18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Animowana Historia Polski na EXPO w Szanghaju - Trailer

kmwtw6 • 2010-05-03, 12:15

"Historię Polski" przygotował Tomasz Bagiński i zespół z firmy Platige Image na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która jest organizatorem udziału Polski na Expo w Szanghaju. W krótkim, ośmiominutowym filmie zaprezentowane zostało tysiąc lat historii naszego kraju. Film pokazywany jest w trójwymiarze.

Jak tylko pokaże się całość dołączę linka.

orzechccc

2013-06-02, 12:19
no i bardzo polska ludowa pieśń w tle

bhold3

2013-06-02, 12:20
Propsy za nick wrzucającego filmik

pa...........ny

2013-06-02, 13:58
W podkładzie muzycznym lepiej brzmiała by Polska rota
, ot moje zdanie.
Co do filmiku to rzeczywiście było tak, że przez 123 lata armia Polska była niezwyciężona.
Jestem dumnym Polakiem z tego, że nasi dziadkowie i ich ojcowie bronili Polski.

Z całym honorem i dumą oddaję hołd poległym za nasz kraj - bez was nie było by nas.
Tak więc moi drodzy gimnazjaliści, podstawówkowicze zapraszam do lektury http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Polski
, a wy dorośli obywatele tego pięknego kraju, nie drwijcie z rodaków, nie mówcie do siebie "polaczki", dziękujcie Panu Bogu każdego dnia, że macie dobrze w kraju, że nie ma wojen, gwałtów i braku rekacji na takie wybryki, a ci którzy siedzą za granicą to powiem krótko, jesteście słabi, zamiast pomagać tutaj swoim rodzinom to uciekacie za brytyjskim, norweskim czy niemieckim pieniądzem, za który kłaniacie się w pas potomkom, którzy najechali na nasz kraj - wstyd!.

JURIJ_77

2013-06-02, 14:33
panpowazny napisał/a:

Tak więc moi drodzy gimnazjaliści, podstawówkowicze zapraszam do lektury http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Polski
, a wy dorośli obywatele tego pięknego kraju, nie drwijcie z rodaków, nie mówcie do siebie "polaczki", dziękujcie Panu Bogu każdego dnia, że macie dobrze w kraju, że nie ma wojen, gwałtów i braku rekacji na takie wybryki, a ci którzy siedzą za granicą to powiem krótko, jesteście słabi, zamiast pomagać tutaj swoim rodzinom to uciekacie za brytyjskim, norweskim czy niemieckim pieniądzem, za który kłaniacie się w pas potomkom, którzy najechali na nasz kraj - wstyd!.



:facepalm:

dziękujmy Panu Bogu, że nie Ty rządzisz, bo musiałbym co dzień na mszę 100zł dawać ... dziękuję także, że że moja żona musi zapie**alać za 600zł na pół etatu bo w tym pięknym kraju nie ma roboty. Mimo wszystko zostałem - bo przynajmniej ja mam średnią krajową i jakoś stać nas wynajęcie mieszkania - tylko kredytu na własny kąt już nie dostaniemy. I tak tkwimy w tym pięknym kraju w marazmie i beznadziei - zmieniały się władze, zmieniały partie - nie zmieniła się tylko nasza sytuacja. Dziecko mam jedno - na drugie mnie nie stać - i jak mam spełnić obywatelski obowiązek, by utrzymać przyrost naturalny? Mam dzieci klepać jak patologiczna rodzina pijaków - wtedy jestem dobrym Polakiem? Nie będę - bo swoje dziecko kocham ... a przyjdzie mi urzędas, stwierdzi że dzieci nie mają warunków bytowych i zabierze je do domu opieki. Świetlana wizja. Nie mam rodziców którzy by mi pomogli - oboje nie żyją, teściowie są mało zamożni i mieszkają setki kilometrów ode mnie - muszą z resztą utrzymać jeszcze pozostałą dwójkę swoich dzieci, które kończą jeszcze studia ...

Gwałty - no masz rację - w Polsce nie ma gwałtów - bo zgwałcone kobiety są same sobie winne. Tak stwierdziła Krystyna Pawłowicz - także za te incydenty są odpowiedzialne kobiety - bo odsłaniają ramiona i kolana - a to zmusza faceta do gwałtu.

