtube.com/watch?v=C9b_4GmvuR8

Mr...........ai

2020-04-09, 20:34
Będę miał czym ojca wk***iać , dzięki :*

Krzysztof_Latarski

2020-04-09, 20:42
Mr.Hentai napisał/a:

Będę miał czym ojca wk***iać , dzięki :*



Będę rozwijał ten filmik. Dodam jeszcze 3 nowe piosenki.
Dodam też do niego 3 filmiki z całymi piosenkami top 3 z tej listy WRAZ Z KARAOKE i TŁUMACZENIEm.
Ale to jeszcze mi zejdzie z tydzień.

mackopycko

2020-04-10, 23:47
Jeszcze zabrakło takiego tytułu jak Na'am Qatil Na'am Qawim