Zamiast pomagać swojej rodzinie ludzie wyjeżdżają za granicę? Wydaje mi się, że w ten sposób (wyjazdem) pomogą bardziej - jadą zarabiać prawdziwe i GODNE pieniądze, a poza tym jedna gęba do wykarmienia z zasiłku mniej. Poza tym samą obecnością w kraju, mszą świętą i miłością do Ojczyzny dziecka nie nakarmią. Ale zrozumiesz to za kilka lat, kiedy będziesz musiał swojemu małemu coś dać i sprawić, by nie czuło się gorsze od rówieśników. Zobaczysz, jak to jest odmówić swojemu dziecku kupna zabawki, bo domowy budżet i tak już jest za bardzo napięty ...

Wiesz co? Wk***iłeś mnie niesamowicie takim swoim pisaniem - czy ty na prawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego w jakich realiach żyje przeciętna polska rodzina? To, że Twojej się udało, w domu się przelewa, można wymyślać niestworzone rzeczy i marzyć o pierdołach nie znaczy, że tak ma każdy. Chłopie - ja na nawet na swoim urlopie dorabiam na budowie, by k***a odłożyć CHOĆ KILKA pie**olONYCH tysięcy i mieć zabezpieczenie, gdyby coś mi się w pracy stało (tfu, tfu, tfu ...) i nie mógłbym jej kontynuować. JAK TU k***A MYŚLEĆ O MIŁOŚCI DO OJCZYZNY? Wiesz jak to wygląda w świadomości człowieka pracującego w tym kraju pod kątem miłości do niego? To tak, jakby czarny pracujący na polu bawełny miał kochać swojego białego pana za to, że ten go napie**ala batem i zabiera wszystkie owoce jego pracy. Zawsze robi pod górkę, wszystko komplikuje i nakłada coraz to nowe zobowiązania nie dają w zamian k***a NIC. W tych okolicznościach kochanie tego kraju to czysty sadomasochizm. Ale i tak kocham ten swój kąt na ziemi - i tak - chcę zmian - powiesz, podnieś pięść i walcz. OK, ale kto da żreć mojej rodzinie, gdy za każde antyrządowe wystąpienie wyjebią mnie z roboty? Gdy zmieni się władza to może przyjmą mnie z powrotem, a może nie - nie stać mnie na taką niepewność. Ale jak napisałem wyżej - nie zrozumiesz tego dopóki nie będziesz miał dla kogo tego zrozumieć ...

pa...........ny

2013-06-02, 14:57
Cytat:

muszą z resztą utrzymać jeszcze pozostałą dwójkę swoich dzieci, które kończą jeszcze studia ...



To ty począłeś tę dwójkę dzieci w 9 roku życia ?, to dobry jesteś panie. Wydaje ci się, że mi się przelewa, chcesz dyskutować to chodź na priw, a nie szykanujesz mnie publicznie. Oszczędzam na czym się da, staram się pomagać wszystkim wokół i robię to mimo tego, że nie mam pracy od jakiegoś czasu i nie siedzę na zasiłku. Nigdzie nie jest kolorowo, ale gdzie niegdzie w kraju wystarczy tak niewiele aby to się zmieniło. Więc pracuj ciężko, a na pewno kiedyś ci będzie dane odpocząć.

JURIJ_77

2013-06-02, 15:07
panpowazny napisał/a:

To ty począłeś tę dwójkę dzieci w 9 roku życia ?, to dobry jesteś panie. Wydaje ci się, że mi się przelewa, chcesz dyskutować to chodź na priw, a nie szykanujesz mnie publicznie. Masz trójkę dzieci ?, a czy to były planowane dzieci czy odmówiłeś sobie kupna kondomów żeby odłożyć te 1,50 ?. Oszczędzam na czym się da, pomagam wszystkim wokół, bynajmniej staram się coś dać moim bliskim i robię to mimo tego, że nie mam pracy od jakiegoś czasu i nie siedzę na zasiłku. Nigdzie nie jest kolorowo, ale gdzie niegdzie w kraju wystarczy tak niewiele aby to się zmieniło.



no naprawdę tak wiele trzeba by przeczytać ze zrozumieniem?

JURIJ_77 napisał/a:

Dziecko mam jedno - na drugie mnie nie stać




Reszty nie skomentuję, bo to wynik tego, że nie przeczytałeś uważnie ... i nie szykanuję Cię publicznie - nawet nie chciałem tego uczynić i jeżeli tak to odebrałeś to wybacz mi, nie było to moim zamiarem. Stać mnie na przeprosiny i mam honor by ich użyć. Mój post to prostu wywód wk***ionego człowieka ...

EDIT: edytowałeś posta, mój cytat zawiera jego oryginał.

pa...........ny

2013-06-03, 07:37
Zakończmy temat, rozejdźmy się w zgodzie, pozdrawiam.